про зупинення провадження у адміністративній справі
22 березня 2022 рокум. Ужгород№ 260/2517/21
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання - Ковач Є.М.
за участі:
позивач - не з'явився,
представники відповідачів - не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача 1 про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправним та скасування наказу, -
ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Німець Олену Михайлівну, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції, в якому просить суд визнати протиправним і скасувати наказ про застосування до працівників управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції дисциплінарних стягнень від 06.05.2021 в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності інспектора взводу №1 роти №1 (з обслуговування м. Ужгорода) батальйону управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції капітана поліції ОСОБА_2 та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді догани.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 23 листопада 2021 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.
03 березня 2022 року до суду надійшло клопотання від Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про зупинення провадження у справі, у зв'язку з введенням воєнного стану по всій території України.
Сторони в судове засідання не з'явились.
У відповідності до статті 205 частини 1, 3 пункту 1 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
На виконання вимог ч. 13 ст. 10 та ч. 1 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України).
Вирішуючи подане клопотання суд зазначає наступне.
Згідно Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Питання зупинення провадження в адміністративній справі врегульоване нормами ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, згідно п.5 ч.1 КАСУ зазначеної статті суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Враховуючи викладене, та у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану, в силу приписів п.5 ч.1 ст.236 КАС України наявні підстави для задоволення клопотання відповідача 1 та зупинення провадження по справі.
Керуючись ст.ст. 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Клопотання Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправним та скасування наказу - до припинення в Україні воєнного стану.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів.
Суддя Калинич Я.М.