Справа № 466/4135/21
Провадження № 3/466/7/22
іменем України
29 березня 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП,-
встановив:
07.05.2021 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вчинення правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 193415 від 30.04.2021 року встановлено, що 30.04.2021 року о 22 год. 50 хв. у м. Львові по вул. Б. Хмельницького, 245, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 2108 державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп?яніння: порушення мови, порушення координації рухів, зіниці очей не реагують на світло, чим порушив п. 2.5 ПДР України за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку в медичному закладі з метою встановлення наркотичного сп?яніння водій відмовився в присутності двох свідків.
Згідно довідки двічі протягом року був підданий адміністративному стягненню (а.с. 7).
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 193415 від 30.04.2021 року у ОСОБА_1 посвідчення водія не вилучалось (а.с.1).
В судове засідання ОСОБА_1 не з?явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, на адресу суду повернулись конверти без вручення, також повідомлявся через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України. Причини неявки невідомі. Заяв чи клопотань на адресу суду не надходило.
Частиною 3 статті 268 цього ж Кодексу передбачений виключний перелік статей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Категорія справ за ст. 130 КУпАП до вказаного переліку не входить, а тому присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею у судовому засіданні не є обов'язковою.
У постанові пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» зазначено, що недотримання строків розгляду цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України, і негативно впливає на ефективність правосуддя та на авторитет судової влади.
З огляду на те, що особа, яка притягувалася до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, мала можливість отримати судові повістки за місцем проживання, проте не вживала заходів для явки до суду, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою уникнення притягнення до адміністративної відповідальності.
Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 130 КУпАП і повиненен нести передбачену законом відповідальність.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 193415 від 30.04.2021 року (а.с.1), та доданими до протоколу документами.
Відповідно до п.2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Проходження до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння є імперативною нормою, так як передбачає обов'язкове проходження огляду в незалежності від наявності особистих обставин у особи, щодо якої порушується таке питання. Склад правопорушення в діях водія є закінченим вже з моменту його відмови від проходження обстеження.
Дії ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати за ч.3 ст.130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння.
Обставини, що пом'якшують відповідальність судом не встановлено.
Обставинами що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до ч.3 ст. 130 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Відповідно до п.1.10 Правил дорожнього руху, водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Відповідно до довідки старшого інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП капітана поліції Дяків Н. від 06.05.2021 року повідомлено, що згідно інформаційного порталу Національної поліції України, підсистеми «Пошук посвідчення водія», ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримав 27.03.2018 року посвідчення водія серії НОМЕР_2 (а.с. 5).
Відповідно до довідки старшого інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП капітана поліції Дяків Н. від 06.05.2021 року повідомлено, що згідно інформаційного порталу Національної поліції України станом на 06.05.2021 року за гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 транспортні засоби на території України не зареєстровані (а.с. 6).
Відповідно до довідки старшого інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП старшого лейтенанта поліції Дяків Н. від 06.05.2021 року повідомлено, що згідно інформаційного порталу Національної поліції України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягався 06.07.2020 року Шевченківським районним судом м. Львова до адміністративної відповідальності за скоєння 10.05.2020 року правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, з накладенням на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років.
Крім того, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягався 09.06.2021 року Сизхівським районним судом м. Львова до адміністративної відповідальності за скоєння 04.05.2020 року правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з накладенням на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік (а.с. 7).
Про те, що посвідчення водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебувають у статусі вилучено не зазначено.
Відповідно до п. 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини
проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті, позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч.3 ст.121, ч.4 ст.122, ст. 122-2, ч. 3 ст.123, ст. ст. 124 і 130 КУпАП. Можливості накладати на винну особу таке стягнення як додаткове цей Кодекс не надає. Суди не вправі застосовувати його й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Враховуючи особу що притягається до адміністративної відповідальності та обставини справи, суд вважає, за необхідне ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності та призначити адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 3 ст. 130 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме, що останній неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності у виді штрафу і такого не сплатив, керує транспортним засобом без дозвільних документів, знову вчинив правопорушення, а тому до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись: ст.ст. 130, 268, 283,284 КУпАП, -
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді адміністративного арешту на строк п?ятнадцять діб.
Початок строку відбування адміністративного арешту ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обчислювати з моменту адміністративного затримання у порядку виконання даної постанови.
Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 права керування всіма видами транспортних засобів строком на 10 /десять/ років.
Вважати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 позбавленим права керування транспортними засобами строком на 10 /десять/ років з дня набрання чинності постановою суду.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 /чотириста дев'яносто шість/ гривень 20 коп.
Запропонувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 добровільно в 15-денний строк після вручення копії постанови сплатити судовий збір.
Роз'яснити що тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом (крім осіб, які отримали посвідчення водія вперше) після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом, проходження в установленому порядку позачергового медичного огляду щодо придатності до керування транспортним засобом та успішного складення в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.
Копію постанови направити особі яка притягнута до адміністративної відповідальності - для відома.
Копію постанови після набрання нею законної сили направити до ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області - для виконання.
Постанову про накладення адміністративного стягнення, звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Про виконання постанови, повідомити Шевченківський районний суд м. Львова.
Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, визначеного цим Кодексом, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу, внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України -
http://sh.lv.court.gov.ua/sud1328/.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.
СуддяО. Ф. Федорова