Постанова від 17.02.2022 по справі 607/2907/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2022 Справа №607/2907/22

провадження №3/607/1693/2022

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

17.02.2022 року до Тернопільського міськрайонного суду від Тернопільського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками адміністративних правопорушень передбачених:

- ч.1 ст.187 КУпАП (судова справа №607/2907/22, провадження №3/607/1693/2022),

- ч.1 ст.187 КУпАП ( судова справа №№607/2912/22, провадження №3/607/1694/2022).

Вказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, передано на розгляд судді Ломакіну В.Є.

Приймаючи до уваги той факт, що в провадженні судді знаходиться дві справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП, вважаю що відповідно ст.36 КУпАП, вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №607/2907/22 (провадження 3/607/1693/2022).

Встановлено, що 20 січня 2011 року в період часу з 19 год. по 20 год. громадянин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, не з'явився на відмітку до службового кабінету дільничного офіцера поліції Тернопільського РВП ТВП Головного управління національної поліції в Тернопільській області, порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.3 постанови Тернопільського міськрайонного суду від 27.10.2021 року (справа №607/19379/21), який передбачає зобов'язання реєструватися 2 рази в місяць ( 1-й, 3-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

Встановлено, що громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 13.02.2022 року о 01 год. 10 хв., під час перевірки працівниками поліції, був відсутнім по місцю проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду від 27.10.2021 року (справа №607/19379/21), який передбачає заборону виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень визнав, щиро розкаявся у вчиненому, просить суворо не карати.

Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень доведена матеріалами справи дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №816276 від 02.02.2022 року, рапортами інспектора поліції від 20.01.2022 р. та від 13.02.2022 р., Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 27.10.2021 р. про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ №057403 від 14.02.2022 р.,

Так, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду від 27.10.2021 року (справа №607/19379/21) який передбачає заборону виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня та п.3 вказаної постанови суду, який передбачає зобов'язання реєструватися 2 рази в місяць ( 1-й, 3-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції.

Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, тому ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчинених правопорушень, обставини справи, особу порушника, його майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, визнання ним своєї вини та щире розкаяння у вчиненому, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність за вчинені правопорушення, а тому вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, остаточно наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу .

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 496 грн. 20 коп. .

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 40-1, 187 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (судова справа №607/2907/22, провадження №3/607/1693/2022) та справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (судова справа №607/2912/22, провадження №3/607/1694/2022) в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам номер -№607/2907/22 (провадження №3/607/1693/2022).

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу, у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню, які стягнути в дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 496 ( чотириста дев'яносто) гривень 20 (двадцять) копійок.

Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 (сто дві) гривні в дохід держави.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

СуддяВ. Є. Ломакін