ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відкриття провадження
"04" квітня 2022 р. справа № 300/1286/22
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до Богородчанської селищної ради, вул. Шевченка, 66, смт. Богородчани, Івано-Франківська область, 77701
про визнання незаконним та скасування рішення, -
17.03.2022 ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Богородчанської селищної ради про визнання незаконним та скасування рішення від 18.10.2011 року №401 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Богородчани".
Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2022 року дана позовна заява була залишена без руху, а позивачу наданий десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
На даний час позивач вищевказані недоліки усунула у строк, визначений судом.
Одночасно з поданням адміністративного позову позивачем подано до суду клопотання/заяву про звільнення її від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1,2 ст.8 Закону України "Про судовий збір". До вказаного клопотання/заяви позивачем долучено відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2021 рік, згідно яких інформація про доходи позивача за 2021 рік відсутня.
Відповідно до ч. 1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір".
Статтею 8 вказаного Закону, передбачено вичерпний перелік умов, за наявності яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір або звільнити від його сплати. Зокрема, однією з таких умов є: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
В даному випадку за подання цього адміністративного позову не майнового характеру позивачу належало сплатити судовий збір в розмірі 992,40 грн. Відповідно до долучених позивачем до поданого клопотання/заяви довідомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків за 2021 рік, інформація про доходи позивача за 2021 рік відсутня.
Отже, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік.
На підставі положення статті 8 Закону України "Про судовий збір", статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України та вказаних позивачем обставин щодо підстав звільнення від сплати судового збору, суд вважає за можливе звільнити позивача від сплати судового збору за подання цього адміністративного позову.
Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності та в строк, установлений законом.
Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України станом на час відкриття провадження у справі судом не встановлено.
Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.
Справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
У відповідності до частини 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Предметом розгляду даної справи є правомірність рішення від 18.10.2011 №401 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт.Богородчани".
З метою з'ясування всіх обставин у справі, а також повного, всебічного та об'єктивного вирішення даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача належним чином засвідчені копії технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт.Богородчани, затверджену рішенням Богородчанської селищної ради за №401 від 18.10.2011.
Також, відповідачу слід надати пояснення, з наданням відповідних доказів, щодо встановлення цим чи будь-яким іншим рішенням, базової вартості 1 кв.м. землі в грошовому еквіваленті, а також інформацію про те чи вводилася (після 2012 року) в дію нова нормативно грошова оцінки земель смт.Богородчани.
Згідно частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Відповідно до частини 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 171, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.
2. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви до Богородчанської селищної ради про визнання незаконним та скасування рішення, у справі №300/1286/22.
3. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Богородчанської селищної ради про визнання незаконним та скасування рішення.
4. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
5. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, і подання всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду..
6. Встановити позивачу - для подання відповіді на відзив, а відповідачу - для подання заперечення, - п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
7. Витребувати у Богородчанської селищної ради належним чином засвідчені копії технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт.Богородчани, затверджену рішенням Богородчанської селищної ради за №401 від 18.10.2011.
8. Зобов'язати Богородчанську селищну раду надати пояснення, з наданням відповідних доказів, чи прийняттю спірного рішення вимагало застосування спеціальних регуляторних процедур, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також інформацію про те чи вводилася (після 2012 року) в дію нова нормативно грошова оцінки земель смт.Богородчани.
9. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
10. Направити відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.
11. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.