328/419/22
23.02.2022
2-з/328/7/22
23 лютого 2022 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Андрущенка О.Ю., за участю секретаря судового засідання Гончарук В.О.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
встановив:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євген Михайлович, приватний виконавець виконавчого округу Запорізької області Хохлов Кирило Костянтинович про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
В обґрунтування зазначає, що 25 травня 2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Євгеном Михайловичем за зверненням відповідача вчинено виконавчий напис №58893 про стягнення з позивача на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованості у розмірі 19083,90 грн.
Зазначений виконавчий напис перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Хохлова Кирила Костянтиновича, виконавче провадження №67662602.
Позивачем до Токмацького районного суду Запорізької область подано позовну заяву про визнання вказаного виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Отже, заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати можливе поновлення прав та інтересів позивача у разі задоволення позову.
25.11.2021 р. приватним виконавцем Хохловим К.К. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №67662602 про стягнення з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованості у розмірі 19083,90 грн.
03.12.2021 приватним виконавцем Хохловим К.К. винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, яку направлено для виконання за місцем роботи позивача до Регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» для здійснення відрахувань з позивача доходів.
Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову матиме наслідком подальшого відрахування з позивача доходів за місцем роботи коштів за виконавчим написом, порушення позивача прав і законних інтересів, що значною мірою ускладнить ефективний захист та поновлення позивача порушених прав у разі визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Тому, просить вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису №58893.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
З огляду на викладене, розгляд заяви не фіксується звукозаписувальним пристроєм.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, приходить до наступних висновків.
На розгляді в Токмацькому районному суді Запорізької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євген Михайлович, приватний виконавець виконавчого округу Запорізької області Хохлов Кирило Костянтинович про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 23 лютого 2022 року було відкрито провадження у даній цивільній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку. Виконавчий напис нотаріуса являється виконавчим документом відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження».
Як вбачається з матеріалів позову, 25 травня 2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Євгеном Михайловичем за зверненням відповідача вчинено виконавчий напис №58893 про стягнення з позивача на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованості у розмірі 19083,90 грн.
Зазначений виконавчий напис перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Запорізької області Хохлова Кирила Костянтиновича, виконавче провадження №67662602.
25.11.2021 р. приватним виконавцем Хохловим К.К. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №67662602 про стягнення з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованості у розмірі 19083,90 грн.
03.12.2021 приватним виконавцем Хохловим К.К. винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, яку направлено для виконання за місцем роботи позивача до Регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» для здійснення відрахувань з позивача доходів.
Таким чином, здійснення примусового виконання виконавчого напису №58893 від 25.05.2021 року шляхом стягнення сум заборгованості з доходів ОСОБА_1 до прийняття рішення судом по суті справи, є передчасним.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису №58893, вчиненого 25.05.2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Євгеном Михайловичем.
Даний вид забезпечення не спричинить необґрунтованого порушення прав відповідача та сприятиме досягненню цілей правосуддя.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 152, 153, 208-210 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір» суд,
постановив:
Клопотання про забезпечення позову задовольнити.
Зупинити стягнення на підставі виконавчого напису №58893, вчиненого 25.05.2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Є.М.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Копію ухвали направити учасникам.
Копію ухвали для виконання направити приватному виконавцю виконавчого округу Запорізької області Хохлову К.К.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Запорізького апеляційного через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня її отримання.
Суддя