Постанова від 23.02.2022 по справі 466/8866/21

Справа № 466/8866/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2022 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працездатного, не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 15.09.2021 о 23:27 у м.Львів на пр.Чорновола,16 керував транспортним засобом «Hyndai Santafe» д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проводився в встановленому законом порядку в медичному закладі, що підтверджується висновком №002009 від 16.09.2021, чим порушив п.2.9-А Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, заперечив обставини, які викладені в протоколі. Так, зазначив, що йому не надали можливості поспілкуватися з адвокатом, а коли той приїхав то не допустили. Огляд був проведений після двох годин як був зупинений автмобіль.

В останнє судове засідання не прибув, причин неприбуття суду не повідомив.

Також 22.10.2021 подав клопотання про закриття провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення та підтримав ті ж підстави, які повідомив в судовому засіданні.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення стверджується даними протоколу серії БД№040837 від 16.09.2021, згідно якого ОСОБА_1 15.09.2021 о 23:27 у м.Львів на пр. Чорновола,16 керував транспортним засобом «Hyndai Santafe» д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проводився встановленому законом порядку в медичному закладі, що підтверджується висновком №002009 від 16.09.2021 /арк. спр.1/.

Відповідно до п.2.9 а ПДР водієї забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Так, дослідженими матеріалами справи, провина ОСОБА_1 повністю підтверджена.

З протоколу БД№040837 від 16.09.2021 та постанови серія ЕАО № 4777371 від 15.09.2021 вбачається, що ОСОБА_1 15.09.2021 о 23:27 у м.Львів на пр. Чорновола,16 керував транспортним засобом «Hyndai Santafe» д.н.з. НОМЕР_2 та був зупинений у звязку з порушенням ПДВ, а саме здійснив зупинку (рух) на смузі для маршрутних ТЗ.

Даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БД№040837 від 16.09.2021, вбачається, що ОСОБА_1 15.09.2021 о 23:27 у м.Львів на пр. Чорновола,16 керував транспортним засобом «Hyndai Santafe» д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проводився встановленому законом порядку в медичному закладі, що підтверджується висновком №002009 від 16.09.2021 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який проводився в КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» проведено огляд 16.09.2021 о 01:51год. ОСОБА_1 знаходився в стані алкогольного сп'яніння, результат /арк. спр.3/, відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, з якого вбачається, що ОСОБА_1 був присутнім при огляді лікарем на стан спяніння /арк.спр.2/, які узгоджуються із обставинами, вказаними в протоколі та долучені до матеріалів справи.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД№040837 від 16.09.2021, такий оформлений відповідно до положень ст. 256 КУпАП, оскільки його форма та зміст відповідає вимогам діючого законодавства, і він є складеним та підписаним уповноваженою на те особою та підтверджує подію і обставини правопорушення, дані якого узгоджуються з іншими доказами у справі, достовірність та допустимість яких не викликає сумнівів.

Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

Заперечення ОСОБА_1 щодо ненадання доступу в спілкуванні з адвокатом та проведення огляду на стан спяніння більш як через дві години після затримання, судом оцінюється критично.

У відповідності до ч.4,5 ст.266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

З оглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що одразу ж після складання постанови серія ЕАО № 4777371, працівник поліції надали вимогу ОСОБА_1 пройти в установленому порядку огляд на стан спяніння. Поведінка водія була направлена на те, щоби відтягнути час, в т.ч. і постійними запитаннями в сторону поліцейських, телефонними дзвінками і т.ін. Прохання до адвоката прибути для надання правової допомоги здійснено ОСОБА_1 не одразу, а через значний відрізок часу, що також суд вважає як можливість затягування строку, впродовж якого слід було провести огляд на стан спяніння водія.

З висновку №002009 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який проводився в КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» дійсно вбачається, що такий складено 16.09.2021 о 01:51 год. Однак, особа була доставлена до медичного закладу і оглядалася до зазначеного часу, чим і спростовується пояснення ОСОБА_1 .

Відтак, на переконання суду, в матеріалах справи є достатні та належні докази, які за своїм змістом є логічними й послідовними, та такими стверджується факт перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння.

При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено

Обставина, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи особу ОСОБА_1 , обставини справи вважаю, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.

На підставі статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк позбавлення спеціального права необхідно обчислювати з дня постановлення постанови.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 496 грн.20 коп.

Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 221, 279, 280, 283, 284, 287, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) та позбавити права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК Львiв/Шевченківський р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA888999980313181206000013955, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.

Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.

Строк позбавлення спеціального права обчислювати з дня постановлення постанови.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя П. С. Невойт