про відмову у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі
10 березня 2022 року ЛуцькСправа № 140/16449/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення від 19 червня 2021 року №907600145341 про перерахунок пенсії; зобов'язання здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», Закону України від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ «Про прокуратуру» та Закону України від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Волинської області від 06 березня 2020 року №18-98вих-20, без обмеження граничного розміру пенсії та з урахуванням раніше проведених виплат.
Ухвалою судді від 31 січня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Від позивача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України у порядку конституційного провадження конституційних скарг ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 щодо відповідності Конституції України положень абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ «Про прокуратуру» зі змінами, частини першої статті 2 Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (а.с.75).
Відповідно до частини третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Розгляд клопотання позивача за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Питання зупинення провадження в адміністративній справі врегульоване нормами статті 236 КАС України.
Позивач у клопотанні як на підставу для зупинення провадження у справі посилається на пункт 3 частини першої статті 236 КАС України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Підстава для зупинення провадження у справі - неможливість розгляду адміністративної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Пов'язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, що розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема, факти, що мають преюдиціальне значення, та є істотними для даної справи. Неможливість, розгляду справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, що розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені цим судом самостійно по даній справі.
Водночас суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з'ясовані та встановлені в ході розгляду цієї справи, але мають значення для справи, провадження у якій слід зупинити.
Суд зауважує, що відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Підставою для зупинення провадження у справі є не лише припущення про те, що певні рішення мають значення для адміністративної справи, що розглядається, а саме неможливість її розгляду.
Таким чином, у клопотанні про зупинення провадження у справі заявник повинен надати чітке обґрунтування, у чому полягає об'єктивна неможливість розгляду цієї справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду, та спір може бути вирішено незалежно від розгляду Конституційним Судом України конституційних скарг ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , а тому підстави для зупинення провадження у справі відсутні.
Керуючись статтями 166, 236, 248 КАС України, суд
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк