Ухвала від 21.02.2022 по справі 826/2031/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

21 лютого 2022 року м. Київ № 826/2031/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доЛіквідаційної комісії МВС України

третя особаГоловне управління Пенсійного фонду України в м. Києві

провизнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) із позовною заявою до Ліквідаційної комісії МВС України (далі також - відповідач, Ліквідаційна комісія МВС), у якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 16 липня 2019 року, просить:

1) визнати протиправною бездіяльність керівника уповноваженого органу (ліквідаційної комісії) МВС України, щодо не виготовлення та не надання ОСОБА_1 і не направлення до ГУ ПФУ в м. Києві нової повної «довідки про розмір грошового забезпечення з повною та реальною інформаціє для подальшого перерахунку пенсії»;

2) зобов'язати керівника уповноваженого органу (ліквідаційної комісії) МВС України виготовити і надати ОСОБА_1 та направити для перерахунку та виплати різниці до ГУ ПФУ у місті Києві нову повну «довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 » з повною та реальною інформацією згідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, наказу МВС від 06 квітня 2016 року №260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 3 800,00 грн.; підвищення посадового окладу (100 відсотків)-3 800,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції -2 200,00 грн.; надбавка за стаж служби, вислуга 23 роки (45 відсотків) - 4 410,00 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (100 відсотків) -14 210,00 грн.; доплата за службу в нічний час (35 відсотків) - 2 660,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 відсотків) - 1 140,00 грн.; премія (80,92 відсотка) - 8 423,77 грн. з 01 січня 2016 року, з дати виникнення права на перерахунок.

Ухвалою від 13 лютого 2018 року (суддя Васильченко І.П) суд відкрив провадження у справі та вирішив її розгляд проводити у письмовому провадженні.

На підставі розпорядження керівника апарату суду та протоколу повторного автоматизованого розподілу від 22 вересня 2020 року, адміністративну справу №826/2031/18 розподілено на суддю Погрібніченка І.М.

Ухвалою від 28 вересня 2020 року суд прийняв адміністративну справу №826/2031/18 до провадження та вирішив подальший її розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

29 березня 2018 року представник МВС України разом з відзивом на позовну заяву подав клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (№Пз/9901/1/18).

В обґрунтування зазначеного клопотання, представник відповідача зазначив, що з аналізу ухвали Верховного Суду від 02 лютого 2018 року (про відкриття касаційного провадження) та позовних вимог в адміністративній справі №826/2031/18 вбачається, що в обох справах спірним є питання щодо включення в довідку для перерахунку пенсії всіх видів грошового забезпечення, які нараховувались позивачам під час проходження служби в органах внутрішніх справ.

Розглянувши матеріали справи та клопотання представника відповідача, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Досліджуючи наявні у матеріалах справи докази, судом встановлено, що рішенням Верховного Суду від 12 березня 2018 року у справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) у задоволенні позовних вимог позивачів відмовлено у повному обсязі.

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) (провадження № 11-308заі18) рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року залишено без змін.

Таким чином, рішення Верховного Суду, до набрання законної сили яким представник відповідача просив зупинити провадження в адміністративній справі №826/2031/18, набрало законної сили 12 грудня 2018 року.

З огляду на викладене, судом не встановлено підстав для зупинення провадження в адміністративній справі №826/2031/18, а тому і підстав для задоволення клопотання представника МВС України.

Керуючись статтями 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити представнику Міністерства внутрішніх справ України у задоволенні клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі №826/2031/18.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.М. Погрібніченко