Постанова від 05.04.2022 по справі 600/4185/21-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/4185/21-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Анісімов О.В.

Суддя-доповідач - Сушко О.О.

05 квітня 2022 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Залімського І. Г. Мацького Є.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Берегометська селищна рада та ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, про визнання протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2021 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до відповідача в якому просили визнати протиправним дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії щодо проведення засідання 24.08.2021 року та вирішення на ньому питань про дострокове припинення повноважень депутатів Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та про визнання обраним депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати ОСОБА_3 , а також визнати протиправними та скасувати постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», №2 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання, обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року».

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2021 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії щодо проведення засідання 24.08.2021 року та вирішення на ньому питань про дострокове припинення повноважень депутатів Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та про визнання обраним депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати ОСОБА_3 .

Визнано протиправними та скасовано постанови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії від 24.08.2021 року, №1 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25.10.2020 року», №2 «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради VIII скликання, обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року», №3 «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року».

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району на користь позивачів судові витрати у вигляді сплаченого судового збору.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного з'ясування обставин справи і, як наслідок, невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованого рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, постановою Берегометської селищної виборчої комісії №36 від 13.11.2020 року «Про здійснення розрахунку до протоколу «Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі» згідно рішення суду» ОСОБА_1 та ОСОБА_2 обрані депутатами Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.

Протоколом №2 засідання конкурсної комісії селищної ради по проведенню конкурсу на заміщення вакантної посади у селищній раді від 25.01.2021 року розпорядженням Берегометської селищної ради №19-Р від 29.01.2021 року «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв'язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів, а розпорядженням Берегометської селищної ради №21-Р від 29.01.2021 року «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_2 призначено на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів.

Депутатами Берегометської селищної ради 24.08.2021 року на адресу Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району були спрямовані звернення щодо дострокового припинення депутатських повноважень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

В подальшому, 24.08.2021 року проведено засідання Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району щодо дострокового припинення повноважень депутатів, яке документоване Протоколом №1 від 24.08.2021 року

Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №1 від 24.08.2021 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Берегометської селищної ради і визнання наступного депутата Берегометської селищної ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» достроково припинено повноваження депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_1 , у зв'язку з призначенням його на посаду начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв'язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів. Правовою підставою наведеного стали положення частини 5 статті 283, статті 284 Виборчого кодексу України.

Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №2 від 24.08.2021 року «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року» достроково припинено повноваження депутата Берегометської селищної ради VIII скликання ОСОБА_2 , у зв'язку з призначенням її на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів. Правовою підставою наведеного стали положення статті 283 Виборчого кодексу України.

Постановою Берегометської селищної територіальної виборчої комісії №3 від 24.08.2021 року «Про реєстрацію депутата Берегометської селищної ради VIII скликання обраного на місцевих виборах 25.10.2020 року» прийнято рішення про реєстрацію депутатом Берегометської селищної ради VIII скликання від Чернівецької територіальної організації ПП "Європейська солідарність" ОСОБА_3 .

Рішенням 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/07 затверджено Положення про відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету Берегометської селищної ради згідно пункту 1.1. якого відділ правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради та є підзвітним Берегометській селищній раді, підпорядкований та підконтрольний її виконавчому комітету, селищному голові.

Також, рішенням 5 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 26.03.2021 року, №5-03-21/05 затверджено Положення про відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради, згідно пункту 1.1. якого відділ освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради утворюється за рішенням Берегометської селищної ради та є структурним підрозділом виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

Рішенням Берегометської селищної ради №2-12-20/10 від 10.12.2020 року «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради», згідно якого утворено виконавчий комітет в складі 21 особи, персонально за списком (додаток до рішення), встановлено, що до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не входили, а також інші особи, які займали посади начальника відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв'язків з громадськістю Берегометської селищної ради та її виконавчих органів та начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту, медицини та соціальної сфери Берегометської селищної ради та її виконавчих органів.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач приймаючи ухвалені постанови діяв протиправно, оскільки депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не обирались та не призначались на посади, зайняття яких згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, а також вони не входили до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує наступне.

Нормами ч.1 ч.3 ст.140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, територіальна громада здійснює місцеве самоврядування в порядку, встановленому законом, безпосередньо або через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Частиною 1 статті 143 Конституції України визначено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують, крім передбачених в Основному Законі України, й інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року, №280/97-ВР відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Статтею 4 Закону №280 визначено, що місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 11 Закону №280 встановлено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Відповідно до ч.1 ст.51 Закону №280 виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Згідно ч.2 ст.51 Закону №280 визначено, що кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

Отже, як кількісний склад виконавчого комітету, так і його персональний склад затверджується місцевою радою, відповідним рішенням, у даному випадку місцева рада реалізує свої дискреційні повноваження, а тому посада начальника відділу автоматично не включає його до складу виконавчого комітету.

У ч.3 ст.51 Закону №280 зазначено, що виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.

Відтак, особа, яка займає посаду начальника відділу, може входити до складу виконавчого комітету місцевої ради.

Відповідно до частини 7 статті 51 Закону №280 на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.

Згідно частини 9 статті 51 Закону №280 до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

Частина ми 1-3 статті 54 Закону №280 визначено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.

Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 року, №93-IV депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Статтею 5 Закону №93 визначені підстави для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради.

Згідно п.4 ч.1 ст.5 Закону №93 повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

Частиною 1 статті 6 Закону №93 визначено, що депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Статтею 7 Закону №93 визначено правила несумісності статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності.

Відповідно ч. 1 ст.7 Закону №93 депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

Отже, несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності, має місце за сукупністю наступних ознак:

- особа є депутатом місцевої ради;

- особа перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва;

- особа перебуває на посаді сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, або на іншій роботі на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

За відсутності однієї з наведених ознак, мова про несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності, йти не може.

Статтею 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року, №2493-ІІІ передбачено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом, а згідно статті 2 цього ж Закону посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

У ст. 12 Закону №2493 визначені обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, зокрема на службу в органи місцевого самоврядування не можуть бути прийняті особи: 1) визнані судом недієздатними; 2) які мають судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку; 3) які за рішенням суду позбавлені права займати посади в органах державної влади та їх апараті або в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку; 5) які у разі прийняття на службу в органи місцевого самоврядування будуть безпосередньо підпорядковані близьким особам.

Відтак, наявність статусу депутата місцевої ради, не позбавляє особу права на службу в органах місцевого самоврядування.

Таким чином, чинні нормативні акти не забороняють депутатам місцевої ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 працевлаштуватись на посади начальників відділів Берегометської селищної ради.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", інші обмеження, пов'язані із проходженням служби в органах місцевого самоврядування, встановлюються виключно законами України.

Згідно частини 1 статті 283 Виборчого кодексу України особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільським, селищним, міським головою, для її реєстрації зобов'язана подати до територіальної виборчої комісії з відповідних місцевих виборів протягом двадцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів заяву про реєстрацію її депутатом, сільським, селищним, міським головою, а у разі наявності в неї іншого представницького мандата - копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої відповідно до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або відповідної місцевої ради.

Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільським, селищним, міським головою, також подає документ про звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з депутатським мандатом депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, посадою сільського, селищного, міського голови.

У разі якщо така особа не займає посаду, не здійснює діяльність, яка несумісна з відповідним депутатським мандатом, посадою сільського, селищного, міського голови, та/або у разі відсутності у неї іншого представницького мандата, про це зазначається в заяві про реєстрацію.

Згідно пунктів 3-6 частини 1 статті 231 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, окремого кандидата у депутати, включеного до єдиного та/або єдиного та територіального виборчих списків організації партії (під час виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) із виключенням його з відповідних виборчих списків, про скасування реєстрації окремого кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі (під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) у разі: 3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; 4) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови за межі України для постійного проживання; 5) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови визнано недієздатним; 6) набрання щодо кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення або виявлення територіальною виборчою комісією факту наявності у кандидата судимості за такий злочин, не погашеної або не знятої в установленому законом порядку.

Частиною 4 статті 231 Виборчого кодексу України передбачено, що у разі смерті кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови територіальна виборча комісія приймає рішення про вибуття такого кандидата з балотування, а щодо кандидатів, включених до виборчих списків місцевих організацій партій, - також про виключення його з єдиного та територіального виборчих списків організації партії.

Відповідно до ч.5 ст.283 Виборчого кодексу України у разі невиконання особою, обраною депутатом за виборчим списком місцевої організації партії, у строки, зазначені у частинах першій і другій цієї статті, вимог частини першої цієї статті або подання цією особою до виборчої комісії заяви про відмову від депутатського мандата, або виникнення (виявлення) обставин, зазначених у пунктах 3-6 частини першої та частині четвертій статті 231 цього Кодексу, виборча комісія приймає рішення про визнання її такою, яка не набула депутатського мандата, та визнає обраним депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) наступного за черговістю кандидата у депутати у відповідному територіальному або єдиному багатомандатному виборчому списку кандидатів від відповідної організації партії, за яким було обрано особу, яка не набула мандата.

У разі вичерпання відповідного територіального виборчого списку черговість отримання мандата передається єдиному багатомандатному виборчому списку цієї ж організації партії. У разі вичерпання єдиного виборчого списку організації партії такий мандат залишається вакантним.

Згідно ч.1 ст.284 Виборчого кодексу України у разі дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, міської, сільської, селищної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї організації партії у порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 283 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 284 Виборчого кодексу України визначено, що реєстрація особи, зазначеної у частині першій цієї статті, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) здійснюється відповідною територіальною виборчою комісією у порядку, передбаченому статтею 283 цього Кодексу.

Підстави для дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначено статтею 4 Закону України "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим", а депутата обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради - статтею 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

Документами, що свідчать про дострокове припинення повноважень депутата відповідної ради (у разі дострокового припинення повноважень депутата без рішення ради), можуть бути, зокрема, такі документи або засвідчені в установленому порядку їх копії: рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень.

Отже, територіальна виборча комісія, за наявності рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень, уповноважена прийняти рішення про визнання депутата наступним за черговістю кандидата у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї місцевої організації політичної партії в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 283 Кодексу.

Питання припинення повноважень депутата відповідної ради не віднесено до компетенції ТВК, а вирішується без ухвалення відповідного рішення, автоматично, за наявності рішення про обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої є несумісним відповідно до закону з виконанням депутатських повноважень.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і прийшов до висновку, що відповідач приймаючи ухвалені постанови діяв протиправно, оскільки депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не обирались та не призначались на посади, зайняття яких згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, а також вони не входили до складу виконавчого комітету Берегометської селищної ради.

Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку задоволення позовних вимог, доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2021 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Залімський І. Г. Мацький Є.М.