01 квітня 2022 року м. Рівне №460/14876/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Рівненській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Рівненській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб в розмірі 10146 грн 51 коп.
Заяви по суті справи.
Позовна заява обґрунтована тим, що за платником податків обліковується податковий борг у загальному розмірі 10146 грн 51 коп, який виник внаслідок несплати платником податків сум податкових/грошових зобов'язань з єдиного податку з фізичних осіб у строки, установлені нормами Податкового кодексу України. Тому така сума підлягає стягненню у судовому порядку. Просив задовольнити позов повністю.
В установлений судом строк, відповідач не подав до суду відзив на позовну заяву у порядку статті 162 КАС України.
Ухвалою суду від 15.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвала суду від 15.11.2021 надіслана на належну адресу відповідача, відомості про яку надані Управлінням ДМС у Рівненській області. Відповідач вважається таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи в силу норм статей 124, 126 КАС України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
За платником податків обліковується податковий борг у загальному розмірі 10146,51 грн, який виник внаслідок несплати сум податкових / грошових зобов'язань з єдиного податку з фізичних осіб:
20.07.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 825,83 грн;
20.08.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 944,60 грн;
20.09.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 944,60 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 83,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 83,46 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 64,00 грн;
15.10.2020 - донараховано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2020 - 74,46 грн;
20.10.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 944,60 грн;
20.11.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 944,60 грн;
20.12.2020 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 944,60 грн;
20.01.2021 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 1200,00 грн;
20.02.2021 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 1200,00 грн;
20.03.2021 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування - 1200,00 грн.
Відповідно підпункту 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 ПК України Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 (далі - ПК України), податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
За правилами пункту 113.1. статті 113 ПК України, строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цією главою, не звільняє платників податків від обов'язку сплатити до бюджету належні суми податків та зборів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а також від застосування до них інших заходів, передбачених цим Кодексом (пункт 113.2 статті 113 ПК України).
Відповідно до пункту 58.3. статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
З матеріалів справи установлено, що ППР надіслане на належну адресу відповідача.
За правилами пункту 56.1. статті 56 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (пункт 56.2 статті 56 ПК України).
З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення (абзац перший пункту 56.18 статті 56 ПК України).
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідачем не надано суду доказів оскарження вказаного вище ППР у судовому чи адміністративному порядках.
За правилами пункту 295.1. статті 295 ПК України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу.
У зв'язку з несплатою платником податків сум податкових/грошових зобов'язань (підпункт 14.1.156 пункту 14.1 статті 14, підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України) у строки, визначені нормами ПК України, зазначені зобов'язання набули статусу податкового боргу (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Тому загальна сума податкового боргу становить 10146,51 грн, що вбачається зі змісту інтегрованої картки платника податків.
Позивачем вживались заходи щодо стягнення податкового боргу в установленому законодавством порядку (пункт 59.1 статті 59 ПК України). Податкова вимога форми «Ф» від 26.06.2019 №313689-50 надіслана на належну адресу відповідача.
Відповідно до пункту 59.5. статті 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
В силу норм пунктів 59.3, 59.5 статті 59, статті 60 ПК України, податкова вимога на момент розгляду справи по суті є невідкликаною (чинною), що вбачається зі змісту інтегрованої картки платника податків.
За приписами підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Тому заявлені позовні вимоги про стягнення суми податкового боргу у загальному розмірі 10146,51 грн підлягають задоволенню повністю, оскільки відповідачем не надано суду доказів часткової або повної сплати суми боргу.
Питання щодо розподілу судових витрат в порядку статті 139 КАС України не підлягає вирішенню.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Рівненській області (вулиця Відінська, 12, місто Рівне, 33023; код ЄДРПОУ ВП 44070166) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 до бюджету суму податкового боргу у загальному розмірі 10146 грн 51 коп з єдиного податку з фізичних осіб на рахунок UA758999980314040699000017527, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код ЄДРПОУ одержувача 38012494, одержувач: ГУК у Рівн.обл./Рівнен.міс.тг/18050400.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 01 квітня 2022 року
Суддя К.М. Недашківська