Справа № 931/70/22
Провадження № 3/931/47/22
02 березня 2022 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Масляна С. В., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимир-Волинського районного відділу поліції Головного управління національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , директора ЗДО с. Хорів, протягом року не притягувалась до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 686277 від 12.01.2022 року, ОСОБА_1 , 01.01.2022 року близько 23:00 години, будучи відповідальною по бару "Підвал" по АДРЕСА_2 , допустила перебування неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у даному закладі без супроводу батьків, чим порушила вимоги ст. 20-1 ЗУ "Про охорону дитинства".
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнала, зазначила, що 01.01.2022 року у барі "Підвал" перебувала на робочому місці, працює у вказаному барі барменом, в цей день працювала одна, власника не було, у барі було дуже багато відвідувачів, проконтролювати чи є серед них неповнолітні, не мала можливості.
Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суддя дійшла такого висновку.
Відповідно до змісту ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд, в тому числі, перевіряє правильність складання протоколу інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, належно з'ясовує обставини справи.
З аналізу ст.ст. 251, 252 КУпАП слідує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частина 1 ст.180-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
Санкція ч.1 ст. 180-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 180-1 КУпАП, у даному випадку є суб'єкт підприємницької діяльності.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази в підтвердження того, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарської діяльності, який здійснює діяльність у сфері розваг або закладах громадського харчування, також відсутні підтверджуючі документи, що саме на неї було покладено обов'язок контролю щодо недопущення у бар "Підвал" неповнолітніх. Зазначена в протоколі про адміністративне правопорушення суть адміністративного правопорушення не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 180-1 КУпАП.
Таким чином, не вбачається підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. ч. 1 ст. 180-1 КУпАП.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 працює барменом бару "Підвал" по АДРЕСА_2 , з її пояснень встановлено, що особою, що здійснює підприємницьку діяльність за цією адресою вона не є, жодних підтверджень, що вона є фізичною особою - підприємцем до адміністративного матеріалу не додано, тому вона в розумінні ч. 1 ст. 180-1 КУпАП не є суб'єктом вказаного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Отже, приймаючи наведені обставини, а також беручи до уваги, що ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 180-1 КУпАП, приходжу до висновку, що в діях останньої відсутній склад вказаного адміністративного правопорушення, а тому провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 247, 283-284 КУпАП України, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 180-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С. В. Масляна