Постанова від 30.03.2022 по справі 175/392/22

Справа № 175/392/22

Провадження № 3/175/202/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2022 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Бойко О.М.,

за участю: секретаря Кучеренко О.Ю.,

прокурора Носань І.О.,

особи, відносно якої складено адміністративний матеріал ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли із Національної поліції України Департамент стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженки м.Дніпро, громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , до 24.03.2020 року працюючого водієм автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали з відділу Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звільнившись з посади водія автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію після звільнення, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, Згідно з п. 1 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області затвердженого наказом ДСНС від 12.11.2018 року № 661 Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (скорочена назва - ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області) (далі - Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. Головне управління підпорядковується ДСНС. Персонал (кадри) ГУ складають особи рядового і начальницького проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та трудові відносини з працівниками регулюються відповідно до чинного законодавства

У свою чергу, Головне управління є правонаступником прав і обов'язків Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області та Головного управління Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області. ДСНС України в Дніпропетровській області є бюджетною неприбутковою установою.

Згідно з п. 2 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області затвердженого наказом ДСНС від 12.11.2018 року №661, основними завданнями Головного управління на відповідній території є: реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; внесення на розгляд ДСНС пропозицій щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у зазначених сферах; реалізація в межах повноважень, передбачених законом, державної політики у сфері волонтерської діяльності.

Відповідно до Наказу ДСНС України головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області №36 від 01 «червня» 2013 року ОСОБА_1 призначено на посаду водія автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області.

Згідно документів наданих Головним управлінням ДСНС України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 10.03.2016 ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

На підставі наказу Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, від 18.03.2020 року № 93 ОСОБА_1 звільнено з посади водія автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області з 24.03.2020 року.

Отже, ОСОБА_1 будучи водієм автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до п.10 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

За період служби ОСОБА_1 було присвоєно спеціальне звання старшина служби цивільного захисту.

Згідно п.15 Постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» №593 від 11.07.2013 р., склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий. Особам рядового і начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання: рядовий склад - рядовий служби цивільного захисту; молодший начальницький склад - молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільною захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.

Таким чином, ОСОБА_1 відноситься до молодшого начальницького складу Старшина служби цивільного захисту та згідно п.15 Постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» №593 від 11.07.2013 р. є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» згідно підпункту «д» пункту 1 ст.3 цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ про запобігання корупції» був посадовою особою молодшого начальницького складу служби в органах і підрозділах цивільного захисту, а отже є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав у повному обсязі та просив призначити йому мінімальне покарання.

Прокурор в судовому засіданні підтримала викладені обставини у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та зазначила про необхідність притягнення його до адміністративної відповідальності.

Суд, оцінивши докази та з'ясувавши обставини справи, вислухавши учасників адміністративного провадження, дійшов наступного висновку.

Згідно із вимогами ч.2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6, ч.2 ст.172-6, ч.2 ст. 172-6 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою.

При розгляді справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, суди зобов'язані забезпечувати своєчасний та якісний їх розгляд, точне й неухильне застосування чинного законодавства.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи на посаді водія автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» неодноразово подавав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто даними фактами підтверджено обізнаність ОСОБА_1 з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Разом з тим встановлено, що відповідно до даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 виготовив сертифікат електронного цифрового підпису лише 17.05.2021 р., тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності (за 2020 рік).

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (за відповідним посиланням) встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий, 2020 рік, лише о 09 год. 56 хв. 28.05.2021, за типом «після звільнення», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій Держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно з матеріалами перевірки поважні причини несвоєчасного подання декларації відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з 24.03.2020 року з посади водія автомобільного відділення транспортно-господарчої частини загону технічної служби Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, тобто припинивши діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до вищевказаних вимог чинного законодавства, перебуваючи за місцем мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі декларації після звільнення (до 00 год. 00 хв. 01.04.2021 року), а саме лише о 09 год. 56 хв. 28.05.2021 року, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий (2020) рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тобто, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме після припинення діяльності (за 2020 рік).

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації після припинення діяльності (за 2020 рік), а саме 28.05.2021 року.

Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Під час розгляду справи суд визнає пом'якшуючими обставинами - повне визнання провини та щире каяття.

Обтяжуючих обставин судом не виявлено.

При застосуванні адміністративного стягнення судом взято до уваги особу правопорушника, а саме ступінь його умисних дій, майновий стан, проаналізувавши які, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Дане стягнення, на думку суду, забезпечить виховання порушника та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.

Також, враховуючи вимоги Закону України «Про судовий збір» та ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід Держави 496 грн. 20 коп. судового збору.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 23-24, 30-1, 33-35, 40-1, 172-6, 245, 246, 248, 249, 251, 252, 278-280, 283-285, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (Вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

З урахуванням частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої, служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Держави суму судового збору в розмірі 496 грн. 20 коп.

Копію постанови для виконання вручити ОСОБА_1 та для відома прокурору, а також направити начальнику Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Крім того, копію постанови в частині сплати суми штрафу та судового збору, у разі добровільної несплати, для примусового виконання, направити до відповідного відділу ДВС України.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.

Суддя О.М. Бойко

Постанова набрала законної сили ___ ____________ 20___ року.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.