Справа № 127/4386/22
Провадження № 3/127/1194/22
18 лютого 2022 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП,-
У лютому 2022 до суду надійшла справа, в якій згнаходиться два протоколи п про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відповідно за ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 257 КУпАП визначено, що протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Так, згідно до статті 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП та 124 КУпАП. За таких обставин, слід зазначити, що протокол після складання та підписання уповноваженою на те посадовою особою органів внутрішніх справ направляється на розгляд до суду.
Згідно ст. 36 КУпАП , при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
? Отже нормами КУпАП не передбачено об'єднання протоколів в одну адміністративну справу. Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 передбачено формлення протоклу про адміністративне правопорушення в адміністративну справу.
За загальним правилом, відповідно до статті 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно п.3 розділу ІV "Порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення" Інструкціїї з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції , - срава про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення або місцем проживання правопорушника відповідно до статті 276 КУпАП у строки, визначені статтею 277 КУпАП.
Судом встановлено, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності, не підсудний Вінницькому міському суду Вінницької області, адже місцем вчинення адміністративного правопорушення є смт. Дашів, Гайсинського району, Вінницької області.
Дана обставина вказує на невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення передбаченим законом вимогам унеможливлює прийняття у справі законного та обґрунтованого судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП направити до Гайсинського районного управління поліції Національної поліції України ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 256, 276, 277, 283, 284 КУпАП, суд,-
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП повернути до Гайсинського районного управління поліції Національної поліції України ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: