Справа № 146/219/22
"22" лютого 2022 р. смт. Томашпіль
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув матеріали, що надійшли від ВП №2 Тульчинського РВП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає в АДРЕСА_1 , пенсіонерки
за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Гр. ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності за те, що 18 лютого 2022 року біля 13:00 год. перебуваючи на подвір'ї власного домогосподарства під час суперечки із зятем ОСОБА_2 виражалась в його адресу нецензурною лайкою, чим вчинила домашнє насильство психологічного характеру.
Гр. ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_3 вину у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, визнала, щиро каялася, зобов'язалася в майбутньому не вчиняти подібного, просила суворо не карати.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як зазначено в ч. 1 ст. 256 КУпАП, поряд з іншими обов'язковими даними, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно ст.. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме в ньому повинні міститися повні й точні відомості про вчинене правопорушення і його кваліфікацію, що має значення для правильного вирішення справи.
Вина гр. ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП повністю доведена матеріалами справи та поясненнями правопорушника.
Дії гр. ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ст. 173-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто вчинення домашнього насильства.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Приймаючи до уваги малозначність правопорушення, визнання вини правопорушницею, обставини скоєння адміністративного правопорушення та відсутність будь-яких наслідків, той факт, що правопорушниця перебуває в похилому віці, є пенсіонеркою, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22, 173-2, 280, 283 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, проживає в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 16.01.1997 року, Томашпільським РВУМВС України у Вінницькій області, РНОКПП: НОМЕР_2 , винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, проживає в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 16.01.1997 року, Томашпільським РВУМВС України у Вінницькій області, РНОКПП: НОМЕР_2 , від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, відповідно до ст. 22 КУпАП обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 16.01.1997 року, Томашпільським РВУМВС України у Вінницькій області, РНОКПП: НОМЕР_2 , закрити.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного суду через Томашпільський районний суд.
Суддя: О. В. Пилипчук