23 березня 2022 року Справа № 160/26569/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Марченко Валентин Валентинович, до Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Обставини справи: 22.12.2021 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Марченко Валентин Валентинович, до Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення на сесії про надання дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 7,0003 га для ведення фермерського господарства, що розташована на території Дніпропетровської області Синельниківського району Васильківської селищної територіальної об'єднаної громади, входить до складу земельної ділянки з кадастровим номером 1220787700:12:001:0028 та, яка детально позначена в графічних матеріалах із відповідною формою та бажаним місцем розташування, доданих до клопотаня ОСОБА_1 від 11.11.2021;
- зобов'язати Васильківську селищну раду Синельниківського району Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 04338285, вул. Першотравнева, буд.140, смт. Васильківка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52600) розглянути клопотання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 7,0003 га для ведення фермерського господарства, що розташована на території Дніпропетровської області Синельниківського району Васильківської селищної територіальної об'єднаної громади, входить до складу земельної ділянки з кадастровим номером 1220787700:12:001:0028 та, яка детально позначена в графічних матеріалах із відповідною формою та бажаним місцем розташування, доданих до клопотаня ОСОБА_1 від 11.11.2021 та прийняти з даного питання вмотивоване рішення;
- стягнути з відповідача судові витрати, що вже понесені та будуть понесені у майбутньому.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.11.2021 позивач направив на електронну пошту відповідача клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства, яка розташована не території Васильківської селищної територіальної об'єднаної громади Синельниківського району Дніпропетровської області. До клопотання були надані документи, необхідні для його розгляду. Позивач зазначає, що 24.11.2021 відбулися засідання 16 сесії селищної ради VІІІ скликання, однак ні на цій сесії, а також станом на 17.12.2021 (день підписання цієї позовної заяви) відповідач не розглянув клопотання позивача та будь-якого рішення щодо його клопотання не прийняв. За доводами позивача, відсутність належним чином оформленого рішення за результатами розгляду його клопотання свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, що і змусило позивача звернутись до суду за захистом свого порушеного права.
Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/26569/21 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.
Ухвалою суду від 28.12.2021 прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження в адміністративній справі; зазначено про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
02.02.2022 до суду через систему «Електронний суд» від представника позивача Марченка В.В. надійшло клопотання, в якому зазначено про те, що позивач вирішив не підтримувати позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача повторно розглянути його клопотання та, з урахуванням наведеного, просить суд: визнати протиправною бездіяльність Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення на сесії про надання дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 7,0003 га для ведення фермерського господарства, що розташована на території Дніпропетровської області Синельниківського району Васильківської селищної територіальної об'єднаної громади, входить до складу земельної ділянки з кадастровим номером 1220787700:12:001:0028 та, яка детально позначена в графічних матеріалах із відповідною формою та бажаним місцем розташування, доданих до клопотаня ОСОБА_1 від 11.11.2021; не ухвалюваи рішення про розподіл судових витрат одночасно з ухваленням рішення по суті позовних вимог.
Ухвалою суду від 16.02.2022 це клопотання залишено без задоволення.
Копії ухвали від 28.12.2021 були отримані учасниками справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Так, відповідач копію ухвали отримав 06.01.2022.
Станом на 21.03.2022 відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву.
Частиною першою статті 261 КАС України визначені особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні, а саме відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи те, що відповідач не надав відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
З огляду на викладене, суд зазначає, що вжив заходи щодо належного повідомлення відповідача про розгляд цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні, у порядку визначеному КАС України.
У період з 01.03.2022 по 04.03.2022 та з 09.03.2022 по 12.03.2022 суддя Кучугурна Н.В. перебувала у щорічній відпустці, що підтверджується відповідною довідкою начальника відділу управління персоналом Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
11.11.2021 ОСОБА_1 звернувся через електронну пошту до Васильківської селищної ради з клопотанням про надання дозволу на розробку документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки.
У клопотанні позивач просить, відповідно до вимог статей 116, 118, 121 та 122 Земельного кодексу України, надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою для одержання безоплатно у власність земельної ділянки « 01.02 Для ведення фермерського господарства» орієнтовною площею 7,0003 га (кадастровий номер 1220787700:12:001:0028), яка розташована на території Дніпропетровська область, Синельниківський район, Васильківська селищна територіальна об'єднана громада.
Цим клопотанням позивач засвідчив, що ним не отримано безоплатно у власність земельну ділянку з цільовим призначенням, зазначеним у цьому клопотанні, у межах норм, визначених статтею 121 Земельного кодексу України.
У клопотанні також зазначено, що згідно з ч.6 ст.118 ЗК України, у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, наявність документа, який підтверджує досвід роботи у сільському господарстві є обов'язковим. На виконання цієї вимоги позивач надає документ, що підтверджує досвід роботи ОСОБА_1 у сільському господарстві.
До клопотання позивач надав: документ про місце розташування бажаної земельної ділянки; копію паспорта ОСОБА_1 ; скан-копію нотаріально засвідченої фотокопії-витягу з трудової книжки колгоспника ОСОБА_2 (№ НОМЕР_2 ).
Цього ж дня, 11.11.2021, клопотання було отримано Васильківською селищною територіальною громадою.
Позивач зазначає про відсутність належним чином оформленого рішення за результатами розгляду зазначеного клопотання, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, у зв'язку з чим, і звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.
Згідно з частиною першою статті 3 Земельного кодексу України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону (частина 1 статті 116 Земельного кодексу України).
Згідно з частиною 2 статті 116 Земельного кодексу України, набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлено статтею 118 Земельного кодексу України.
Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Приписами частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно з пунктом «а» частини першої статті 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.
Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб (частина 1 статті 122 Земельного кодексу України).
Отже Васильківська селищна рада наділена повноваженнями щодо передачі у власність або у користування земельної ділянки, яка знаходиться на території Васильківської селищної територіальної об'єднаної громади.
Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону № 280/97-ВР передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до статті 59 Закону № 280/97-ВР, рішення місцевої ради приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.
Відповідно до частини 5 статті 46 Закону № 280/97-ВР, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Отже, чинним законодавством України не передбачено право суб'єкта владних повноважень змінювати встановлений законом режим (періодичність) проведення сесій рад не менше одного разу на місяць у випадку надходження на розгляд до ради документів з питань відведення земельних ділянок (зокрема, клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проекту землеустрою на погодження або затвердження тощо).
Таким чином, Васильківська селищна рада повинна була прийняти рішення за клопотанням позивача виключно на пленарному засіданні Васильківської селищної ради, чого останньою зроблено не було
Відповідачем не надано суду доказів, які б підтверджували поважність причин та умов порушення вказаного вище порядку та строку розгляду клопотання позивача.
В матеріалах справи відсутнє будь-яке рішення Васильківської селищної ради стосовно розгляду клопотання позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою (доказів протилежного відповідачем не надано).
Враховуючи відсутність рішення щодо клопотання позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, суд уважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність.
З огляду на встановлену судом протиправну бездіяльність відповідача з приводу розгляду клопотання ОСОБА_1 від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, ефективним способом захисту порушених прав позивача є саме зобов'язання Васильківської селищної ради розглянути клопотання від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 .
Разом з цим, як зазначено вище, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб (ч.1 ст.121 Земельного кодексу України).
Таким чином, питання регулювання земельних відносин на території територіальних громад є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу, яким, є сільські, селищні, міські ради.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
За таких обставин, адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Частиною 1 статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно з частиною 2 статті 5 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно з ч.2 ст.9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на викладене, належним способом відновлення порушеного права позивача є визнання протиправною бездіяльності Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення за клопотанням ОСОБА_1 від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки для ведення фермерського господарства та зобов'язання Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області розглянути клопотання ОСОБА_1 від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки для ведення фермерського господарства.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
За таких обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як убачається з матеріалів справи, позивачем до позовної заяви надані докази про оплату судового збору у розмірі 908,00 грн (квитанція про сплату від 16.12.2021 №45696).
З огляду на наведені норми процесуального закону та часткове задоволення позовних вимог, стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) до Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області (вул. Першотравнева, буд.140, смт. Васильківка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52600, код ЄДРПОУ 04338285) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення за клопотанням ОСОБА_1 від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки для ведення фермерського господарства.
Зобовязати Васильківську селищну ради Синельниківського району Дніпропетровської області (вул. Першотравнева, буд.140, смт. Васильківка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52600, код ЄДРПОУ 04338285) розглянути клопотання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) від 11.11.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки для ведення фермерського господарства.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області (вул. Першотравнева, буд.140, смт. Васильківка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52600, код ЄДРПОУ 04338285) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 454,00 грн (чотириста п'ятдесят чотири гривень 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Васильківська селищна рада Синельниківського району Дніпропетровської області (вул. Першотравнева, буд.140, смт. Васильківка, Синельниківський район, Дніпропетровська область, 52600, код ЄДРПОУ 04338285).
Суддя Н.В. Кучугурна