Справа № 711/817/22
Номер провадження 3/711/549/22
04 квітня 2022 року м.Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Константин В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління Держпраці в Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ФОП « ОСОБА_1 », ІПН НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП,-
До Придніпровського районного суду м. Черкаси 03.02.2022 року відносно ОСОБА_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення № ЧК 577/1507/АВ/П/ПТ від 01.11.2021 року та протокол про адміністративне правопорушення № ЧК 660/1508/АВ/П/ПТ від 03.12.2021 року складених за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З метою виконання положень ч.2 ст.36 КУпАП матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно об'єднати в одне провадження та розглядати одночасно.
Згідно з вказаними протоколами, при проведені інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 01.11.2021 року виявлено адміністративне правопорушення, а саме:
- нарахування зарплати ОСОБА_2 за червень 2021 року, відповідно до відомості та видаткового касового ордеру від 25 червня 2021, розрахунок при звільненні та компенсація за 22 календарних днів невикористаної відпустки відбувся 25.06.2021 року не у повному обсязі, чим порушено ч.1 ст.83 КЗпП України та ст.116 КЗпП України.
- нарахування зарплати ОСОБА_3 за серпень 2021 року, розрахунок при звільненні та компенсація за 4 календарі невикористаної відпустки у повному обсязі відбувся лише 11.08.2021 року, чим порушено ст.116 КЗпП України.
- ФОП ОСОБА_4 не проводив нарахування та виплату середнього заробітку за час фактичної затримки розрахунку звільненим працівникам ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , чим порушено ст.117 КЗпП України.
Також, при проведені 01.11.2021 року інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 виявлено адміністративне правопорушення, а саме:
- відповідно до відомості нарахування зарплати за липень 2021 року, ОСОБА_5 компенсація за невикористану відпустку та допомогу по тимчасовій непрацездатності нарахована, але немає підтвердження виплати остаточного розрахунку в день звільнення
- ФОП ОСОБА_1 не проводив нарахування та виплату середнього заробітку за весь час фактичної затримки звільненому працівнику ОСОБА_5 , чим порушено ст.117 КЗпП.
Вказані справи призначалися до судового розгляду на 17.02.2022 року, на 02.03.2022 року та на 04.04.2022 року.
У вищевказані судові засідання ОСОБА_1 належним чином викликався, однак до суду не з'являвся, про причини неявки суду не повідомляв, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не направляв.
Дослідивши матеріали протоколів про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.41 КУпАП - порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях, ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, а саме: порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, її виплата не в повному обсязі працівникам фізичною особою - підприємцем.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № ЧК-557/1507/АВ/П/ПТ від 01.11.2021; актом № ЧК-557/1507/АВ від 01.11.20214 протоколом про адміністративне правопорушення № ЧК-660/1508/АВ/П/ПТ від 03.12.2021; актом № ЧК-660/1508/АВ від 03.12.2021
За таких обставин, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП доведена.
Пом'якшуючих чи обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин судом не встановлено.
З урахуванням характеру та обставин вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеня його вини та наслідки, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.41 КУпАП, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 41, 245, 247, 252, 280, 283 КУпАП,-
Матеріали справ про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 № 711/817/22 (провадження № 3/711/549/22) та № 711/818/22 (провадження № 3/711/550/22) об'єднати в одне провадження та присвоїти № 711/817/22 (провадження № 3/711/549/22).
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Реквізити для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Черкаській області/Код 21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA918999980313030149000023001).
Реквізити для сплати судового збору: (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Суддя: В. М. Константин