Справа № 127/23213/21
Провадження № 3/127/1968/22
22.03.2022м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бернада Є.В., дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
02.07.2021 о 23.00 год. ОСОБА_1 був відсутній за адресою проживання, чим порушив умови адміністративного нагляду.
Крім того, ОСОБА_1 був відсутній за адресою проживання 09.07.2021 о 23.30 год. та 16.07.2021 о 23.20 год.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин.
Разом з тим, суд вважає за доцільне зауважити таке.
Згідно з частиною другою статті 268 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КпАП) при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Суд враховує, що адміністративний матеріал неодноразово був повернутий на доопрацювання у зв'язку з неявкою ОСОБА_1 в судове засідання, а також невиконання постанов суду про застосування приводу до нього.
Крім того, 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента №133/2022 від 14.03.2022 строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року продовжено строком на 30 діб.
У зв'язку з введенням військового стану Україна повідомила про відступ від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.
Згідно зі статтею 245 КпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
З диспозиції частини другої статті 187 КпАП випливає, що відповідальність за даною нормою настає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчиненні повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
З матеріалів справи убачається, що 18.02.2020 Вінницьким міським судом Вінницької області відносно ОСОБА_1 був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік із встановленням обмежень, серед яких, зокрема, заборона залишати місце проживання з 23.00 год. до 06.00 год. наступного дня.
В подальшому, постановою Вінницького місткого суду Вінницької області від 19.01.2022 строк дії адміністративного нагляду ОСОБА_1 був продовжений на 6 місяців, при цьому встановлено заборону покидати місце свого проживання з 22.00 год. до 06 год. наступного дня.
Факт відсутності ОСОБА_1 за місцем його проживання 02.07.2021, 09.07.2021 та 16.07.2021 підтверджується письмовими поясненнями останнього та рапортами поліцейського, а тому суд дійшов до переконання, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду.
Разом з тим, суд вважає, що ознаки повторності в діях ОСОБА_1 відсутні, оскільки надані суду матеріали не містять відомостей про притягнення останнього протягом року до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною першою статті 187 КпАП.
З огляду на викладене, аналізуючи матеріали справи, суд дійшов до переконання, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом правопорушення, передбаченого частиною першою статті 187 КпАП, за ознаками порушення правил адміністративного нагляду, особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Проте відповідно до пункту 7 частини першої статті 247 КпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КпАП.
Згідно з частиною другою статті 38 КпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Приймаючи до уваги, що правопорушення були вчинені 02.07.2021, 09.07.2021 та 16.07.2021, на час розгляду справи, строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 сплинув, а тому суд вважає, що відповідно до пункту 7 частини першої статті 247 КпАП провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись статтями 187, 283, 284 КпАП, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною першою статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: