15 березня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/7795/21 пров. № А/857/22824/21
Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Кузьмича С.М., Шавеля Р.М.
при секретарі судового засідання: Ільченко А.З.
за участі представника відповідача: Болотін М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 року (рішення ухвалене у м. Львові судом у складі головуючого судді Кедик М.В., повне судове рішення складено 09.11.2021) у справі за позовом фермерського господарства "САД-КО" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
У квітні 2021 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними дії Головного управління ДПС у Львівській області щодо відмови у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2021 році фермерського господарства "САД-КО", зобов'язання Головне управління ДПС у Львівській області підтвердити фермерському господарству "САД-КО" статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік, зобов'язання Головне управління ДПС у Львівській області надати фермерському господарству "САД-КО" довідку про підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи, визнання протиправними дії Головного управління ДПС у Львівській області щодо присвоєння податковій звітності фермерського господарства "САД-КО" (податкові декларації з додатками від 04.02.2021) статусу історія подання, зобов'язання Головне управління ДПС у Львівській області визнати податкову звітність фермерського господарства "САД-КО" (податкові декларації з додатками від 04.02.2021) такою, що подана та прийнята у день її фактичного отримання податковим органом.
Позивач позовні вимоги мотивував тим, що з метою щорічного підтвердження статусу єдиного податку IV групи, у лютому 2021 року фермерське господарство відповідно до пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового Кодексу України подало засобами електронного документообігу із накладенням ЕЦП звітність: Загальну та Звітну податкову декларацію платника єдиного податку IV групи з додатками (Відомості про наявність земельних ділянок та Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва), що підтверджується квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014446373 та квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014458176. Вищевказана звітність була прийнята податковим органом, зауважень чи відмови в прийнятті останньої зі сторони податкового органу - не було. Проте, 08.04.2021 фермерське господарство отримало лист від 18.03.2021 № 2456/АП/13-01-18-11 щодо надання або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи. Відповідачем було повідомлено про відмову ФГ у «наданні та/або підтвердженні статусу платника єдиного податку 4 групи», мотивуючи таку відмову відсутністю в платника ФГ «САД-КО» звітної податкової декларації з податку на поточний рік. В результаті, розгляду вищевказаного листа, ФГ повторно надано зазначену у вказаному листі звітність, а саме: Звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи з додатками (відомості про наявність земельних ділянок та Відомості про суми нарахування доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка була також прийнята податковим органом 09.04.2021 без зауважень та відмови у її прийнятті, що підтверджується квитанцією № 2 від 09.04.2021. Більше того, 21.04.2021 ФГ «САД-КО» сплачено єдиний сільськогосподарський податок за 1 квартал 2021 року, що підтверджується платіжним дорученням від 21.04.2021 № 2318. Дії Головного управління ДПС у Львівській області щодо відмови у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2021 році Фермерському господарству «САД-КО» вважає протиправними з огляду на те, що всі документи, що були надані ФГ «САД-КО» до контролюючих органів були прийняті, ФГ виконано всі вимоги, передбачені законодавством щодо подання податкової звітності і надано всі необхідні документи для підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи у повному обсязі. Просив позов задоволити.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління ДПС у Львівській області щодо відмови у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2021 році фермерського господарства "САД-КО". Зобов'язано Головне управління ДПС у Львівській області підтвердити фермерському господарству "САД-КО" статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік. Зобов'язано Головне управління ДПС у Львівській області надати фермерському господарству "САД-КО" довідку про підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи. Визнано протиправними дії Головного управління ДПС у Львівській області щодо присвоєння податковій звітності фермерського господарства "САД-КО" (податкові декларації з додатками від 04.02.2021) статусу історія подання. Зобов'язано Головне управління ДПС у Львівській області визнати податкову звітність фермерського господарства "САД-КО" (податкові декларації з додатками від 04.02.2021) такою, що подана та прийнята у день її фактичного отримання податковим органом.
Рішення суду першої інстанції оскаржило Головне управління ДПС у Львівській області. Вважає, що оскаржуване рішення прийняте з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою у задоволені адміністративного позову відмовити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Якщо одна із сторін визнала пред'явлену до неї позовну вимогу під час судового розгляду повністю або частково, рішення щодо цієї сторони ухвалюється судом згідно з таким визнанням, якщо це не суперечить вимогам статті 189 цього Кодексу.
Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що Фермерське Господарство «САД-КО» зареєстроване юридичною особою та провадить господарську діяльність з 2012 року.
ФГ «САД-КО» з 2015 року перебуває на обліку у ГУ ДФС у Львівській області, Городоцьке управління, Городоцька державна податкова інспекція (Городоцький район) як платник єдиного податку четвертої групи, підтверджується довідкою № 2820/10/1504/2 від 10.03.2015.
З метою щорічного підтвердження статусу єдиного податку ІV групи, 04.02.2021 ФГ «САД-КО» відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України подано засобами електронного документообігу із накладенням ЕЦП звітність: податкову декларацію платника єдиного податку ІV групи з додатками (Відомості про наявність земельних ділянок та Розрахунок частки сільськогосподарського виробництва), що підтверджується квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014446373 та квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014458176. Вказана звітність була прийнята податковим органом без зауважень.
Листом від 18.03.2021 № 2456/АП/13-01-18-11 Головне управління ДПС у Львівській області повідомило ФГ «САД-КО» про розгляд поданих позивачем податкових декларацій платника єдиного податку 4 групи від 04.02.2021 № 9014446373, № 901445876 на 2021 рік Городоцьким відділом камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Львівській області та відмову у наданні та/або підтвердженні статусу платника єдиного податку 4 групи та присвоєння поданій податковій звітності статусу «історія подання». Підставою зазначено відсутність станом на 22.02.2021 за даними «АІС Податковий блок» у платника ФГ «САД-КО» звітної податкової декларації з податку на поточний рік.
За результатами розгляду зазначеного листа ФГ «САД-КО» надано до податкового органу пакет документів у електронному вигляді: а саме: Загальну та Звітну податкову декларації платника єдиного податку четвертої групи з додатками (Відомості про наявність земельних ділянок та Відомості про суми нарахування доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва), які прийнято податковим органом 09.042021, що підтверджується квитанцією № 2 від 09.04.2021.
ФГ «САД-КО» 21.04.2021 сплачено єдиний сільськогосподарський податок за 1 квартал 2021 року, що підтверджується платіжним дорученням від 21.04.2021 № 2318.
Разом з тим, відповідачем не розглянуто подані 09.04.2021 ФГ «САД-КО» документи та не підтверджено позивачу статус платника єдиного податку VІ групи на 2021 рік.
Згідно абзацу 1 пункту 75.1 статті 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пунктів 291.2, 291.3 ст. 294 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: 1) перша група; 2) друга група; 3) третя група; 4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 ПК України сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків віднесено до четвертої групи суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Відповідно до п.п. 298.1.1 п.298.1 ст. 298 ПК України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
Згідно з п.299.6 ст.299 ПК України підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно: 1) невідповідність такого суб'єкта вимогам, встановленим статтею 291 цього Кодексу; 2) наявність у суб'єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації; 3) недотримання таким суб'єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 цього Кодексу.
Відповідно до пунктів 299.1, 299.2 статті 299 ПК України, реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
Згідно підпункту 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України, сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
Відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПК України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 цього Кодексу;
4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків;
5) якщо платником єдиного податку четвертої групи не подано податкову звітність, передбачену підпунктом 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 та підпунктом 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 цього Кодексу.
Згідно абз.2 пункту 299.11 ст. 299 ПК України у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.5-1 статті 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II цього Кодексу. Такий платник податку зобов'язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.
Наказом Міністерства фінансів України № 422 від 07.04.2016 затверджено Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (який був чинним у спірний період, наказ втратив чинність на підставі наказу Міністерства фінансів № 5 від 12.01.2021) (далі -Порядок 422).
Відповідно до пп.1 п.1 Розділу IV Порядку 422 первинні показники, що відображаються в підсистемі, яка забезпечує обробку податкової звітності та платежів, є показниками форм податкової звітності та звітності з єдиного внеску, затверджених у встановленому порядку (далі - Звітні документи).
Згідно з п. 2 Розділу IV Порядку 422 звітні документи подаються за вибором платника, якщо інше не передбачено законодавством, в один із таких способів: засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством; особисто платником або уповноваженою ним особою; надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. В інформаційній системі органів ДФС фіксується інформація про спосіб подання платником Звітного документа.
Прийняття Звітного документа є обов'язком контролюючого органу.
При прийманні поданих платниками Звітних документів здійснюється контроль щодо наявності/достовірності обов'язкових реквізитів, визначених пунктами 48.3, 48.4 статті 48 глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України. Інші показники, зазначені у Звітному документі, до його прийняття перевірці не підлягають.
Відмова посадової особи контролюючого органу прийняти Звітний документ з будь-яких причин, не визначених статтями 48 та 49 глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України, у тому числі висунення будь-яких умов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такого, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо), забороняється.
При відсутності зауважень до оформлення Звітного документа він вважається прийнятим та реєструється датою фактичного отримання органом ДФС.
Якщо Звітний документ оформлено з порушеннями, платнику надається письмове повідомлення про відмову у його прийнятті із зазначенням причин такої відмови. Звітний документ реєструється в інформаційній системі органів ДФС з ознакою «Вважається неподаним» та інформацією про причини відмови у прийнятті.
Наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017 затверджено Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами (далі Порядок 557 у редакції наказу МФУ № 261 від 01.06.2020).
Відповідно до п. 2 п.11 Р. ІІ Порядку 577 автор створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами). Створення електронного документа завершується накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності)… У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня…Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня. У першій квитанції, що формується за результатами автоматизованої перевірки, зазначеної у пункті 7 цього розділу, повідомляється про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляється про неприйняття електронного документа із зазначенням причин, у такому випадку друга квитанція не формується. На першу квитанцію накладається печатка контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання автору електронного документа… Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом. Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами та цим Порядком, формується друга квитанція. Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції)…У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Апеляційним судом встановлено, що 04.02.2021 ФГ "САД-КО" відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України було подано засобами електронного документообігу із накладенням ЕЦП звітність: податкову декларацію платника єдиного податку ІV групи з додатками (Відомості про наявність земельних ділянок та Розрахунок частки сільськогосподарського виробництва). Зазначені звітні документи позивача прийнято контролюючим органом, що підтверджується квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014446373 та квитанцією від 04.02.2021 № 2, реєстраційний № 9014458176.
Листом від 18.03.2021 № 2456/АП/13-01-18-11 Головне управління ДПС у Львівській області повідомило ФГ «САД-КО» про розгляд поданих позивачем податкових декларацій платника єдиного податку 4 групи від 04.02.2021 № 9014446373, № 901445876 на 2021 рік Городоцьким відділом камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Львівській області та відмову у наданні та/або підтвердженні статусу платника єдиного податку 4 групи та присвоєння поданій податковій звітності статусу «історія подання».
Не підтвердженими є покликання відповідача на проведення відповідачем камеральної перевірки поданих податкових декларацій, оскільки відсутній акт камеральної перевірки та такий ФГ «САД-КО» не направлявся.
Відповідачем також не обґрунтовано визначених законом чи порядком підстав для присвоєння поданій та зареєстрованій податковій звітності позивача статусу «історія подання».
ФГ «САД-КО» не було своєчасно повідомлено про наявність у відповідача зауважень до поданих документів для підтвердження статусу платника єдиного податку VI групи, відповідні документи було прийнято контролюючим органом і лише листом від 18.03.2021 № 2456/АП/13-01-18-11 повідомлено про підстави для відмови у наданні та /або підтвердженні статусу платника єдиного податку VI групи.
Позивач після отримання зазначеного листа подав до податкового органу для підтвердження статусу платника єдиного податку VI групи пакет документів у електронному вигляді, а саме: Загальну та Звітну податкову декларації платника єдиного податку четвертої групи з додатками (Відомості про наявність земельних ділянок та Відомості про суми нарахування доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва), які прийнято податковим органом 09.04.2021, що підтверджується квитанцією від 09.04.2021 № 2. Результати розгляду цих документів відсутні.
Позивач для підтвердження статусу платника єдиного податку VІ групи подав усі визначені п.п. 298.8.1 п.298.8 ст. 298 Податкового кодексу України звітні документи, які складені з дотриманням норм Податкового кодексу України.
ФГ «САД-КО» відповідає вимогам до платника єдиного податку четвертої групи, встановленим статтею 291 ПК України.
21.04.2021 ФГ «САД-КО» сплатив єдиний сільськогосподарський податок 1 квартал 2021 року, що підтверджується платіжним дорученням від 21.04.2021 № 2318.
Способом реалізації владних управлінських функцій за наявності встановлення обставин, за яких платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку), є прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку, шляхом виключення з реєстру платників цього податку, проте, відповідачем відповідне рішення не приймалося.
Аналогічні висновки відображені у постановах Верховного Суду від 29.03.2018 у справі № 804/2321/17, від 06.02.2018 816/543/17 (К/9901/2404/17) та у постанові Верховного Суду від 02.10.2018 у справі №805/1307/17-а, які в силу частини 5статті242 Кодексу адміністративного судочинства України є обов'язковими для врахування судом першої інстанції.
Таким чином, апеляційний суд вважає за необхідне визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2021 році фермерського господарства "САД-КО" та зобов'язати відповідача підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік Фермерському господарству "САД-КО", на підтвердження якого видати відповідну довідку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 243 ч. 3, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 року у справі №380/7795/21 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. З. Улицький
судді С. М. Кузьмич
Р. М. Шавель
Повне судове рішення складено 16.03.2022