Рішення від 10.03.2022 по справі 380/15801/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/15801/21

провадження № П/380/16001/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася з позовною заявою до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (місцезнаходження: пр.Червоної Калини, 66, м.Львів, 79049; ЄДРПОУ 26056848), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо призначення житлової субсидії ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити ОСОБА_1 житлову субсидію.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що рішенням комісії Сихівської районної адміністрації від 15.11.2019 № 28 позивачу призначено житлова субсидія на період з 01.10.2019 по 30.04.2020. Вказує, що у серпні 2020 року після перебігу строку дії субсидії нею подану заяву про її призначення (продовження) на визначених законом умовах. Зазначає, що Сихівським відділом соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради їй відмовлено у наданні субсидії. При цьому вказаному рішенню відповідача передувало отримання інформації Державної податкової служби та Пенсійного фонду щодо наявності у доньки позивача за визначений період середньомісячного доходу, що становить 383,20 грн., що є менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, та нею або за неї не сплачено єдиного соціального внеску. Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, позивач просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою судді від 08.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 17.12.2021, в якому посилається на те, що Комісією, утвореною при Сихівській районній адміністрації для розгляду питання про призначення субсидії вирішено призначити субсидію позивачу на період з 01.10.2019 по 30.04.2020 як сім'ї, що перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою доньки заявниці ОСОБА_2 , що підтверджувалося висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я від 18.07.2019 №241/02, долучених до заяви про призначення житлової субсидії від 10.10.2019. Крім цього, відповідач вказує, що в майбутньому, при опрацюванні документів з'ясовано, що за інформацією ЛМКП «Львітеплоенерго» станом на 01.05.2020 за позивачем рахувалася заборгованість у сумі 4061.92 гривень. Про що Сихівський відділ соціального захисту поінформував 20.05.2020 позивачку смс через апарат роботофон 26.05.2020 відправленням на її мобільний номер номер НОМЕР_2 . Отже, автоматичне самостійне призначення житлової субсидії в наступному періоді неможливе, з огляду на наявність заборгованості у позивача з оплати житлово-комунальних послуг.

Відповідач також зазначає, що ОСОБА_1 звернулася до Сихівського відділу соціального захисту із заявою про призначення житлової субсидії від 25.08.2020, додавши до заяви довідку з місця проживання про склад сім'ї і прописку від 26.08.2020 №08. Поряд із цим, з огляду на те, що середньомісячний дохід ОСОБА_2 (дочки позивачки) становив 383,20 гривень і був меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, тобто менший ніж 4723 гривень, позивачу відмолено у призначенні субсидії. Зважаючи на вищевикладене, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Крім того, відповідач зазначає, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду, оскільки їй було відомо про відмову в призначенні субсидії, що, зокрема підтверджується її неодноразовими зверненнями до Сихівського відділу соціального захисту, на які відповідачем неодноразово надавалися відповіді з питань порядку надання житлових субсидій, причини відмови у наданні субсидії та умови, при яких субсидія може бути призначена, водночас позивач звернулася до суду з цим позовом лише 17.09.2021.

Щодо доводів відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Сихівським відділом соціального захисту листами від 04.11.2020 №260308/11184, від 15.01.2021 №260308/137, управління соціального захисту від 17.11.2020 №260308/12541, від 07.12.2020 №2603-1552, від 11.12.2020 № 2603-1571, від 30.12.2020 №2603-1633, від 03.02.2021 №2603-114, від 18.02.2021 №2603-174 та департаменту гуманітарної політики від 07.04.2021 №260308/1823 ОСОБА_1 неодноразово надавалися відповіді з питань порядку надання житлових субсидій, причини відмови у наданні субсидії та умови, при яких субсидія може бути призначена, водночас відповідачем зазначалося, що позивач не позбавлена права звертатися знову з новою заявою про призначення субсидії.

Так, востаннє позивачу у призначенні субсидії було відмовлено листом від 07.04.2021 №260308/1823, після розгляду її скарги щодо відмови у призначенні субсидії, при цьому остання звернулася до суду 17.09.2021, тобто в межах шестимісячного строку, який обраховується з 07.04.2021. Відтак суд відхиляє доводи відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відповідно до заяви про призначення субсидії від 10.10.2019 Сихівським відділом соціального захисту призначено житлову субсидію ОСОБА_1 на період з 01.10.2019 по 30.04.2020, на підставі рішення комісії, утвореної при Сихівській районній адміністрації м. Львова, з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП, як сім'ї, що перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою доньки заявниці ОСОБА_2 .

Після завершення строку отримання вищевказаної субсидії, ОСОБА_1 звернулася до Сихівського відділу соціального захисту з заявою про призначення житлової субсидії від 25.08.2020.

Рішенням Сихівського відділу соціального захисту ОСОБА_1 відмовлено у наданні житлової субсидії з 01.08.2020.

Крім того, позивач неодноразово зверталася до відповідача з заявами щодо вирішення питання про призначення субсидії, на які листами Сихівського відділу соціального захисту від 04.11.2020 №260308/11184, від 15.01.2021 №260308/137, управління соціального захисту від 17.11.2020 №260308/12541, від 07.12.2020 №2603-1552, від 11.12.2020 № 2603-1571, від 30.12.2020 №2603-1633, від 03.02.2021 №2603-114, від 18.02.2021 №2603-174 та департаменту гуманітарної політики від 07.04.2021 №260308/1823 ОСОБА_1 неодноразово надавалися відповіді з питань порядку надання житлових субсидій, причини відмови у наданні субсидії та умови, при яких субсидія може бути призначена.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, щодо призначення житлової субсидії, позивач звернулася до суду з даним позовом з метою захисту свого порушеного права.

Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій у спірний період були врегульовані «Положенням про порядок призначення житлових субсидій», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848).

Згідно з пунктом 3 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком та витрати на комунальні послуги в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія.

Відповідно до пункту 4 Положення № 848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Пунктом 5 Положення № 848 визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 30, ст. 1129).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. (пункт 9 Положення № 848).

Відповідно до пунктів 78, 79 Положення № 848 (в редакції, чинній на момент закінчення строку отримання житлової субсидії позивачем) після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств:

- у складі яких є особи, зазначені у підпункті 3 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, зазначених в абзацах шостому та сьомому підпункту 3 пункту 14 цього Положення); у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

- у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

- які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

- які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктами 50-59 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії або подання документів на розгляд комісії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктами 61-63 цього Положення.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №247 «Про особливості надання житлових субсидій» постановлено забезпечити розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.

Водночас, згідно з п.п.5 п.14 Положення №848, в редакції, чинній на момент закінчення строку отримання житлової субсидії позивачем (30.04.2020), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв'язку з приведенням об'ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв'язку з тим, що управитель, об'єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ "Ощадбанк" (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі).

Відповідна норма не застосовується під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі.

У разі коли, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, виконавцем послуги з постачання та розподілу природного газу всупереч рішенням зазначеної Комісії щодо заборони під час здійснення комерційних розрахунків за використаний побутовими споживачами природний газ приводити об'єми такого газу у відповідність із стандартними умовами відповідні нарахування проведено, заборгованість за таким виконавцем не враховується.

За змістом п. 81 Положення №848 у разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги та/або внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, що відповідає вимогам, визначеним у підпункті 5 пункту 14 цього Положення, житлова субсидія на наступний сезон не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує громадянина з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис, або відповідна інформація зазначається у платіжному документі.

Так, з матеріалів справи слідує, що станом на 01.05.2020 за позивачем рахувалася заборгованість у сумі 4061,92 грн., про що Сихівський відділ соціального захисту поінформував 26.05.2020 позивача за допомогою смс через апарат роботофон 26.05.2020 відправленням на її мобільний номер номер НОМЕР_2 .

Отже, зважаючи на вищевказане, автоматичне самостійне призначення житлової субсидії відповідачем в наступному періоді було неможливе, через наявність у позивача заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

При цьому, суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що приймаючи оскаржуване рішення, відповідач залишив поза увагою п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №247 «Про особливості надання житлових субсидій», оскільки вказаним пунктом в період карантину встановлено заборону саме на припинення надання житлових субсидій, у випадках, передбачених Положенням № 848, а не відмову у їх призначенні. Водночас, в спірних правовідносинах не йдеться про припинення надання житлової субсидії, так як попередньо така була призначена позивачу лише протягом періоду з 01.10.2019 по 30.04.2020.

Таким чином, Сихівський відділ соціального захисту не припиняв надання позивачу житлової субсидії за період з 01.10.2019 по 30.04.2020, а для самостійного призначення житлової субсидії (без звернення позивача) на наступний період у відповідача не було правових підстав.

Окрім цього, як встановлено судом вище з матеріалів справи, після завершення строку отримання вищевказаної субсидії, ОСОБА_1 звернулася до Сихівського відділу соціального захисту з заявою про призначення житлової субсидії від 25.08.2020.

До вказаної заяви позивачем було долучено довідку з місця проживання про склад сім'ї і прописку від 26.08.2020 №08, декларацію про доходи та майновий стан, в якій, зокрема, в розділі III «Дані про види та суми доходів осіб, які входять до складу домогосподарства, а також осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації місця їхнього проживання (фактичного проживання), інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнобов'язкового державного соціального страхуванняза період (у тому числі закордонні грошові перекази) з 01.01.2020 по 30.06.2020» позивачем зазначено, що доходом ОСОБА_2 є заробітна плата в ПАТ «Львівській інститут менеджменту», а єдиним доходом ОСОБА_1 є пенсія. Крім того, до заяви про призначення житлової субсидії від 25.08.2020 позивачем додавалися квитанції про оплату заборгованості житлово-комунальних послуг, копії яких наявні в матеріалах справи.

З даного приводу суд зазначає, що відповідно до пп. 3 п. 14 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:

навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

Так, при зверненні у серпні 2020 року ОСОБА_1 згідно з даними, викладеними заявницею у декларації, її дочка ОСОБА_2 працює.

Відповідно до п. 50 Положення №848, для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про: доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики.

Згідно з п. 35 Положення №848 для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб, зазначених у пунктах 24, 25, 27 і 28 цього Положення, враховується:

за III і IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

за I і II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

При цьому, як слідує з довідки про доходи від 27.10.2020 №13201, за період з січня 2020 року по червень 2020 року, ОСОБА_2 (дочці позивача) нараховані доходи лише в травні 2020 року у розмірі 2804,40 грн., з них податок 504,79 грн., що зокрема підтверджується довідкою про доходи від 27.10.2020 №13201, доданою позивачем до позовної заяви.

Отже, оскільки фактично отриманий дохід ОСОБА_2 за період з 01.01.2020 по 30.06.2020 становить: 2804,40 грн. (фактично нарахований) - 504,79 грн. (податок з доходів) = 2299,61 грн., відтак середньомісячний сукупний дохід ОСОБА_2 становить: 2299,61 грн. / 6 місяців =383,20 грн.

Розмір мінімальної заробітної плати відповідно до cт. 8 Закону України «Про Державний бюджет Україниза 2020 рік», станом на 1 січня 2020 року становив 4723 грн.

З огляду на вищенаведене, суд зазначає, що відповідно до пп. 3 п 14 Положення №848, середньомісячний дохід ОСОБА_2 становить 383,20 грн., і є меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, тобто менший ніж 4723 грн., а тому житлова субсидія не могла бути призначена відповідачем.

Крім того, згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Пенсійного Фонду України (ОК-7), за ОСОБА_2 вищим навчальним закладом ПАТ «Львівський інститут менеджменту» сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування лише в травні 2020 року.

Беручи до уваги вищевказане, відповідно до пп. 3 п 14 Положення №848, за ОСОБА_2 не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, а лише сплачено за один - травень місяць, що було ще однією законною підставою для відмови позивачу у призначенні субсидії.

Водночас, відповідно до п. 15 Положення №848 за наявності умов, зазначених у пункті 14 цього Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у підпункті 1 (за винятком житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, а також житлових приміщень, якими забезпечено за рахунок державного чи місцевого бюджету осіб з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках) і підпункті 7 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Зі змісту п. 16. Положення №848 слідує, що позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи:

або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення або обмеження волі, до них застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я встановленого зразка, є алко- або наркозалежними, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я первинного рівня на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров'я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебуває на диспансерному обліку;

в періоді, за який враховуються доходи, мали суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більш як на 10 відсотків і при цьому єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сплачено у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, за всі місяці протягом зазначеного періоду;

на момент призначення житлової субсидії сплачують (за них сплачено) єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують (за них сплачено) єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. При цьому особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію за рішенням комісії може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія.

При цьому, суд звертає увагу, що позивач, на відміну від заяви про призначення житлової субсидії від 10.10.2019, за якою, зокрема, Сихівським відділом соціального захисту їй призначено субсидію на період з 01.10.2019 по 30.04.2020, на підставі рішення комісії, у своїй новій заяві про призначення житлової субсидії від 25.08.2020 не зазначила про бажання передати на розгляд комісії своєї заяви, та не надала довідок, зокрема відомостей про перебування у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що могло б підтверджуватися висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я встановленого зразка.

Зважаючи вищевказане, суд зазначає, що у відповідача не було правових підстав для передання заяви про призначення житлової субсидії від 25.08.2020 на розгляд комісії, а тому Сихівським відділом соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради правомірно відмовлено у наданні житлової субсидії з 01.08.2020.

Разом з тим, суд зауважує, що відмова в призначенні житлової субсидії з 01.08.2020 не позбавляла позивача права звертатися за призначенням житлової субсидії на наступні періоди, що не заперечується самим відповідачем.

Підсумовуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав, для визнання протиправною бездіяльності Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо призначення житлової субсидії ОСОБА_1 , відтак в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову.

Судові витрати відповідно до ст.139 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Братичак Уляна Володимирівна