Справа № 758/17170/21
22 лютого 2022 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Казмиренко Л.В., розглянувши справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
07 грудня 2021 року до Подільського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №218871 від 03 листопада 2021 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Справа призначалась до розгляду на 17 січня 2022 року та 16 лютого 2022 року.
Вивчивши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що остання підлягає направленню на доопрацювання з наступних підстав.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 218871 від 03 листопада 2021 року зазначено, що ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до переліку площ, вулиць, провулків, проїздів, скверів, бульварів, парків, розташованих на території міста Вишгорода, вказана вулиця не існує.
Зазначений в протоколі номер телефону як контактний ОСОБА_2 не є дійсним.
На підставі вищезазначених обставин суд не зможе забезпечити виконання завдань передбачених ст. 253 КУпАП, оскільки в протоколі відсутні дані, необхідні для належного повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про дату, час, місце розгляду справи.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
Таким чином, матеріали справи підлягають поверненню органу, який їх направив, для доопрацювання.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суд,
Повернути до Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України справу №758/17170/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП на доопрацювання, з підстав наведених в мотивувальній частині постанови.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Казмиренко