Справа № 568/251/22
Провадження № 3/568/216/22
04 березня 2022 р. м. Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Троцюк В.О.,
на стадії підготовки справи до розгляду, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП,
На розгляд Радивилівського районного суду Рівненської області надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728281 від 18.02.2022 року ОСОБА_1 17.02.2022 р. о 22 год. 20 хв. в АДРЕСА_1 вчинив насильство в сім'ї, тобто умисно вчинив дії психологічного характеру, а саме: застосував психологічне насильство до свого тестя ОСОБА_2 , що не завдало фізичного болю, не спричинило тілесних ушкоджень, ображав, висловлювався нецензурною лайкою внаслідок чого могли бути завдана шкода психологічному здоров'ю ОСОБА_2 , чим вчинив повторно протягом року 16.09.2011 р. протокол БАБ №636000, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання, виходячи із наступного.
Згідно з п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За приписами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З відомостей викладених в протоколі про адміністративне правопорушення встановлено, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно з нормами ч.2 ст.173-2 КУпАП, адміністративна відповідальність за якою настає за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із зазначених порушень, а саме: за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено, що до протоколу не надано доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 на протязі року було піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Дії особи за відсутності постанови суду, яка набрала законної сили про накладення на неї адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст.173-2 КУпАП, не утворюють складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи було встановлено, що дана справа не може бути розглянута суддею, оскільки згідно вимог ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 173-2 КУпАП - розглядається протягом доби.
З урахуванням викладених обставин, адміністративний матеріал необхідно повернути до відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області для належного оформлення, оскільки вищезазначені недоліки перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, у відповідності до ст. ст.245, 280 КУпАП.
Керуючись ст.ст.7, 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, повернути до відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Троцюк