Постанова від 16.02.2022 по справі 380/5052/21

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2022 рокуЛьвівСправа № 380/5052/21 пров. № А/857/18731/21

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді - Мікули О. І.,

суддів - Курильця А. Р., Кушнерика М. П.,

з участю секретаря судового засідання - Єршової Ю. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15 липня 2021 року у справі № 380/5052/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінформ-"Безпека" до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-

суддя в 1-й інстанції - Брильовський Р.М.,

час ухвалення рішення - 15.07.2021 року,

місце ухвалення рішення - м. Львів,

дата складання повного тексту рішення - не зазначена,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Євроінформ-"Безпека" звернулося в суд з позовом до відповідачів - Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України, в якому просило визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Львівській області №2037089/37244141 від 15 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №998 від 31 липня 2020 року; №2032948/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №986 від 29 липня 2020 року; №2032949/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №958 ви 29 липня 2020 року; №2032951/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №931 від 23 липня 2020 року; №2032952/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №932 від 23 липня 2020 року; №2032950/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №987 віл 30 липня 2020 року; №2032953/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №947 від 27 липня 2020 року; № 2032946/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №925 від 20 липня 2020 року; №2032947/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №910 від 20 липня 2020 року; зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №998 від 31 липня 2020 року; податкову накладну №986 від 29 липня 2020 року; податкову накладну №958 від 29 липня 2020 року; податкову накладну №931 від 23 липня 2020 року; податкову накладну №932 від 23 липня 2020 року; податкову накладну №987 від 30 липня 2020 року; податкову накладну №947 від 27 липня 2020 року; податкову накладну №925 від 20 липня 2020 року; податкову накладну №910 від 20 липня 2020 року.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15 липня 2021 року позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення Головного управління ДПС у Львівській області №2037089/37244141 від 15 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №998 від 31 липня 2020 року; №2032948/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №986 від 29 липня 2020 року; №2032949/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №958 ви 29 липня 2020 року; №2032951/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №931 від 23 липня 2020 року; №2032952/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №932 від 23 липня 2020 року; №2032950/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №987 від 30 липня 2020 року; №2032953/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №947 від 27 липня 2020 року; № 2032946/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №925 від 20 липня 2020 року; №2032947/37244141 від 13 жовтня 2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної №910 від 20 липня 2020 року. Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №998 від 31 липня 2020 року; податкову накладну №986 від 29 липня 2020 року; податкову накладну №958 від 29 липня 2020 року; податкову накладну №931 від 23 липня 2020 року; податкову накладну №932 від 23 липня 2020 року; податкову накладну №987 від 30 липня 2020 року; податкову накладну №947 від 27 липня 2020 року; податкову накладну №925 від 20 липня 2020 року; податкову накладну №910 від 20 липня 2020 року.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач - Головне управління ДПС у Львівській області оскаржило його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржуване рішення прийняте з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що підставою для винесення оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних є ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. Також не надано документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. Звертає увагу на те, що позивач до позовної заяви додає більший обсяг документів ніж тих, котрі надав у розпорядження комісії при розгляді питання щодо реєстрації чи відмови у реєстрації спірних податкових накладних та ці документи не були предметом розгляду комісії ГУ ДПС у Львівській області, що ставить під сумнів їх достовірність та існування на момент здійснення господарської операції та подання документів для розблокування податкових накладних. Таким чином, вважає, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації в ЄРПН податкових накладних є обґрунтованими та прийнятими з дотриманням норм чинного податкового законодавства. Також звертає увагу, що задоволення позовної вимоги про зобов'язання зареєструвати в ЄРПН податкові накладні є втручанням в дискреційні повноваженні відповідача. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Відзив на апеляційну скаргу позивачем поданий не був. Відповідно до ч.4 ст.304 КАС України відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Справа розглядалася в порядку спрощеного позовного провадження судом першої інстанції.

Представник відповідача (апелянта) - Павліш О. Р. у судовому засіданні підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі, вважає висновки суду першої інстанції неправильними та необґрунтованими. Просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове судове рішення, яким в позові відмовити.

Представник позивача - Мельник М. А. у судовому засіданні не погодився з доводами апеляційної скарги і вважає, що вони не спростовують висновків суду першої інстанції, який ухвалив законне та обґрунтоване рішення, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроінформ- Безпека» створене та здійснює свою діяльність на підставі Статуту від 11 серпня 2010 року, основним видом діяльності є надання транспортно-експедиційних послуг на ринку України.

Основними контрагентами позивача є ПАТ «Абінбев ЕФЕС Україна», ПАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи», ПАТ «Карлсберг Україна», ТОВ «Нестле Україна». Для організації своєї господарської діяльності щодо перевезень позивач залучає орендований і суборендований вантажний транспорт на підставі укладених договорів. На балансі підприємства обліковуються основні засоби в тому числі: машини, обладнання та транспортні засоби на суму 949135,56 грн, та інші - 61035,69 грн. Загальна сума по основних засобах складає 1010171,23 грн.

Між позивачем та Приватним акціонерним товариством «Абінбев Ефес Україна» 15 травня 2019 року укладено договір №15052019 перевезення і надання експедиційних послуг, на підставі якого позивач надає Контрагенту послуги пов'язані з організації та здійснення перевезень вантажів. Відповідно до умов Договору №15052019 позивачем ПАТ «Абінбев Ефес Україна» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001419 наданих послуг від 31 липня 2020 року на суму 12360,00 грн. У зв'язку із здійсненням вищеописаної господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №998 від 31 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції, реєстрацію податкової накладної зупинено. Підставою зупинення зазначено: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 31 липня 2020 року №998 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №998 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №37 від 09 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення Позивачем долучено наступні документи: Товарно-транспортні накладні, Акт №Є0000001419 наданих послуг від 31 липня 2020 року, Договір оренди нежитлового приміщення №63-20 від 22 червня 2020 року з додатками, Договір перевезення і надання експедиційних послуг №15052019 від 15 травня 2019 року.

За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №998, ГУ ДПС у Львівській області 15 жовтня 2020 року прийнято рішення №2037089/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №998 від 31 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2037089/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками».

Крім того, між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Напої Плюс» 20 грудня 2010 року укладено договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом, на підставі якого позивач надає Контрагенту послуги пов'язані з організацією та здійсненням перевезень вантажів. Відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №00000001393 наданих послуг від 29 липня 2020 року на суму 59900,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції Позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №986 від 29 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції, реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення зазначено: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29 липня 2020 року №986 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №986 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №41 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001393 наданих послуг від 29 липня 2020 року, платіжне доручення №D1 121339 від 29 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №986, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032948/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №986 від 29 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032948/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

При цьому, відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001358 наданих послуг від 29 липня 2020 року на суму 42000,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №958 від 29 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції, реєстрацію податкової накладної зупинено.

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №958 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №41 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001358 наданих послуг від 29 липня 2020 року, платіжне доручення №D1121339 від 29 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №958, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032949/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №958 від 29 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032949/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної слугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), утому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Судом першої інстанції також встановлено, що відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001321 наданих послуг від 23 липня 2020 року на суму 62500,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №931 від 23 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 23 липня 2020 року №931 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПП/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №931 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №39 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001321 наданих послуг від 23 липня 2020 року, платіжне доручення №D1121321 від 23 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №931, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032951/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №931 від 23 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032951/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Крім того, відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №00000001322 наданих послуг від 23 липня 2020 року на суму 46000,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №932 від 23 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції, реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 23 липня 2020 року №932 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №932 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №39 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001322 наданих послуг від 23 липня 2020 року, платіжне доручення №D1121321 від 23 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №932, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032952/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №932 від 23 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032952/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001400 наданих послуг від 30 липня 2020 року на суму 78000,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №987 від 30 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції, реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 30 липня 2020 року №987 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №987 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №42 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001400 наданих послуг від 30 липня 2020 року, Платіжне доручення №D1121343 від 30 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №987, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032950/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №987 від 30 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032950/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Згідно з умовами Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001342 наданих послуг від 27 липня 2020 року на суму 61500,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №947 від 27 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 сг.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 27 липня 2020 року №947 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №947 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №40 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001342 наданих послуг від 27 липня 2020 року, Платіжне доручення №D1121330 від 27 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №947, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032953/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №947 від 27 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032953/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Відповідно до умов Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001295 наданих послуг від 20 липня 2020 року на суму 63000,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №925 від 20 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції реєстрацію Податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПП/РК від 20 липня 2020 року №925 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надані пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №925 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №38 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення Позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001295 наданих послуг від 20 липня 2020 року, платіжне доручення №D1121315 від 20 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №925, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032946/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №925 від 20 липня 2020 року (надалі за текстом - Рішення №2032946/37244141). Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032946/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

Згідно з умовами Договору №19 позивачем ТОВ «Напої Плюс» надано транспортні та експедиційні послуги та підписано відповідний акт №Є0000001292 наданих послуг від 20 липня 2020 року на суму 69000,00 грн. У зв'язку із здійсненням господарської операції позивачем складено та направлено на реєстрацію податкову накладну №910 від 20 липня 2020 року. Однак відповідно до інформації зазначеної в отриманій позивачем квитанції реєстрацію податкової накладної зупинено. Підстави зупинення: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПП/РК від 20 липня 2020 року №910 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

У зв'язку із зупиненням реєстрації ПН №910 позивачем з метою підтвердження інформації зазначеної в податкові накладні подано до ГУ ДПС у Львівській області повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №38 від 08 жовтня 2020 року. До вказаного повідомлення Позивачем долучено наступні документи: Договір №19 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 20 грудня 2010 року, Акт №Є0000001292 наданих послуг від 20 липня 2020 року, платіжне доручення №D1121315 від 20 липня 2020 року, Договір №63-20 оренди нежитлового приміщення від 22 червня 2020 року. За наслідком розгляду письмових пояснень та документів, поданих позивачем з метою реєстрації ПН №910, ГУ ДПС у Львівській області 13 жовтня 2020 року прийнято рішення №2032947/37244141 про відмову в реєстрації податкової накладної №910 від 20 липня 2020 року. Відповідно до інформації зазначеної в Рішенні №2032947/37244141 підставою для відмови в реєстрації податкової накладної послугувало: «ненаданням платником податків копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

На думку позивача, вищезазначені рішення є протиправними, прийнятими з порушенням норм чинного законодавства, а, відповідно, такими, що підлягають скасуванню у зв'язку із чим звернувся в суд із цим адміністративним позовом.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області про відмову у реєстрації податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних, а тому з метою відновлення прав та інтересів позивача необхідно зобов'язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №998 від 31 липня 2020 року; №986 від 29 липня 2020 року; №958 від 29 липня 2020 року; №931 від 23 липня 2020 року; №932 від 23 липня 2020 року; №987 від 30 липня 2020 року; №947 від 27 липня 2020 року; №925 від 20 липня 2020 року; №910 від 20 липня 2020 року.

Такий висновок суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідає нормам матеріального права та фактичним обставинам справи і є правильним, законним та обґрунтованим, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Згідно з п.201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

П.201.10 ст.201 ПК України передбачає, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

01 лютого 2020 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” (далі - Порядок № 1165), якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, вказаним Порядком №1165 визначається процедура винесення комісією ДПС рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 6 Порядку), Критерії ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1 до Порядку), Критерії ризиковості здійснення операцій (додаток 3 до Порядку).

Згідно з п.2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Відповідно до п.3 Порядку № 1165 податкові накладні/ розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

П.6 Порядку № 1165 передбачає, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/ невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку, комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення. У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення. За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Крім того, п.7 Порядку №1165 передбачає, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Згідно з п.25 Порядку №1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Аналіз наведених вище правових норм дає підстави для висновку про те, що рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку повинно містити чітку підставу, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Додаток 1 до Порядку № 1165 містить перелік Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.

Так, віднесення до п.8 Критеріїв здійснюється у разі наявної у контролюючого органу податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

У затвердженій формі рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачено необхідність зазначення контролюючим органом однієї із двох підстав для прийняття такого рішення, а саме: - у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, або - з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів.

Отже, виходячи з аналізу зазначених норм права при здійсненні опрацювання податкових накладних, направлених для реєстрації в ЄРПН, податковий орган проводить моніторинг відповідності / не відповідності критеріям ризиковості платника податку або здійсненої господарської операції.

При цьому, форма рішення про відповідність /невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачає зазначення контролюючим органом конкретної податкової інформації, яка стала підставою для прийняття вказаного рішення на підставі п. 8 Критеріїв.

Згідно з додатком 4 Порядку №1165 в рішенні про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку обов'язково зазначається підстава його прийняття, зокрема, відповідний пункт критеріїв ризиковості платника податку та у разі відповідності пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку розшифровується, яка саме податкова інформація.

Як вбачається з матеріалів справи, Комісією ГУДПС у Львівській області прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних: №998 від 31 липня 2020 року; №986 від 29 липня 2020 року; №958 від 29 липня 2020 року; №931 від 23 липня 2020 року; №932 від 23 липня 2020 року; №987 від 30 липня 2020 року; №947 від 27 липня 2020 року; №925 від 20 липня 2020 року; №910 від 20 липня 2020 року.

Підставою для відмови реєстрації вищезгаданих податкових накладних контролюючим органом визначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів та/або законодавством (документи, які не надано, підкреслити).

Крім того, як правильно зазначив суд першої інстанції, квитанції про зупинення реєстрації спірних ПН (а.с.15, 51, 54, 85, 88-89, 118, 144, 170, 199 т.1) не містили конкретного переліку документів, які платник податків повинен був додатково подати до Комісії ГУ ДПС у Львівській області для реєстрації в ЄРПН вказаних вище ПН, що позбавило позивача можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

З матеріалів справи вбачається, що на підтвердження усіх господарських операцій, зазначених у податкових накладних: №998 від 31 липня 2020 року; №986 від 29 липня 2020 року; №958 від 29 липня 2020 року; №931 від 23 липня 2020 року; №932 від 23 липня 2020 року; №987 від 30 липня 2020 року; №947 від 27 липня 2020 року; №925 від 20 липня 2020 року; №910 від 20 липня 2020 року позивач надав пояснення та копії первинних документів для підтвердження здійснення господарських операцій, що не заперечується податковим органом та підтверджується скріншотами поданих документів.

Таким чином, з врахуванням наведених вище мотивів колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив, що подані позивачем вказані вище первинні документи є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію зазначених ПН в ЄРПН, у суду відсутні підстави ставити під сумнів достовірність відображених у цих документах даних про вказані господарські операції щодо надання транспортних та експедиційних послуг.

Крім того, як пояснив у судовому засіданні представник позивача і цього не заперечив представник відповідача, що на час розгляду справи у суді щодо позивача прийнято рішення про невідповідність останнього критеріям ризиковості платника податку.

Щодо доводів апелянта про те, що позивачем до позовної заяви додано більший обсяг документів ніж тих, котрі було надано у розпорядження комісії при розгляді питання щодо реєстрації чи відмови у реєстрації спірних податкових накладних та ці документи не були предметом розгляду комісії ГУ ДПС у Львівській області, що ставить під сумнів їх достовірність та існування на момент здійснення господарської операції та подання документів для розблокування податкових накладних, то колегія суддів не приймає такі до уваги та погоджується з висновком суду першої інстанції, що при дослідженні правомірності оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних позивача суд враховує лише ті документи, що подавались платником податків безпосередньо суб'єктам владних повноважень, які приймали відповідні рішення.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДПС зареєструвати в ЄРПН спірні ПН, то колегія суддів зазначає наступне.

При цьому, за змістом ч.3 ст.245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 ст.201 ПК України реєстрацію податкової накладної в ЄРПН віднесено до обов'язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно з п.19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України і нормами чинного законодавства України чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної або визначення в судовому рішенні конкретної дати, яку необхідно вважати датою реєстрації або скасування реєстрації податкової накладної.

При цьому, обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних: №998 від 31 липня 2020 року; №986 від 29 липня 2020 року; №958 від 29 липня 2020 року; №931 від 23 липня 2020 року; №932 від 23 липня 2020 року; №987 від 30 липня 2020 року; №947 від 27 липня 2020 року; №925 від 20 липня 2020 року; №910 від 20 липня 2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних судом не встановлено.

Аналізуючи наведені вище правові норми та встановлені фактичні обставини справи в їх сукупності, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що оскаржувані рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області про відмову у реєстрації податкових накладних є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, а тому з метою відновлення прав та інтересів позивача необхідно зобов'язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №998 від 31 липня 2020 року; №986 від 29 липня 2020 року; №958 від 29 липня 2020 року; №931 від 23 липня 2020 року; №932 від 23 липня 2020 року; №987 від 30 липня 2020 року; №947 від 27 липня 2020 року; №925 від 20 липня 2020 року; №910 від 20 липня 2020 року.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги відповідача не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи.

Крім того, колегія суддів зазначає, що інші зазначені відповідачем в апеляційній скарзі обставини, крім вищеописаних обставин, ґрунтуються на довільному трактуванні фактичних обставин справи і норм матеріального права, а тому такі не вимагають детальної відповіді або спростування.

Колегія суддів також враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів апелянта), сформовану у справі Серявін та інші проти України (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Наведене дає підстави для висновку, що доводи скаржника у кожній справі мають оцінюватись судами на предмет їх відповідності критеріям конкретності, доречності та важливості в межах відповідних правовідносин з метою належного обґрунтування позиції суду.

З врахуванням вищенаведеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про підставність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відповідно до ст.316 КАС України апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду - без змін.

Оскільки апеляційний суд залишає без змін рішення суду першої інстанції, то відповідно до ч.6 ст.139 КАС України понесені сторонами судові витрати новому розподілу не підлягають.

Керуючись ст.139, 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2021 року у справі №380/5052/21 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя О. І. Мікула

судді А. Р. Курилець

М. П. Кушнерик

Повне судове рішення складено 25 лютого 2022 року.