465/881/22
3/465/944/22
про повернення адміністративних матеріалів
25.02.2022
Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 160 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №791110 від 09 лютого 2022 року, ОСОБА_1 09 лютого 2022 року близько 10 год. 00 хв. по вул.Федьковича, буд.26 у м.Львові здійснювала торгівлю з рук, а саме: яблуками, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.160 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши адміністративний матеріал, приходжу до висновку про необхідність його повернення для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Частиною першою статтею 160 КУпАП, передбачена відповідальність за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано рапорт, в якому повідомляється про складання даного протоколу.
Відповідно до п.15 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затверджена наказом МВС від 06.11.2015 року №1376: до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, потерпілих, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей та документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Жодного доказу, визначеного в Інструкції та ст. 251 КУпАП до протоколу не долучено.
Приходячи до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначаю, що невідповідність вказаного протоколу вимогам ст. 256 КУпАП позбавляє суд можливості надати оцінку в системі доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, вирішити питання щодо наявності або відсутності у діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, та прийняти об'єктивне рішення у справі.
За наведених обставин, даний протокол разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області для належного оформлення.
Разом із цим, суд зазначає, що за правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, що викладений у постанові від 02 вересня 2021 року у справі № 11-97сап20, немає процесуальних норм, які б забороняли судді, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, вимагати від уповноваженого органу виконати належним чином вимоги процесуального закону щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення і його реалізації таким чином, щоб можна було вирішити питання про винність особи у вчиненні адміністративного проступку з дотриманням строків розгляду і без порушення прав особи порушника чи осіб, які потерпіли від дій останнього.
На підставі наведеного, керуючись ст.256 КУпАП, суддя -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №791110 від 09 лютого 2022 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.160 КУпАП, разом з доданими до нього матеріалами - повернути до ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Марків Ю.С.