Справа № 444/377/22
Провадження № 3/444/247/2022
17 лютого 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є.,
з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), перекладача ОСОБА_3 , адвоката Вольського Андрія Богдановича розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з 7 прикордонного Карпатського загону Відділ прикордонної служби "Рава-Руська" (тип Б) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Республіки Туреччина, ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працює, ID картка громадянина Турецької Республіки НОМЕР_1 , виданий уповноваженим органом Турецької Республіки, дійсна до 13.07.2029 року,
за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 15 лютого 2022 року близько 15 год 00 хв здійснив незаконний перетин державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктом пропуску через державний кордон України, на напрямку 638 прикордонного знаку, територія Рава-Руської об'єднаної територіальної громади Львівського району Львівської області, внаслідок чого 15.02.2022 року був затриманий Прикордонною Вартою Республіки Польща. На підставі cт. 3,5 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством «Про реадмісію осіб» 16 лютого 2022 року о 12 год. 30 хв. даного громадянина було передано на територію України, в міжнародному пункті пропуску через держаний кордон для автомобільного сполучення «Рава-Руська-Хребенне» представникам відділу прикордонної служби «Рава-Руська» (тип Б) 7 прикордонного загону. Своїми діями гр. Турецької Республіки ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судовому засіданні свою вину визнав просив суворо не карати.
Факт вчинення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 239439 від 17.02.2022 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 16.02.2022 року, протоколом про адміністративне затримання від 16.02.2022 року, рапортами інспекторів відділу прикордонної служби , а також іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як він вчинив незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, не працює, майновий стан правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Згідно ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суд приходить до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Більш м'яке стягнення, на переконання суду, не забезпечить перевиховання ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) .
Крім того суд враховує, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) був затриманий о 12 год. 30 хв. 16.02.2022 року, що підтверджується протоколом про адміністративне затримання.
З матеріалів справи вбачається, що знарядь чи засобів вчинення правопорушення немає.
Ті речі, які виявлено та вилучено для тимчасового зберігання суд вважає не є знаряддями і засобами вчинення правопорушення. Суд враховує, що такі повернуто ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) .
Згідно вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в останній редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн.
Керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 204-1, ст. 248, 279, 283, 284, 327Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,-
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього стягнення у виді адміністративного арешту строком на 1 (одну) добу.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судовий збір в розмірі 496,20 гривень до спеціального фонду Державного бюджету України.
В строк адміністративного арешту зарахувати час адміністративного затримання ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) з 12 год. 30 хв. 16.02.2022 року до часу його фактичного звільнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
Суддя: Мікула В. Є.