Справа № 504/597/22
Номер провадження 3/504/617/22
17.03.2022смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Якимів А.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Малиновським РВУМВС України у Одеській області, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа - підприємець, що надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,-
на розгляд Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, направила до суду телефонограму відповідно до якої розгляд справи просила проводити без її участі.
Дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07.02.2022 року №39/11/15-32-07-06-15, ОСОБА_1 знаходячись у магазин-барі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 порушила п.п. 1, 7, 9, 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), а саме здійснила проведення розрахункових операцій без застосування ресторатора розрахункових операцій; не подала до органу ДПС звітності пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку; не створила, щоденно у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків; проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування товару та/або без зазначення коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД для підакцизних товарів згідно акту перевірки від 02.02.2022 року. Дії, ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Час вчинення правопорушення 07.02.2022 року.
В поясненнях до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вказала, що з таким згодна, порушення виправить.
Згідно висновків акту фактичної перевірки ДПС України ГУ ДПС в Одеській області від 07.02.2022 року, в ході перевірки встановлено: в ході перевірки ФОП ОСОБА_1 самостійно здійснено перерахунок та опис наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 336 грн. Та встановлено розбіжності показника х-звіту на суму 324 грн., що свідчить про не проведення цієї суми через застосування реєстраторів розрахункових операцій; не подання до органу ДПС звітності пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року; не створення, щоденно у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року; проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування товару та/або без зазначення коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД; станом на 07.02.2022 року до перевірки не подані: книга обліку доходів і витрат, банківські виписки.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Отже, диспозиція ч. 1 ст. 155-1 КУпАП не встановлює конкретного порядку щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Стаття 155-1 КУпАП за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших нормативно-правових актів, що наповнює норму ст. 155-1 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення тих ознак, які мають значення для правильної правової кваліфікації зазначеного діяння. В даному конкретному випадку на вимоги ряду норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які зазначено в протоколі уповноваженою особою Державної податкової служби України.
Так, відповідно до положень п.п 1, 7, 9, 11 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» далі Закон, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; подавати до контролюючих органів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями; щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними реєстраторами розрахункових операцій фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. Порушення указаних норм, є порушенням порядку проведення розрахунків.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.155-1 КУпАП України є доведеною, остання порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що визначений п. 1, 7, 9, 11 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», кваліфікація її дій вірна.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність - щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому вважає необхідним застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) гривень в межах санкції ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Разом з тим, тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, що визначений у ст. 38 КУпАП за вчинення порушень - не подання до органу ДПС звітності пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року; не створення, щоденно у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року, станом на дату розгляду справи закінчився, а тому в цій частині провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 27, 33-35, 40-1, 155-1, п. 7 ч. 1 ст. 247, 283, 284, ч.1 п.1 ст. 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 496,20 (чотириста дев'яносто шість) гривень (двадцять) копійок.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що передбачене ч.1 ст.155-1 Кодексу України, в частині не подання до органу ДПС звітності пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року; не створення, щоденно у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків, зокрема 25.03.2021 року, 17.12.2021 року закрити у зв'язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд Одеської області.
Суддя А. В. Якимів