Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/5276/21
Провадження №: 3/332/174/22
24 лютого 2022 р.
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із Відділення поліції №1 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 44 -3 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
Згідно фабули протоколу серії ВАБ № 678379 від 15.12.2021 року та доданих до нього матеріалів, вбачається, що 15.12.2021 року о 10-00 годині ОСОБА_1 яка обіймає посаду адміністратора магазину за адресою: АДРЕСА_2 здійснювала прийом відвідувачів , де не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше як 1, 5 метрів , чим порушено вимоги п. п. 9 п. 2-2 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 зі змінами та доповненнями.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину не визнала, суду пояснила, що за адресою місцезнаходження магазину а саме: АДРЕСА_2 здійснює підприємницьку діяльність її син ОСОБА_2 .. У день складення протоколу на ОСОБА_1 вона прийшла до магазину аби прибрати приміщення. Сама ж ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність як Фізична - особа підприємець за адресою: АДРЕСА_3 . В якості підтвердження своїх заперечень надала відповідні документи.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Диспозиція частина 1 статті 44-3 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.2 п. п.9 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (в редакції чинній на момент складення протоколу) вбачається, з 17.06.2021 року на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної відпвідно до якого забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких, зокрема, не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Тобто, суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, є виключно суб'єкти господарювання.
У відповідності до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності нежитлова будівля - магазин належить ОСОБА_2 . У відповідності до копії встановлення режиму роботи обєктів торгівлі та сфери послуг виданої Районною адміністрацією по Заводському району ЗМР та копії ліцензії на право роздрібної торгіві тютюновими виробами виданої ГУ ДПС у Запорізькій області ОСОБА_1 є фізичною особою підприємцем і здійснює свою підприєиницьку діяльність за адресою: АДРЕСА_3 . У відповідності до останнього запису у трудовій книжці ОСОБА_1 , у 2006 році ОСОБА_1 , була звільнена за власним бажанням із ЗАТ «Запоріжзвязоксервіс». Інші записи про працевлаштування ОСОБА_1 у трудовій книжці відсутні.
Отже, матеріали справи не містять жодних належних, допустимих та достовірних доказів про те, що саме ОСОБА_1 ,. на момент складання була посадовою чи службовою особою магазину вул. Скворцова 37 і відповідальною за дотримання у магазині правил щодо карантину людей, в тому числі положень п. 2-2 п. п. 9 Постанови КМУ № 1236, а відтак, що вона є суб'єктом відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Оцінюючи встановлені факти, суд приходить до висновку, що вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, не доведено, а тому провадження у справі підлягає закриттю, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.44-3 КУпАП - закрити у зв'язку відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови, апеляційної скарги.
Суддя: Н.В. Марченко