Справа № 683/42/22
3/683/92/2022
23 лютого 2022 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Бондарчук Л.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 29 листопада 2021 року близько 13 год. 10 хв., у період дії карантину, будучи пасажиром маршрутного транспортного засобу сполученням Хмельницький-Київ користувався послугами нерегулярних перевезень міжобласного сполучення, рейс №531-536, 851/852 без наявності негативного тесту на COVID-19 або експрес-тесту чи документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документу, що підтверджує отримання однієї дози двофазної вакцини, чим порушив вимоги п.п.23 п.3 Постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 із змінами, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи своєчасно сповіщеним про місце та час розгляду справи, не з'явився, натомість подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину свою визнав повністю та щиро розкаявся.
У відповідності до ч.1 ст.268 КУпАП суд розглядає справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 501879 від 29 листопада 2021 року, яким встановлено, що ОСОБА_1 29 листопада 2021 року близько 13 год. 10 хв., у період дії карантину, будучи пасажиром маршрутного транспортного засобу сполученням Хмельницький-Київ користувався послугами нерегулярних перевезень міжобласного сполучення, рейс №531-536, 851/852, без наявності негативного тесту від COVID-19 або експрес-тесту чи документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документу, що підтверджує отримання однієї дози двофазної вакцини, чим порушив вимоги п.п.23 п.3 Постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 із змінами; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29 листопада 2021 року, згідно яких він вказував, що 29 листопада 2021 року о 13 год. 20 хв. він, будучи пасажиром маршрутного транспортного засобу сполученням Кам'янець-Подільський - Київ, їхав у м. Київ на роботу, не маючи сертифікату про вакцинацію та ПЛР-тесту.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність правопорушника, відповідно до положень ст.34 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст.23 КУпАП).
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п.38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня норма, яка б передбачала можливість накладення більш м'якого стягнення, ніж передбачено законом.
Натомість, ст. 22 КУпАП надає можливість органу (посадовій особі), уповноваженій вирішувати справу, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Обставини вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення свідчать про відсутність реально заподіяної істотної шкоди суспільним чи державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, які охороняються законом, що на думку суду суттєво знижує ступінь суспільної небезпеки вчиненого та, як наслідок, призводить до малозначності діяння.
Таким чином, вчинене ОСОБА_1 діяння лише формально містить ознаки, що характеризують певне правопорушення, яке не є суспільно небезпечним з огляду на можливі негативні наслідки, що притаманні для цього виду правопорушення, і суб'єктивно, не спрямовано на умисне порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.
Враховуючи вищенаведені обставини, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. 22, 283, 284 КУпАП,
На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: