Справа № 685/1489/21
Провадження № 3/685/7/22
16 березня 2022 року. суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Самойлович А.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності № 1 відділу поліції № 2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживає по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 24 листопада 2021 року серії ААБ №164615, 24 листопада 2021 року о 10 год. 00 хв. по вул. Свободи в с.Новоставці ОСОБА_1 керував мотоблоком «ZIRKA SH 61» потужністю двигуна 5,8 КВТ, який обладнаний причіпом для перевезення вантажу та місцем для сидіння водія. Від проходження огляду на встановлення стану сп'яніння на місці зупинки за допомогою приладу «ALKOTEST 6810» та в закладі охорони здоров'я ОСОБА_1 відмовився.
ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що поспішав, так як необхідно було забрати зерно як оплату за наданий в оренду земельний пай. Його зупинили поліцейські, але відмовився від проходження огляду, так як був тверезий.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов переконання про відсутність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУПАП.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху передбачений обов'язок водія на вимогу поліцейського пройти у встановленому порядку медичний огляд з метою встановлення, зокрема, стану алкогольного сп'яніння.
Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУПАП настає, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Згідно пункту 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаки алкогольного сп'яніння передбачені у пункті 3 цієї інструкції.
В протоколі про адміністративне правопорушення не вказано, які конкретно ознаки алкогольного сп'яніння у водія ОСОБА_1 були виявлені поліцейським. При перегляді наданого разом з протоколом про адміністративні правопорушення відеозапису було встановлено, що після зупинки поліцейський відразу ж став запитувати водія, чи не бажає той пройти огляд на стан сп'яніння, також не вказуючи на можливі ознаки сп'яніння водія.
Оскільки відсутність конкретних ознак сп'яніння у водія, на підставі яких поліцейський вважає перебування водія у стані сп'яніння, тягне за собою відсутність обов'язку такого водія на проходження огляду, тому в діях водія не вбачається невиконання вимоги поліцейського на проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим справа підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 130, 247, 283, 284 КУпАП,
Закрити справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Теофіпольський районний суд Хмельницької області.
Суддя А.П. Самойлович