Постанова від 25.03.2022 по справі 711/710/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 711/710/22

Провадження № 3/712/858/22

25 березня 2022, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від оперуповноваженого Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України , відповідно до Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Постанови Кабінету Міністрів України від 28 10.2015 №877 «Про затвердження Положення про Національну поліцію», «Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України», затвердженого наказом Національної поліції та ст.254-256 КУпАП, стосовно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож. АДРЕСА_1 , на момент вчинення посада: інспектор батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області

за ч.1 ст.172-6 КпАП України ,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення вимог ч.1 ст. 172-6КпАП України відносно відносно ОСОБА_1 .

ОСОБА_2 згідно відомостей з відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) відповідно до актового запису про зміну імені № 74 від 29.07.2021 складеного відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 змінив прізвище на ОСОБА_3 .

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Черкаській області (далі БПОП ГУНП в Черкаській області) та відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу другого ч. 2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного. Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Установлено, що наказом ГУНП в Черкаській області від 29.04.2021 140 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського інспектора взводу № 2 роти № 1 БПОП ГУНІІ в Черкаській області. У подальшому, наказом ГУНІІ в Черкаській області від 11.11.2021 р 341 о/с ОСОБА_1 19.11.2021 звільнено з посади та зі служби Національній поліції України за п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію». Згідно ч.І ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського. Під час проходження служби ОСОБА_1 в системі службової підготовки ознайомлено зі спеціальними обмеженнями, про що свідчать зобов'язання про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом що, при прийнятті на службу. Таким чином, у розумінні підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_4 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію до встановленого Законом порядку. Абзацом другим ч. 2 ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, які припиняють діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Згідно із п. 5 ч. 1,ч. 9 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Згідно наказу Національного агентства № 449/21 від 23.07.2021 декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі. Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами. Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 звільнено з посади 19.11.2021, а тому граничний термін подачі декларації після звільнення с 00 хвилин 00 хвилин 19.12.2021. Черкаським управлінням ДВБ НП України, згідно з вимогами ст. 251 КУпАП встановлено фактичні обставини, що можуть свідчити про наявність адміністративного правопорушення, та інші аспекти, що мають значення для правильного вирішення справи. Зокрема, за результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайт і Національного агентства, установлено, що ОСОБА_1 лише 23.12.2021 в порушення вимог абзацу другого ч.2 ст.45 Закону декларацію суб'єкта, який припинив свою діяльність. Відповідно до повідомлення Національного агентства від 02.03.2017 щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на функцій держави або місцевого самоврядування співпадає з датою подання суб'єктами декларування документів до цього реєстру.

Згідно із ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Суб'єктивна торона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУПАП характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а відповідальність настає лише за умови, що особа усвідомлювала протиправний характер своїх дій і мала прямий умисел, ший на несвоєчасне подання декларації без поважних причин, вчинення діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності. Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склад правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП є формальним і не передбачає настання будь-яких негативних наслідків, обов'язковим елементом його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто умисне несвоєчасне подання без поважних причин декларації.

Таким чином, ОСОБА_5 , будучи відповідно до пп. «з» п. І ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу другого ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), оскільки граничний термін подачі був до 00 годин 00 хвилин 19.12.2021, а декларація фактично подана 23.12.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУПАП.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, а тому підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у сумі 496,20грн.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В.