10 березня 2022 року
справа №380/25353/21
провадження № П/380/25605/21
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чаплик І.Д. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Радехівської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Радехівської міської ради Львівської області (80200, Львівська область, Червоноградський район, м.Радехів, проспект Відродження, буд.3 ЄДРПОУ 26361149), в якій позивач просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Радехівської міської ради щодо нерозгляду на сесії міської ради з прийняттям відповідного рішення заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415га для ведення особистого селянського господарства;
-зобов'язати Радехівську міську раду повторно розглянути на сесії міської ради заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415га для ведення особистого селянського господарства, та за наслідками розгляду прийняти рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 13.08.2020 Стоянівська сільська рада Радехівського району Львівської області прийняла рішення, яким надала дозвіл ОСОБА_1 жителю с.Стоянів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,55га: ділянка № НОМЕР_2 орієнтовною площею 0,40га (в урочищі «Посадка»), ділянка № НОМЕР_3 орієнтовною площею 0,15га (в урочищі «Очисні»), з метою передачі у власність для ведення особистого селянського господарства в с.Стоянів, Радехівського району, Львівської області. 15.06.2021 ОСОБА_1 звернувся до Радехівської міської ради Львівської області із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі їх у власність. Однак, 06.07.2021 Радехівська міська рада Львівської області листом за вих.№1117 повідомила позивача про те, що його «заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок були розглянуті комісією з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології та АПК. Водночас, Комісія враховуючи законодавчі норми п.4 ст.116, п.6 ст.118, ст.121 Земельного кодексу України затвердити проект землеустрою, який розроблений одночасно на дві земельні ділянки немає законодавчих норм та запропонувала визначитися щодо приватизації однієї земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, а друга земельна ділянка за згодою позивача на підставі відповідних рішень Радехівської міської ради може бути надана іншому громадянину (родичу)». З такою відповіддю Радехівської міської ради позивач не погоджується та вважає, що міська рада допустила протиправну бездіяльність, з приводу неналежного розгляду його заяви про затвердження проекту землеустрою. Позивач, посилаючись на положення Земельного кодексу України та практику Верховного Суду зазначив, що дії відповідача незонноми, а підстави для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою на відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства такими, що не відповідають законодавству України. Вважає, що відмова відповідача є незаконною та направлена лише на здійснення штучної перешкоди у реалізації прав громадян на землю, просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою суду від 28.12.2021 відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач у встановлений судом строк подав відзив на позов, в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Свої заперечення обґрунтовує тим, що відповідно до ч.2 ст.116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульовано ст. 118 ЗК України. Водночас, для передачі земельної ділянки у власність особи суб'єкт владних повноважень перевіряє підставу набуття права та порядок. Відповідач вважає, що виходячи зі змісту ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України про те, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання, безоплатна приватизація громадянином здійснюється лише однієї земельної ділянки, у тому числі і для ведення ОСГ.
Відповідач також не погоджується з доводами позивача про неврахування відповідачем ст. 118 ЗК України, яка містить вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оскільки вказана стаття визначає підстави відмови щодо регулювання порушення порядку приватизації. Зокрема, це стосується подання клопотання та документів до нього (у клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри). До клопотання і додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). Тоді як підстави набуття, на відміну від порядку, є різними за своєю правовою природою, та не можуть ототожнюватись.
Радехівською міською радою листом від 06.07.2021 №1117 надано позивачу відповідь, в якій роз'яснено причини відмови, та рекомендовано визначитись щодо приватизації однієї земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та подати на затвердження в Радехівську міську раду проект землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки у власність. Відповідач вважає, що позовні вимоги позивача побудовані на неправильному застосуванні норм матеріального права та такі, що суперечать земельному законодавству та принципам місцевого самоврядування, а тому просить у задоволенні позову відмовити.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Сторони належним чином повідомлялися про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини сьомої статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. Суд на підставі частини шостої статті 162 КАС України вирішує справу за наявними в справі матеріалами.
Дослідивши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позо;вні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
24.07.2020 ОСОБА_1 звернувся до Стоянівської сільської ради із клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність:
-земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства площею 0,40га на території Стоянівської сільської ради Львівської області в урочищі «Посадка» в с.Стоянів;
-земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства площею 0,15га на території Стоянівської сільської ради Львівської області в урочищі «Очисні» в с.Стоянів;
До клопотання позивач долучив копію документа, що посвідчує особу.
13.08.2020 на 50 сесії VII скликання Стоянівської сільської ради розглянуто заяву громадянина ОСОБА_1 та прийнято рішення «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства», яким рада вирішила:
-надати дозвіл громадянину ОСОБА_1 жителю с.Стоянів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною загальною площею 0,55га: ділянка № НОМЕР_2 орієнтовною площею 0,40 га., (в урочищі «Посадка»), ділянка № НОМЕР_3 орієнтовною площею 0,15 га., (в урочищі «Очисні»), з метою передачі у власність для ведення особистого селянського господарства, в селі Стоянів, Радехівського району, Львівської області.
Громадянину ОСОБА_1 :
-через землевпорядну проектну організацію виготовити у встановленому порядку проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вказаної в п.1. даного рішення для передачі її у власність для ведення особистого селянського господарства;
-проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вказаної в п.1. даного рішення розроблений та погоджений у встановленому порядку подати на затвердження сесії сільської ради.
За замовленням позивача ПП «Кайлас-К» виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_1 для введення особистого селянського господарства, площею 0,3870га та 0,1435га на території Стоянівської сільської ради Львівської області. Відповідно до висновку про розгляд документації із землеустрою від 06.01.2021 №252/82-21, підготовленого експертом державної експертизи ГУ Держгеокадастру у Львівській області, розроблений проект землеустрою відповідає вимогам земельного законодавства та погоджений.
Вказані земельні ділянки зареєстровано у Державному земельному кадастрі з присвоєнням кадастрового номера 4623985800:01:009:0032 та 4623985800:01:009:0027, про що свідчать витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 25.01.2021.
15.06.2021 ОСОБА_1 звернувся до Радехівської міської ради Львівської області із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, загальною площею0,5310га з них:
-площею 0,1435 га, кадастровий номер 4623985800:01:009:0032;
- площею 0,3870га, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027.
Листом від 06.07.2021 №1117 Радехівська міська рада Львівської області, повідомила позивача, що Комісія враховуючи законодавчі норми п.4 ст.116, п.6 ст.118, ст.121 Земельного кодексу України, вважає, що затвердити проект землеустрою, який розроблений одночасно на дві земельні ділянки, немає законодавчих норм з таких підстав: - відповідно до ч.4 ст.116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадянам у межах норм, визначених цим Кодексом (стаття 121 «Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам») провадиться один раз по кожному виду використання в даному випадку для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га; п. 6 ст.118 Земельного кодексу України встановлено, що «громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, ведення особистого селянського господарства, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри», тому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність для ведення особистого селянського господарства сільська рада мала надати на одну земельну ділянку і затверджуватися має проект землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки. Виходячи з вищенаведеного, комісія запропонувала позивачу, визначитися щодо приватизації однієї земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, а друга земельна ділянка за згодою позивача на підставі відповідних рішень Радехівської міської ради може бути надана іншому громадянину (родичу)».
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями ч.2 ст.2 КАС України, в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Стаття 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України від 25.10.2001 №2768-III, а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.
Відповідно до пункту «б» ч.1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Підпунктом «а» ч.2 ст.83 ЗК України встановлено, що у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному ч.1 ст.128 цього Кодексу.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (п. «в» ч. 3 ст. 116 ЗК України).
За змістом ч.4 ст.116 ЗК України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.
У статті 121 ЗК України передбачено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, зокрема, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Підставою для набуття прав на земельну ділянку є відповідне рішення органів виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України визначено у ст.118 ЗК України.
Відповідно до положень ч.6 ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
У ч.7 ст. 118 ЗК України зазначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Аналіз наведених норм права, якими врегульовано процедуру безоплатного отримання земельних ділянок, свідчить про те, що всі дії відповідних суб'єктів земельно-правової процедури є взаємопов'язаними, послідовними і спрямовані на досягнення результату у вигляді отримання земельної ділянки у власність з урахуванням ч.4 ст.116 Земельного кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР (надалі Закон № 280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Повноваження відповідних органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені ст.ст.118, 122, 123 Земельного кодексу України, ст.ст.26, 33, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Пунктом 34 ч.1 ст.26 Закону № 280/97-ВР передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч.5 ст.46 Закону №280/97-ВР, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Отже, чинним законодавством України не передбачено право суб'єкта владних повноважень змінювати встановлений законом режим (періодичність) проведення сесій рад не менше одного разу на місяць у випадку надходження на розгляд до ради документів з питань відведення земельних ділянок (зокрема, клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проекту землеустрою на погодження або затвердження тощо). Оскільки останні являються частинами єдиного процесу відведення земельних ділянок, а тому охоплюються терміном «питання відведення земельних ділянок».
З листа Радехівської міської ради Львівської області від 06.07.2021 №1117 вбачається, що заява позивача розглянута комісією з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології та АПК та рішення по суті питання не прийнято, оскільки немає законодавчих норм для можливості затвердити проект землеустрою, який розроблений одночасно на дві земельні ділянки. Проте, Комісія запропонувала позивачу, визначитися щодо приватизації однієї земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, а друга земельна ділянка за згодою позивача на підставі відповідних рішень Радехівської міської ради може бути надана іншому громадянину (родичу).
Станом на час подання позивачем цього позову до суду, рішення відповідача про надання дозволу на розробку проектів землеустрою чи відмову у наданні такої згоди не прийнято, що не заперечується і відповідачем. Отже, останнім допущено порушення місячного строку розгляду заяв позивача.
Разом з тим, слід зазначити, що строк розгляду заяви є строком виконання органом місцевого самоврядування своїх повноважень (компетенції). Цей строк разом з іншими елементами (складовими) утворюють структуру повноважень суб'єкта владних повноважень. Недотримання строку виконання обов'язку є свідченням формального порушення реалізації повноважень, проте, повинно оцінюватися в межах причин і умов, які призвели до цього. Недотримання строку виконання обов'язку не означає припинення повноважень органу місцевого самоврядування і втрату ним правомочності на ухвалення будь-яких рішень, в тому числі й тих, які є предметом спору у цій справі.
Відповідно до ст.59 Закону № 280/97-ВР, рішення місцевої ради приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.
Із викладеного вбачається, що питання щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування, встановлені ст.ст.118, 122, 123 Земельного кодексу України, розглядаються виключно на пленарних засіданнях, а рішення з цих питань приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.
Як встановлено судом вище, рішення за результатами розгляду заяви позивача від 15.06.2021 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою відповідачем не прийнято.
Відсутність належним чином оформленого рішення (рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або рішення про відмову у передачі земельної ділянки у власність чи залишення клопотання без розгляду) після спливу встановленого законом двотижневого строку розгляду заяви (клопотання) особи свідчить про те, що даний орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.
При вирішенні даного спору суд враховує аналогічні висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові Верховного Суду від 30.10.2018 у справі № 820/4852/17.
Отже, у даному випадку, суд констатує протиправну бездіяльність, яка полягає у не прийнятті відповідного рішення за результатами розгляду заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою згідно із чинним законодавством.
Відтак, з урахуванням обставин, встановлених в ході розгляду даної справи, виходячи із наданих ч.2 ст.245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити шляхом визнання протиправною бездіяльності Радехівської міської ради щодо нерозгляду на сесії міської ради з прийняттям відповідного рішення заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415 га для ведення особистого селянського господарства та зобов'язання Радехівську міську раду повторно розглянути на сесії міської ради заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870 га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415га для ведення особистого селянського господарства, та за наслідками розгляду прийняти рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на зазначене на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача належить стягнути судовий збір в сумі 1816,00 грн.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Радехівської міської ради Львівської області (80200, Львівська область, Червоноградський район, м.Радехів, проспект Відродження, буд.3 ЄДРПОУ 26361149) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Радехівської міської ради щодо нерозгляду на сесії міської ради з прийняттям відповідного рішення заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415га для ведення особистого селянського господарства.
Зобов'язати Радехівську міську раду повторно розглянути на сесії міської ради заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, кадастровий номер 4623985800:01:009:0027, площею 0,3870га та кадастровий номер 4623985800:01:009:0032, площею 0,1415га для ведення особистого селянського господарства, та за наслідками розгляду прийняти рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Стягнути з Радехівської міської ради Львівської області (80200, Львівська область, Червоноградський район, м.Радехів, проспект Відродження, буд.3 ЄДРПОУ 26361149) за рахунок її бюджетних асигнувань 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять)грн.00коп. сплаченого судового збору на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Чаплик І.Д.