Ухвала від 16.03.2022 по справі 925/1626/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

16 березня 2022 року справа № 925/1626/21

м. Черкаси

Суддя Господарського суду Черкаської області Дорошенко М.В., розглянувши заяву акціонерного товариства "А-Банк" про визнання його грошових вимог у справі №925/1626/21 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 14.12.2021 Господарський суд Черкаської області відкрив провадження у справі №925/1626/21 про неплатоспроможність ОСОБА_1 (далі також - боржник), призначив керуючим реструктуризацією боргів боржника арбітражного керуючого Білявського Віталія Віталійовича, вирішив інші питання підготовчого засідання у цій справі.

20 грудня 2021 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет було розміщено повідомлення про відкриття провадження у справі №925/1626/21 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

11 березня 2022 року до Господарського суду Черкаської області надійшла заява акціонерного товариства "А-Банк" про визнання його грошових вимог до боржника в сумі 24061,07 грн.

Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Згідно з частиною 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства господарський до заяви конкурсного кредитора з вимогами до боржника в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

Згідно з підпунктом 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) кредитором сплачується судовий збір у розмірі 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 1 січня 2022 року статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481,00 грн.

Отож акціонерного товариства "А-Банк" за подання ним вказаної вище заяви мало сплатити 4962,00 грн. судового збору, що становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Акціонерне товариство "А-Банк" до заяви не додало документи, які підтверджують сплату ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Натомість акціонерне товариство "А-Банк" подало до Господарського суду Черкаської області клопотання про відстрочення сплати судового збору до скасування воєнного стану в країні.

Підстави для відстрочення сплати судового збору встановлені частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір" і вони є такими:

"1. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю".

Вказана акціонерним товариством "А-Банк" в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору обставина не є такою, з якою частина перша статті 8 Закону України "Про судовий збір" пов'язує можливість відстрочення судом сплати судового збору, тому вказане клопотання задоволенню не підлягає.

Таким чином, заява акціонерним товариством "А-Банк" про визнання його грошових вимог до боржника у справі №925/1626/21 подана без додержання вимог частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Статтею 46 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що:

1. Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

2. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

3. Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 45 цього Кодексу.

Отже, акціонерне товариство "А-Банк" відповідно до статті 46 Кодексу України з процедур банкрутства слід повідомити про недоліки його заяви про визнання грошових вимог до боржника в сумі 24061,07 грн. та про строк, протягом якого воно зобов'язане усунути такі недоліки.

Керуючись статтею 46 Кодексу України з процедур банкрутства, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Клопотання акціонерного товариства "А-Банк" про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.

2. Повідомити акціонерне товариство "А-Банк", що його заява про визнання грошових вимог до боржника в сумі 24061,07 грн. має недоліки - до неї не додані докази сплати судового збору в установленому порядку в сумі 4962,00 грн.

3. Повідомити акціонерне товариство "А-Банк" про строк усунення вказаних недоліків його заява про визнання грошових вимог до боржника в сумі 24061,07 грн. - протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.

Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена.

Суддя М.В. Дорошенко

Попередній документ
103680288
Наступний документ
103680290
Інформація про рішення:
№ рішення: 103680289
№ справи: 925/1626/21
Дата рішення: 16.03.2022
Дата публікації: 17.03.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; неплатоспроможність фізичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.05.2022)
Дата надходження: 11.03.2022
Предмет позову: заява кредитора
Розклад засідань:
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
17.11.2025 12:40 Господарський суд Черкаської області
14.12.2021 10:00 Господарський суд Черкаської області
11.03.2022 11:00 Господарський суд Черкаської області
16.08.2022 10:00 Господарський суд Черкаської області
04.10.2022 14:30 Господарський суд Черкаської області
25.10.2022 12:40 Північний апеляційний господарський суд
22.11.2022 12:30 Північний апеляційний господарський суд
16.03.2023 09:45 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПЄСКОВ В Г
ПОЛЯКОВ Б М
суддя-доповідач:
ДОРОШЕНКО М В
ДОРОШЕНКО М В
ПЄСКОВ В Г
ПОЛЯКОВ Б М
відповідач (боржник):
Ковалик Михайло Федорович
заявник:
АТ "А-Банк"
Белінська Наталія Олександрівна
Арбітражний керуючий Білявський Віталій Віталійович
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк"
кредитор:
АТ "А-Банк"
АТ "Альфа-Банк"
АТ "Банк "Форвард"
АТ "Ідея Банк"
АТ "Перший Український Міжнародний банк"
АТ "Пумб"
АТ "Універсал Банк"
ПАТ "Перший Український Міжнародний банк"
ТОВ "Кредитпромінвест"
ТОВ "Маніфою"
ТОВ "СС Лоун"
ТОВ "УКР КРЕДИТ ФІНАНС"
ТОВ "ФІНФОРС"
ТОВ "ФК "Є Гроші Ком"
ТОВ «МІЛОАН»
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк"
представник:
Бойченко Денис Олександрович
представник боржника:
Посипайко Алла Іванівна
суддя-учасник колегії:
БАНАСЬКО О О
ГАРНИК Л Л
КАРТЕРЕ В І
ОТРЮХ Б В
ПОГРЕБНЯК В Я