Справа № 148/105/22
Провадження №3/148/140/22
22 лютого 2022 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Штифурко Л.А., розглянувши матеріали, що надійшли з Тульчинського районного відділу ДВС Центрально - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч. 1 ст. 183-1КУпАП,
постановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 05.01.2022,
ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 48409,48 грн. станом на 01.01.2022, що перевищило суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного вище правопорушення не визнав, пояснивши, що 05.01.2022 за вказане адміністративне правопорушення аналогічний протокол відносно нього було складено Тульчинським РВП ГУНП у Вінницькій області. Також пояснив, що згідно постанови Тульчинського районного суду №148/86/22 від 18.02.2022 його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 183-1 КУпАП, та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком 120 годин.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Кравець В.А. вказала, що ОСОБА_1 вже поніс відповідальність до 01.12.2021, а період з 01.12.2021 по 01.01.2022, згідно якого може наступити відповідальність, є меншим ніж шість місяців. Тому просила суд закрити провадження у даній справі, посилаючись на те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.183-1 КУпАП,
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , його представника, дослідивши матеріали справи, доходжу наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку, та усунувши усі можливі сумніви, і в залежності від встановленого прийняти мотивоване законне рішення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Диспозиція ч. 1 ст. 183-1 КУпАП передбачає адміністративне стягнення за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
З протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 05.01.2022 судом встановлено, ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 48409,48 грн. станом на 01.01.2022, що перевищило суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання (а.с. 1).
Як вбачається з розрахунку боргу по аліментах, складеного державним виконавцем Тульчинського РВ ДВС, заборгованість ОСОБА_1 по аліментах за період з липня по грудень 2021 року, станом на 01.01.2022 становить 48409,48 грн. (а.с.5).
Однак, як встановлено судом, на розгляді Тульчинського районного суду Вінницької області перебував протокол про адміністративне правопорушення від 05.01.2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, згідно якого ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_2 , що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 43736,06 грн. станом на 01.12.2021, який було складено Тульчинським РВП ГУНП у Вінницькій області. Згідно розрахунку заборгованість ОСОБА_1 по аліментах вказана за період з листопада 2020 року по листопад 2021 року ( а.с. 21).
Постановою Тульчинського районного суду Вінницької області №148/86/22 від 18.02.2022 ОСОБА_1 визнано винним в скоєнні вказаного вище адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин (а.с. 23-25).
З листа державного виконавця Тульчинського РВ ДВС судом встановлено, що у відділі ДВС перебуває одне виконавче провадження про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 . 06.12.2021 ОСОБА_3 направлено документи з розрахунком заборгованості по аліментах та рекомендовано звернутися з заявою до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про вчинення боржником кримінального правопорушення. Одночасно по даному виконавчому провадженні складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 183-1КУпАП (а.с. 31).
Згідно ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідно до ст. 4 Протоколу № 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, нікого не може бути вдруге притягнено до суду або покарано в порядку кримінального провадження під юрисдикцією однієї і тієї самої держави за правопорушення, за яке його вже було остаточно виправдано або засуджено відповідно до закону та кримінальної процедури цієї держави.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.
За таких обставин, вважаю, що оскільки особа не може бути двічі притягнута до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, тому провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягає закриттю згідно п. 8 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 7, ч.1 ст. 183-1, п. 8 ч.1 ст. 247, ст. 251, ст. 252, п.3 ч.1. ст. 284
суддя, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП - закрити на підставі п. 8 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з наявністю по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.А.Штифурко