Ухвала від 09.02.2022 по справі 640/37904/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

09 лютого 2022 року м. Київ № 640/37904/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

доДепартаменту патрульної поліції

прозобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції, в якому просить зобов'язати відповідача винести постанову щодо відшкодування шкоди позивачу в розмірі 1066,00 гривень за рахунок коштів бюджету.

Пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (частина друга статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України).

Зі змісту позовних вимог та доданих до позовної заяви документів слідує, що Департаментом патрульної поліції відносно ОСОБА_1 було прийнято постанову від 13.06.2021 серії 1АВ № 01805448 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Зазначену постанову було пред'явлено до примусового виконання. У процесі здійснення виконавчого провадження № 66430766 з ОСОБА_1 було стягнуто суму штрафу, а також суми виконавчого збору та інших витрат виконавчого провадження.

У подальшому, рішенням заступника начальника управління - начальника відділу розшуку та опрацювання матеріалів дорожньо-транспортних пригод управління безпеки дорожнього руху Департаменту патрульної поліції зазначену постанову скасовано, а справу закрито.

У зв'язку з викладеним, позивач вважає, що відповідач зобов'язаний повернути позивачу усі кошти, які були стягнуто з позивача на виконання скасованої постанови.

Відповідно до статті 296 Кодексу України про адміністративні правопорушення скасування постанови із закриттям справи про адміністративне правопорушення тягне за собою повернення стягнених грошових сум, оплатно вилучених і конфіскованих предметів, а також скасування інших обмежень, зв'язаних з цією постановою. У разі неможливості повернення предмета повертається його вартість.

Враховуючи те, що спірні дії щодо повернення стягнутих коштів у зв'язку із скасуванням постанови про накладення стягнення врегульовані положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення та мають бути вчинені у рамках провадження в справах про адміністративні правопорушення, даний спір підлягає розгляду у місцевому загальному суді як адміністративному.

Судом враховано ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 19.11.2021 у справі № 761/41452/21, якою відмовлено у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про відшкодування шкоди.

Водночас, суд зазначає, що у зазначеному випадку позивач звернулась до суду з цивільним позовом, а не з адміністративним. Водночас, місцевий загальний суд має повноваження розглядати справи як у порядку цивільного судочинства, так і в порядку адміністративного судочинства у визначених законом випадках.

Отже, суд погоджується з висновками ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 19.11.2021 у справі № 761/41452/21 про необхідність розгляду цієї справи у порядку адміністративного судочинства. Проте, зазначає, що розгляд справи належить до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного, оскільки предметом розгляду справи є дії суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно із частиною першою статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Враховуючи, що дії, які необхідно здійснити суду у випадку виявлення ним порушення правил предметної підсудності чинними процесуальними нормами не передбачені, суд застосовуючи аналогію права, виходячи з положень статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України дійшов до висновку, що дана справа підлягає передачі за предметною підсудністю до належного суду - Шевченківського районного суду міста Києва (як адміністративного), оскільки місцем проживання позивачем вказано вулицю Данила Щербаківського, яка знаходиться у Шевченківському районі міста Києва.

З урахуванням наведеного, керуючись статтями 20, 25, 29, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Передати позовну заяву № 640/37904/21 на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва (як адміністративного) за предметною підсудністю.

2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

3. Копію ухвали направити учасникам справи.

Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до частини шостої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Суддя О.П. Огурцов