Справа № 761/2099/22
Провадження № 3/761/1558/2022
23 лютого 2022 року
суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль Володимир Вячеславович, розглянувши матеріали, які надійшли від управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 14.12.2021 року о 18 год. 50 хв., в м. Києві, по вул. Глибочицька 28, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Фольцваген», д.н.з. НОМЕР_1 , перед розворотом не впевнився в безпечності та скоїв зіткнення з транспортним засобом «Ауді», д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку лівіше. Транспортні засоби отримали механічні пошкодження, з матеріальними збитками.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні не визнав, зазначив, що він не порушував ПДР.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справа підлягає направленню до УПП в м. Києві для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так в схемі місця ДТП не зображено місця зіткнення транспортних засобів, що має ключове значення при прийнятті судом рішення та унеможливлює встановлення істини у справі.
Тобто суд не може надати належну правову оцінку протоколу про адміністративне правопорушення та схемі місця ДТП що унеможливлює прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Отже в матеріалах даної адміністративної справи наявні порушення вимог ст. 256 КУпАП.
Під час доопрацювання матеріалів справи, необхідно вказати місце зіткнення транспортних засобів.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому вона підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначений вище недолік.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП направити до УПП в м. Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Бугіль