Рішення від 14.03.2022 по справі 440/7341/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2022 року справа №440/7341/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у місті Києві до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

Суть спору: До Полтавського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ ДПС України з позовом до ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1 ) податковий борг у сумі 2881578,17 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг перед бюджетом на загальну суму 2881578,17 грн., який виник внаслідок несплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, які сплачуються за результатами річного декларування. Податковий орган зазначає, що податковий борг відповідача на загальну суму 2881578,17 грн. у добровільному порядку не було сплачено, у зв'язку з чим просить стягнути вказаний податковий борг у примусовому порядку.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 440/7341/21 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників процесу (у письмовому провадженні).

Вказаною ухвалою суду також запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.09.2021 адміністративну справу № 440/7341/21 передано до Київського окружного адміністративного суду за територіальною підсудністю.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.11.2021 прийнято адміністративну справу № 440/7341/21 до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О.; позовну заяву залишено без руху та встановлено п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.12.2021 продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви на 5 календарних днів з моменту отримання копії ухвали суду, протягом якого позивачу необхідно надати суду докази направлення заяви про усунення недоліків позову разом із доданими документами на адресу відповідача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.12.2021 продовжено розгляд адміністративної справи № 440/7341/21 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників процесу (у письмовому провадженні). Витребувано докази у справі від сторін.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.01.2022 продовжено позивачу процесуальний строк, встановлений ухвалою суду від 23.12.2021, а саме строк для надання доказів у справі на 10 календарних днів з дня отримання цієї ухвали.

Представником відповідача на адресу Полтавського окружного адміністративного суду 02.09.2021 подано клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, в якому представник відповідача адвокат Коломієць Є.Є. зазначив, що позовну заяву з додатками та відповідачем не отримано, а про існування зазначеної адміністративної справи стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень 01.09.2021.

Матеріали справи свідчать, що 02.09.2021 представник відповідача адвокат Коломієць Є.Є. ознайомився з матеріалами справи та зняв копії з її матеріалів, про що свідчить розписка представника відповідача (а.с.53).

02.09.2021 представник відповідача адвокат Коломієць Є.Є. подав до Полтавського окружного адміністративного суду клопотання про передачу справи за підсудністю, оскільки відповідач ОСОБА_1 офіційно зареєстрована та проживає з 2017 року за адресою: АДРЕСА_1 . До даного клопотання додано копію паспорту громадянина України ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 , виданого Печерським РУ ГУ МВС України в місті Києві 01.06.2004, згідно з відомостями якого зареєстрованим місцем проживання відповідача з 09.06.2017 є: АДРЕСА_2 .

Копію ухвали Київського окружного адміністративного суду від 23.12.2021 про продовження розгляду справи № 440/7341/21 за правилами спрощеного позовного провадження було направлено на адресу зареєстрованого місця проживання відповідача: АДРЕСА_1 , рекомендованим поштовим відправленням.

Отже, про розгляд справи відповідач був повідомлений належним чином.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим Печерським РУ ГУ МВС України в місті Києві 01.06.2004 (а.с. 60-66).

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є платником податку на доходи фізичних осіб та військового збору, які сплачуються за результатами річного декларування і перебуває на обліку в ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 05.08.2019 по 09.08.2019 Головним управлінням ДФС у м. Києві проведена документальна позапланова невиїзна перевірка фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) з питань дотримання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору з отриманого доходу у вигляді додаткового блага за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 (а.с. 125-128).

За результатами перевірки складено акт від 16.08.2019 № 1958/26-15-42-02-30/ НОМЕР_1 , яким встановлено порушення:

- пункту 179.1, п.179.2 статті 179 розділу ІV Податкового кодексу України з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п.49.18 ст. 49 Кодексу, не подано до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м.Києві податкову декларацію про майновий стан і доходи з відповідними додатками за 2015 рік;

- пп. "а" п.176.1 ст.176, п.44.1, п.44.3 ст. 44 Кодексу, не надано до перевірки Книгу обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу;

- пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168 з урахуванням вимог пп. "д" пп. 164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу, не задекларовано річний оподатковуваний дохід за 2015 рік у сумі 7183356,40 грн., та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб в сумі 1436062,28 грн.;

- пп. 1.2, пп. 1.3 п.16 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу, не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету військовий збір за 2015 рік у сумі 107750,35 грн.

18.10.2019 Головним управлінням ДФС у м. Києві на підставі зазначеного акту перевірки прийнято податкові повідомлення - рішення:

- форми "Р" № 0079684202, яким збільшено суму грошового зобов'язання, застосовано штрафні (фінансові) санкції (нараховано пеню) за платежем податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1795077,85 грн., з яких за податковими зобов'язаннями у розмірі 1436062,28 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 359015,57 грн. (а.с. 129);

- форми "Р" № 0079714202, яким збільшено суму грошового зобов'язання, застосовано штрафні (фінансові) санкції (нараховано пеню) за платежем військовий збір на загальну суму 134687,94 грн., з яких за податковими зобов'язаннями у розмірі 107750,35 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 26937,59 грн. (а.с. 130);

- форми "ПС" № 0079694202, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем податок на доходи фізичних осіб у розмірі 170,00 грн. (а.с. 131);

- форми "ПС" № 0079704202, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем податок на доходи фізичних осіб у розмірі 510,00 грн. (а.с. 132).

Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені рекомендованим поштовим відправленням за адресою реєстрації та проживання відповідача: АДРЕСА_2 , проте були повернуті оператором поштового зв'язку на адресу податкового органу за закінченням терміну зберігання (а.с.133).

11.02.2020 Головним управлінням ДПС у м. Києві виставлено ОСОБА_1 податкову вимогу форми "Ф" № 8898-10, відповідно до якої загальна сума податкового боргу платника податків станом на 10.02.2020 становить 2881578,17 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 1543812,63 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 386633,16 грн. та пеня у розмірі 951132,38 грн. (а.с.29).

Зазначена податкова вимога була направлена на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням, проте не була вручена та повернута на адресу податкового органу за закінченням терміну зберігання (а.с.30-32).

Таким чином сума податкового боргу фізичної особи ОСОБА_1 внаслідок несплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, які сплачуються за результатами річного декларування складає 2881578,17 грн.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Обов'язок сплати податків платником передбачений підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), відповідно до якого, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України (в редакції чинній до 23.05.2020) неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Згідно з пунктом 129.1 статті 129 Податкового кодексу України (в редакції чинній до 23.05.2020) після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Пунктом 129.3 статті 129 Податкового кодексу України встановлено, що нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України); при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини). У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.

Підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту129.1 статті 129 Податкового кодексу України встановлено, що нарахування пені розпочинається: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом; при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. На суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Статтею 131 Податкового кодексу України встановлено, що нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно із пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Як вбачається з матеріалів справи, 11.02.2020 Головним управлінням ДПС у м. Києві виставлено ОСОБА_1 податкову вимогу форми "Ф" № 8898-10, відповідно до якої загальна сума податкового боргу платника податків станом на 10.02.2020 становить 2881578,17 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 1543812,63 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 386633,16 грн. та пеня у розмірі 951132,38 грн. (а.с.29).

Зазначена податкова вимога була направлена на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням, проте не була вручена та повернута на адресу податкового органу за закінченням терміну зберігання (а.с.30-32).

Доказів оскарження вищевказаної податкової вимоги матеріали справи не містять.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

Пунктами 59.1 та 59.5 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.4 статті 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, суд, вирішуючи питання про погашення за рахунок платника податків податкового боргу, яке здійснюється шляхом стягнення коштів з рахунків у банку або за рахунок готівки, приймає рішення про стягнення з боржника коштів у рахунок погашення податкового боргу.

Під час розгляду справи відповідачем не було надано доказів сплати у добровільному порядку суми грошових зобов'язань у розмірі 2881578,17 грн., які виникли внаслідок несплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за результатами річного декларування. Також сторонами не надано доказів оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень, на підставі яких виникли грошові зобов'язання відповідача, що є предметом стягнення у даній справі.

У зв'язку з цим, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Аналізуючи у сукупності вищевикладене та враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) 2881578,17 грн. (два мільйони вісімсот вісімдесят одна тисяча п'ятсот сімдесят вісім грн.17 коп.) в рахунок погашення податкового боргу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Дата складення повного тексту рішення суду 14.03.2022.

Суддя Кушнова А.О.