Справа № 522/2978/22
Провадження № 3/522/3207/22
04 березня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Дерус А.В., розглянувши матеріали по справі про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП № 1 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч. 1 КУпАП,
04.02.2022 року о 12.00 год., ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, № 111, в громадському місці перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив п. 2.2 Постанови КМУ № 1236 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, згідно заяви, яка перебуває в матеріалах справи, просив розглянути протокол за його відсутності, з протоколом згодний, провину визнає в повному обсязі.
Вивчивши викладені обставини, що підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 479186 від 04.02.2022 р., рапортом, поясненнями ОСОБА_1 , яка показав, що перебував у громадському місці без документів, що посвідчують особу, суд вважає, що у його діях міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Згідно ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу.
Керуючись ст.ст. 283-284 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , піддати адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок, згідно Закону України «Про судовий збір».
Постанова підлягає оскарженню до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: А.В. Дерус