Справа № 383/175/22
Номер провадження 3/383/61/22
15 березня 2022 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Замша О.В., за участю секретаря судового засідання Костецького С.С., прокурора Маслюкова Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу яка надійшла з Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, проживає за адресою АДРЕСА_1 ,-
Розпорядженням голови Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області №131-к від 29.12.2012 року ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника управління економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації з 29.12.2012 року.
Наказом керівника апарату Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області №56-к від 30.12.2020 року ОСОБА_1 переведено на посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики, захисту довкілля та цивільного захисту районної державної адміністрації з 30.12.2020 року та збережено четвертий ранг державного службовця.
ОСОБА_1 відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом, на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, тобто до 01.04.2021 року, фактично подавши 22.06.2021 року о 17 год. 15 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. Вказаними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією визнала повністю. Пояснила, що прямого умислу на його вчинення не мала, оскільки Бобринецька районна державна адміністрація в період подання щорічної декларації перебувала на стадії ліквідації, а вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а тому, не маючи постійної трудової зайнятості, пов'язаної з виконанням трудових обов'язків, забула про терміни подання декларації. Просила при розгляді справи врахувати малозначність діяння, відсутність негативних наслідків, а також факт, що вона раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності.
Прокурор в судовому засіданні підтвердив обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, вважає, що в діях особи, відносно якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому ОСОБА_1 підлягає притягненню до відповідальності за вказаною статтею.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення:
- протоколом про адміністративне правопорушення №47-01/16/22 від 10.02.2022 року;
- копією витягу послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 у період з 01.01.2021 року -22.06.2021 року та з якого встановлено, що декларація була успішно подана 22.06.2021 року;
- особовою карткою державного службовця №120, заведеної на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- копією наказу керівника апарату Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області від 30.12.2020 року №56-к про переведення ОСОБА_1 з посади начальника управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації на посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики, захисту довкілля та цивільного захисту районної державної адміністрації.
Відповідно до ч.4 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №47-01/16/22, датою вчинення ОСОБА_1 правопорушення є дата несвоєчасного подання декларації, тобто 22.06.2021 року о 17 год. 15 хв. При цьому посадовою особою відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції, яка складала протокол зазначено, що фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення є дата складання адміністративного протоколу - 10.02.2022 року, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних, для встановлення ознаки складу правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Разом з тим, встановлено, що на виконання вимог ч.2 ст.49 ЗУ «Про запобігання корупції» начальником відділу управління персоналом апарату Кропивницької районної державної адміністрації Світланою Недзельською 20.04.2021 року за вих. №01-19/176 було направлено повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції про неподання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік. Повідомлення було отримано Національним агентством з питань запобігання корупції 04.06.2021 року за вх. №06/45368/21, що підтверджується вхідною реєстрацією на повідомленні (а.с.14-15).
Таким чином, датою виявлення скоєного ОСОБА_1 правопорушення слід вважати дату повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про скоєне правопорушення, а саме 04.06.2021 року.
За змістом ст. 247 КУпАП при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого ст.38 цього Кодексу, правопорушення в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Враховуючи, що справа про адміністративне правопорушення була направлена до Бобринецького районного суду Кіровоградської області 14.02.2022 року, тобто після закінчення 04.12.2021 року строку накладення адміністративного стягнення з дня виявлення правопорушення, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку, передбаченого ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247 п. 7, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП - закрити узв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова набирає чинності після закінчення строку подання скарги.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Бобринецький районний суд Кіровоградської області.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя О.В. Замша