Ухвала від 31.03.2022 по справі 300/3029/20

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ОКРЕМА УХВАЛА

"31" березня 2022 р. Справа № 300/3029/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 30.10.2020 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просив визнати протиправною відмову, оформлену у вигляді листа 3202-3168/Г-02/8-0900/20 від 13.10.2020 щодо відмови у здійсненні розрахунку та виплати позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати та зобов'язати відповідача здійснити розрахунок та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23.02.2011 №0907/2-а-5483/11, за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 позов задоволено повністю: визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оформлену листом від 13.10.2020 №3202-3168/Г-02/8-0900/20 у здійсненні розрахунку та виплаті ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907, за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2021, апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2020 року у справі №300/3029/20 - без змін.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20, на підставі частини 2 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набрало законної сили 13.04.2021.

13.04.2021 року рішення суду набрало законної сили, строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання, не закінчився, у справі видано виконавчий лист 29.04.2021.

17.05.2021 постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) відкрито виконавче провадження ВП № 65443647 про примусове виконання виконавчого листа №300/3029/20, виданого 29.04.2021 Івано-Франківським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

19.11.2021 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо невиконання рішення суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій в частині вимог про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Ухвалою суду від 24.11.2021 заяву ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо невиконання рішення суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій в частині вимог про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020 - повернуто заявнику без розгляду.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.03.2022, апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Скасовано ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2021 року у справі №300/3029/20 та направлено справу для продовження розгляду справи до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Дана справа надійшла на адресу суду 21.03.2022 та передана на розгляд судді.

Заява розглядається у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі п.10 ч.1 ст.4, ч.4 ст.229, ст.383 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Розглянувши заяву, додані до неї документи, суд зазначає таке.

Судовим рішенням у цій справі зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

До вказаних висновків суд дійшов з огляду на протиправну відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оформлену листом від 13.10.2020 №3202-3168/Г-02/8-0900/20 у здійсненні розрахунку та виплаті ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907, за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Визнання протиправною відмову відповідача у спірних правовідносинах виключає можливість дискреції на стадії виконання судового рішення.

Також у судовому рішенні зазначалось про те, що строки виплати пенсії встановлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2013 року №1058-IV.

Згідно з ч.1 ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати" від 19 жовтня 2000 року №2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №159 (далі - Порядок № 159).

Відповідно до ст.1, 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати" підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендія, заробітна плата).

Відповідно до п.3 Порядку №159 компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).

Основною умовою для виплати громадянину передбаченої ст.2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати" та Порядком №159 компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі пенсійним органом) добровільно чи на виконання судового рішення.

Враховуючи те, що відповідачем у період з 01 січня 2011 року по 22 липня 2011 року пенсія позивачу виплачувалася у меншому розмірі, що встановлено судовими рішеннями у справі №2а-5483/11/0907, і суму утриманої та невиплаченої пенсії відповідач виплатив ОСОБА_1 лише 30 вересня 2020 року, тому позивач має право на отримання компенсації, передбаченої ст.2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків їх виплати".

Вказане нормативно-правове обґрунтування порядку перерахунку та виплати пенсії наведено у судовому рішенні з посиланням на вищевказані акти.

Таким чином, суд в ухвалі від 10.11.2021 прийшов до висновку про відсутність підстав для роз'яснення рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020, оскільки згаданий судовий акт не містить дефектів, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду є чітким та зрозумілим, мотивувальна частина постанови відповідає резолютивній частині.

Суд наголошує на принципі обов'язковості судових рішень та роз'яснює, що невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом (ч.3 ст.14 КАС України).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується такими приписами норм чинного законодавства.

Згідно із статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Частинами першою, другою, четвертою статті 13 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів визначено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

З вищевикладеного слідує, що рішення суду, яке набрало законної сили є обов'язковим до виконання всіма учасниками справи.

Як вже зазначалось судом вище, рішенням суду у цій справі зобов'язано відповідача здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Утім, відповідачем прийнято рішення від 12.07.2021, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 ОСОБА_1 проведено нарахування компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з врахуванням Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженої постановою КМУ від 21.02.2001 №159 та в зв'язку з тим, що борг 35924,84 грн. по рішенню Івано-Франківського міського суду у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 був виплачений 30.09.2020. Державною казначейською службою України сума доплати при розрахунку становить - 0,00 грн.

Суд в рамках адміністративного судочинства зазначає:

- дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;

- бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України;

- рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).

Керуючись принципом верховенства права, гарантованим ст.8 Конституції України та ст.6 КАС України, суд на підставі ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У рішенні по справі Горнсбі проти Греції (Hornsby v. Greece) від 19 березня 1997 року, заява № 18357/91, п. 40 зазначається, що …право на звернення до суду було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду одній зі сторін. Важко уявити ситуацію, щоб пункт 1 статті 6 докладно описував процедурні гарантії, які надаються сторонам цивільного судового процесу - у провадженні, що є справедливим, відкритим і оперативним, - і не передбачав би при цьому гарантій виконання судових рішень; тлумачення статті 6 як такої, що стосується виключно права на звернення до суду і проведення судового розгляду, могло б призвести до ситуацій, несумісних із принципом верховенства права, що його Договірні Сторони зобов'язалися дотримуватися, коли вони ратифікували Конвенцію. Отже, виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатися як невід'ємна частина судового процесу для цілей статті 6.

У пунктах 46, 48, 51, 53, 54 рішення від 15.10.2009 року у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України" (заява № 40450/04) Європейський суд з прав людини зазначив, що від особи, яка домоглася винесення остаточного судового рішення проти держави, не можна вимагати ініціювання окремого провадження з його примусового виконання. Відповідний державний орган, який було належним чином поінформовано про таке судове рішення, повинен вжити всіх необхідних заходів для його дотримання або передати його іншому компетентному органу для виконання. Право на суд, захищене статтею 6, було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок. Відповідно необґрунтовано тривала затримка у виконанні обов'язкового для виконання судового рішення може становити порушення Конвенції. Саме на державу покладено обов'язок дбати про те, щоб остаточні рішення, винесені проти її органів, установ чи підприємств, які перебувають у державній власності або контролюються державою, виконувалися відповідно до зазначених вище вимог Конвенції. Держава не може виправдовувати нестачею коштів невиконання судових рішень, винесених проти неї або проти установ чи підприємств, які перебувають в державній власності або контролюються державою. Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади.

Тобто, суд як визначений Конституцією України державний орган для захисту прав та законних інтересів громадян зобов'язаний не тільки захистити ці права відповідно до ст.55 Основного Закону, а також у разі невиконання будь-яким іншим державним органом судових рішень, ухвалених іменем України, уповноважений у порядку, встановленому процесуальним законом, здійснювати контроль за виконанням судових рішень, у тому числі за процедурою, визначеною статтями 249 та 383 КАС України.

Європейський Суд з прав людини звертає увагу на те, що судове та виконавче провадження є першою та другою стадіями у загальному провадженні (рішення у справі Скордіно проти Італії . Таким чином, виконання рішення не відокремлюється від судового розгляду і провадження повинно розглядатися загалом (рішення у справі Сіка проти Словаччини ).

Враховуючи наявність рішення відповідача від 12.07.2021 на виконання рішення у цій справі про відмову у нарахуванні компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії з врахуванням Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженої постановою КМУ від 21.02.2001 №159 та в зв'язку з тим, що борг 35924,84 грн. по рішенню Івано-Франківського міського суду у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 був виплачений 30.09.2020, на виконання судового рішення з обґрунтуванням, тотожним правовій позиції відповідача у цьому спорі, що визнана судом неприйнятною, за умови визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо здійснення розрахунку та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії у межах спірних правовідносин, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви позивача.

Додатково суд зважає на те, що обов'язковість судового рішення, яке набрало законної сили, забезпечується, у першу чергу, через примусове виконання судових рішень відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016.

Таким чином, виходячи з наведених вище норм, звернення до суду із заявою відповідно до статті 383 КАС України можливе за умови перебування виконавчого документа на примусовому виконані в органах державної виконавчої служби.

Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду від 21.03.2019 у справі №805/1458/17-а, та від 27.06.2019 у справі №807/220/18.

Отже, звернення рішення суду до примусового виконання є обов'язковою передумовою для подання заяви у порядку статті 383 КАС України, оскільки повноваження щодо вчинення дій щодо примусового виконання рішення суду, в тому числі і щодо перевірки його виконання, належать передусім до виконавців.

Утім, як вже встановлено судом, відповідачем на виконання рішення суду у цій справі прийнято індивідуальний акт - рішення від 12.07.2021, викладеним у листі №0900-0803-5/24606, що суперечить викладеним у рішенні суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20 висновкам, яке може бути визнане протиправним та скасоване судом виключно у порядку ст.383 КАС України, що не віднесено до компетенції державного виконавця.

Утім, як вказано судом вище, примусове виконання рішення суду у цій справі віднесено до повноважень державного виконавця.

Відповідно до частини шостої статті 383 КАС України за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Керуючись ст. 129-1 Конституції України, ст. ст. 2, 14, 241-242, 248, 249, 293, 294, 370, 382, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву позивача в порядку ст. 383 КАС України - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо невиконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій в частині вимог про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, яка була нарахована та виплачена на підставі постанови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської від 23.02.2011 у справі №2а-5483/11/0907 за період з 01.01.2011 по 22.07.2011 включно в розмірі 35924,84 грн. по день фактичної виплати пенсії, а саме по 30.09.2020, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі №300/3029/20.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду."

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Микитюк Р.В.