ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
23 лютого 2022 року м. ОдесаСправа № 923/938/20
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Колоколова С.І.
суддів: Принцевської Н.М., Савицького Я.Ф.
за апеляційною скаргою Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури
на ухвалу Господарського суду Херсонської області від „01" жовтня 2021р. про закриття провадження
у справі № 923/938/20
за позовом Першого заступника керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Чорнянської сільської ради Каховського району Херсонської області
до відповідача ОСОБА_1
про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування запису про державну реєстрацію іншого речового права та повернення земельної ділянки,-
В провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду знаходиться апеляційна скарга Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури на ухвалу Господарського суду Херсонської області від „01" жовтня 2021р. про закриття провадження у справі № 923/938/20.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 03.12.2021 клопотання Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволено; поновлено Першому заступнику керівника Херсонської обласної прокуратури строк на апеляційне оскарження; відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури на ухвалу Господарського суду Херсонської області від „01" жовтня 2021р. про закриття провадження у справі № 923/938/20; призначено розгляд апеляційної скарги Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури на 27 січня 2022 року о 12:00 год.
21.12.2021 до Південно-західного апеляційного господарського суду від представників відповідача - Шляжка А.В. надійшов відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого останні просили в задоволенні апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Херсонської області від 01.10.2021 про закриття провадження у справі №923/938/20 - відмовити; ухвалу Господарського суду Херсонської області від 01.10.2021 про закриття провадження у справі №923/938/20 - залишити без змін.
24.12.2021 до Південно-західного апеляційного господарського суду від Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури надійшли пояснення до апеляційної скарги.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 17.01.2022 повідомлено учасників справи про те, що розгляд апеляційної скарги у справі №923/938/20 відбудеться 24 лютого 2022 року о 12:00 год.
Відповідно до ч.ч.1-3, 10, 14 ст.32 ГПК України визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених в частині другій статті 6 цього Кодексу, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ. Справа, розгляд якої відповідно до цього Кодексу здійснюється колегією суддів в обов'язковому порядку, розглядається постійною колегією суддів відповідного суду, до складу якої входить визначений Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою суддя-доповідач. Персональний склад постійних колегій суддів визначається зборами суддів відповідного суду. Для кожної постійної колегії суддів збори суддів відповідного суду визначають резервних суддів строком на один рік. Якщо зі складу колегії суддів не може продовжувати розгляд справи суддя, який не є суддею-доповідачем у такій справі, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом, заміна такого судді з ініціативи судді-доповідача за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою з числа резервних суддів. У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Підпунктом 17.4 пункту 17 Розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше, ніж три місяці з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу, здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи положення п.п.17.4 п.17 Розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України, п.п. 2.3.25, 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України №30 від 26.11.2010р., у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Разюк Г.П. з 14.02.2022 , розпорядженням керівника апарату суду №252 від 23.02.2022 призначено повторний автоматизований розподіл справи.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.02.2022, для розгляду апеляційної скарги сформовано колегію суддів у складі головуючого судді - Колоколова С.І., судді: Принцевська Н.М., Савицький Я.Ф.
Відповідно до ч.2 ст.281 ГПК України процедурні питання, пов'язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за необхідне прийняти справу № 923/938/20 до провадження та розпочати апеляційний розгляд справи колегією суддів Південно-західного апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді Колоколова С.І., суддів Принцевської Н.М., Савицького Я.Ф.
Керуючись ст.ст. 32, 234, 235, 252, 267, 268, ч. 1, 3,10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України Південно-західний апеляційний господарський суд, ухвалив:
1.Прийняти справу № 923/938/20 до провадження та розпочати апеляційний розгляд справи колегією суддів Південно-західного апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді Колоколова С.І., суддів Принцевської Н.М., Савицького Я.Ф.
2. Призначити розгляд апеляційної скарги Першого заступника керівника Херсонської обласної прокуратури на 24 лютого 2022 року о 12:00 год.
3. Адвокатам, законним представникам сторін при з'явленні у судове засідання ОБОВ'ЯЗКОВО мати належним чином засвідчені копії довіреностей для залучення останніх до матеріалів справи, посвідчення, ордер.
4. Попередити учасників судового процесу, що нез'явлення їх представників у судове засідання апеляційної інстанції не тягне за собою перенесення судового розгляду на інші строки і не є перешкодою для розгляду скарги по суті.
5.Засідання відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань № 1, другий поверх, м. Одеса, пр-т Шевченка,29, тел.301- 435.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя С.І. Колоколов
Суддя Н.М. Принцевська
Суддя Я.Ф. Савицький