Справа № 161/21698/21
Провадження № 3/161/240/22
м.Луцьк 16 березня 2022 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
порушника ОСОБА_1 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьку справу 161/21698/21 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , громадянкою України, непрацюючою, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,
02.12.2021 року на адресу суду з Луцького РУП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП не визнала. Суду пояснила, що вони з чоловіком намагаються створити для дітей максимально сприятливі умови, виходячи із їх фінансових можливостей.
Заслухавши пояснення порушника, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 КУпАП ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 1), що ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків, передбачених ст. 150 СК України, щодо забезпечення необхідних умов проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується актами умов проживання.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З диспозиції зазначеної статті 184 КУпАП випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані законодавством України.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним, із зазначенням місця, часу, способу його вчинення, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
З протоколу про адміністративне правопорушення неможливо зробити висновок про об'єктивну сторону правопорушення. Оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дати, часу та місця ніби то вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.
Крім того, судом достовірно встановлено, що із актів обстеження житлових умов (а.с.3-5) вбачається нібито:
-Грубе порушення санітарно-гігієнічних умов (однак, взагалі не зазначено, в чому вони полягають);
-Знаходження речей не на своїх місцях (однак, незрозуміло, яким чином фахівець служби в справах дітей ОСОБА_4 має змогу та право визначати місця для речей в житловому приміщенні, яке їй не належить);
-На подвір'ї розкидано сміття, брухт та солома (за відсутності будь-якої фіксації зазначених обставин є виключно суб'єктивним твердженням фахівця служби в справах дітей ОСОБА_4 );
-Будинок потребує ремонту.
Однак, суд звертає увагу, що згідно актів обстеження житлових умов (а.с.3-5):
-Діти забезпечені продуктами харчування;
-Температурний режим в приміщенні дотриманий;
-Діти забезпечені місцем для навчання та дозвілля;
-В батьків дітей не зафіксовано ознак алкогольного сп'яніння;
-Батьки дітей працевлаштовані, хоч і не офіційно.
За вищевказаних обставин, обставини, що ставляться у провину ОСОБА_1 є абсурдними, оскільки не зафіксовано жодної події або обставини, які могли б свідчити саме про її ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Суд звертає увагу, що недостатній рівень фінансового забезпечення сім'ї, за відсутності випадків явно негативної або асоціальної поведінки батьків (зловживання алкоголем, наркоманія, бродяжництво тощо) не може бути розцінене уповноваженими особами як ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
А тому у даному випадку взагалі відсутня подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись ч. 1 ст. 184, ст. 245, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , громадянкою України, непрацюючою, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко