Постанова від 21.03.2022 по справі 293/323/22

Справа №293/323/22

Провадження № 3/293/280/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2022 рокусмт Черняхів

Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Бруховський Є.Б. розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож.: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАВ за №№ 359828,359829,359826,359825,359827 від 17.02.2022 ОСОБА_1 10.02.2022 о 15:00 год., 11.02.2022 о 14:40 год., 12.02.2022 о 11:20 год., 15.02.2022 о 13:00 год., 17.02.2022 о 13:30 год., в АДРЕСА_1 , ображав свою дружину ОСОБА_2 словами нецензурної лайки, погрожував фізичною розправою.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.173-2 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.

Відповідно до положень ст.36 КУпАП, матеріли справи за протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАВ за №№ 359828,359829,359826,359825,359827 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження та присвоїти об'єднаній справі єдиний унікальний номер 293/323/22 та номер провадження 3/293/280/2022.

За ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, слід дійти до такого висновку:

Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.

Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.

Так, кожен з протоколів про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 вказує на вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП 10.02.2022, 11.02.2022, 12.02.2022, 15.02.2022, 17.02.2022, однак належних та допустимих доказів вчинення таких правопорушень не надано.

Всі протоколи, складені на підставі протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від ОСОБА_2 17.02.2022 та відібраних 17.02.2022 в останньої пояснень, де заначено про вчинення домашнього насильства відносно неї її чоловіком ОСОБА_1 .

На підставі вищезазначеного протоколу та пояснень гр. ОСОБА_2 стосовно гр. ОСОБА_1 складені протоколи про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду.

Однак складання протоколів про адміністративне правопорушення про вчинення ОСОБА_1 10.02.2022, 11.02.2022,12.02.2022, 15.02.2022 на підставі протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від ОСОБА_2 17.02.2022 та відібраних 17.02.2022 в останньої пояснень є безпідставним.

Таким чином у протоколах про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду стосовно ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 256 КУпАП викладені обставини не відповідають доданим до протоколу матеріалам, а також у відповідності до ст. 251 КУпАП не підтверджені належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства відносно своєї дружини 10.02.2022, 11.02.2022,12.02.2022, 15.02.2022, в тому числі і 17.02.2022.

Відповідно до ч.2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Крім того, у відповідності до ч.2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Натомість подані до суду протоколи складені 17.02.2022 про вчинення ОСОБА_1 правопорушення 10.02.2022, 11.02.2022, 12.02.2022, 15.02.2022.

Враховуючи, що розгляд справи в суді здійснюється лише в межах перевірки тих обставин, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах долучених до нього, які були зібрані органом, який склав протокол, а тому за встановлених обставин, аналізуючи наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 173-2 КУпАП, не є доведеною, тому провадження в адміністративній справі слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7,36, 251,247,254,256, 280 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження матеріли справи за протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАВ за №№359828,359829,359826,359825,359827 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП та присвоїти об'єднаній справі єдиний унікальний номер 293/323/22 та номер провадження 3/293/280/2022.

Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинені правопорушення, передбачені ч.1 ст. 173-2 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя Євген БРУХОВСЬКИЙ