01 квітня 2022 року м. Дніпросправа № 160/24706/21
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Шлай А.В. (доповідач),
суддів: Кругового О.О., Прокопчук Т.С.,
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Державної судової адміністрації України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2021 р. в адміністративній справі №160/24706/21 за позовом ОСОБА_1 до Дніпровського апеляційного суду, Державної судової адміністрації України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, про зобов'язання вчинити дії,-
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2021 р. позов ОСОБА_1 задоволено.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Державною судовою адміністрацією України 26 січня 2022 р. подано апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке обґрунтоване тим, що копію оскарженого рішення отримано ним 04 січня 2022 р.
Частиною 1,2 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскільки рішення суду скаржником отримано 04 січня 2022 р., подана ним 26 січня 2022 р. апеляційна скарга є такою, що подана протягом встановленого частиною 2 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України строку, в зв'язку з чим суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подана особою, яка має право на апеляційне оскарження, відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України за формою та змістом, що є достатнім для відкриття апеляційного провадження.
Керуючись статтями 295, 300, 301, 304 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Поновити Державній судовій адміністрації України строк на апеляційне оскарження рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2021 р. в адміністративній справі №160/24706/21.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної судової адміністрації України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2021 р. в адміністративній справі №160/24706/21.
Надіслати заявнику апеляційної скарги копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Надіслати іншим учасникам справи копію ухвали про відкриття апеляційного провадження, копію апеляційної скарги та додані до неї матеріали (за їх наявності).
Запропонувати іншим учасникам справи протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду про відкриття апеляційного провадження, подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) його копії (з копіями доданих до нього документів) іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили 01 квітня 2022 р. та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий - суддя А.В. Шлай
суддя О.О. Круговий
суддя Т.С. Прокопчук