Справа № 560/1210/21
Головуючий у 1-й інстанції: Польовий О.Л.
Суддя-доповідач: Сапальова Т.В.
21 лютого 2022 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сапальової Т.В.
суддів: Смілянця Е. С. Капустинського М.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 квітня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в лютому 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача щодо відмови у виготовленні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 та переоформленні довідки від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020; зобов'язання відповідача виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, переоформлену довідку від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 з визначенням у них розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019 і 01.01.2020 відповідно, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 та 01.01.2020 основного розміру моєї пенсії у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону №2262-Х1І, статті 9 Закону №2011-XII, положень Постанови №704, Порядку №45, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 квітня 2021 року позов задоволено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування апеляційної скарги відповідач зазначає про те, що з урахуванням вимог Закону №1774-VIII розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням є розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а мінімальна заробітна плата для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.
Відзив позивача на апеляційну скаргу на адресу Сьомого апеляційного адміністративного суду не надходив, що відповідно до ч.4 ст.304 КАС України не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати та відмовити в задоволенні позову, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.11.2020 у справі №560/3534/20 зобов'язано Хмельницький обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
На виконання рішення суду у справі №560/3534/20 ІНФОРМАЦІЯ_1 підготував та подав до ГУПФУ у Хмельницькій області довідку від 06.11.2020 №ХС-44467 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Постановою від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Сьомий апеляційний адміністративний суд, зокрема:
- зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, з урахуванням пункту 1 приміток додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови №704, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2018 Законом України від 07.12.2017 №2246-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2018 рік", на відповідні тарифні коефіцієнта та подати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2018 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області;
- зобов'язав Хмельницький обласний військовий комісаріат вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 станом на 01.01.2019, з урахуванням пункту 1 приміток додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови №704, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019 Законом України від 23.11.2018 №2629-VІІІ "Про Державний бюджет України на 2019 рік", на відповідні тарифні коефіцієнти та подати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області;
- зобов'язав Хмельницький обласний військовий комісаріат вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, з урахуванням пункту 1 приміток додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови №704, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019 Законом України від 14.11.2019 N 294-ІХ "Про Державний бюджет України на 2020 рік", на відповідні тарифні коефіцієнти та подати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
На виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Хмельницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував довідки від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2019 та від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, в яких зазначив такі суми грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.
13.01.2021 позивач звернувся до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою, в якій просив підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нові довідки про його грошове забезпечення станом на 05.03.2019, на 01.01.2020 з урахуванням 50% мінімальної заробітної плати та включити у вказані довідки щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
Листом від 19.01.2021 №9/1/320 Хмельницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив позивача про відсутність підстав для складення нових довідок про розмір грошового забезпечення. Зазначив, що постановою від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Сьомий апеляційний адміністративний суд не зобов'язував відповідача включити у довідки щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом у даній справі.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що у постанові від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Сьомий апеляційний адміністративний суд встановив право позивача на визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням із застосуванням розрахункової величини 50% розміру мінімальної заробітної плати, а не прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з ч.2 ст.9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Ч. 3 ст.9 Закону № 2011-ХІІ передбачено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Відповідно до ч.4 ст.9 Закону № 2011-ХІІ грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Згідно з ч.4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
01 березня 2018 року набрала законної сили постанова Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами.
У зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 р. № 103.
З матеріалів справи встановлено, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.11.2020 у справі №560/3534/20 зобов'язано Хмельницький обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
На виконання рішення суду у справі №560/3534/20 ІНФОРМАЦІЯ_1 підготував та подав до ГУПФУ у Хмельницькій області довідку від 06.11.2020 №ХС-44467 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії (а.с.17).
Постановою від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Сьомий апеляційний адміністративний суд, зокрема зобов'язав Хмельницький обласний військовий комісаріат вчинити дії щодо перерахунку розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 з урахуванням пункту 1 приміток додатку 1 та примітки додатку 14 до Постанови №704, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік, на відповідні тарифні коефіцієнти та подати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
На виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2020 у справі №560/3340/20 Хмельницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував довідки від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2019 та від 30.12.2020 №ХС-44467 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, в яких зазначив такі суми грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років (а.с.28).
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається на преюдиційне значення судових рішень у справах №560/3534/20 та №560/3340/20 та зазначає про те, що він має право на визначення розміру основних та додаткових видів грошового забезпечення із застосуванням розрахункової величини 50% розміру мінімальної заробітної плати, а не прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оцінюючи доводи позивача в цій частині, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч.7 ст.78 КАС України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов'язковою для суду.
Апеляційним судом встановлено, що спірні правовідносини у справі №560/3534/20 виникли щодо наявності підстав для видачі позивачу довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії з 01.04.2019.
При цьому в межах розгляду справи №560/3534/20 суд не з'ясовував наявність або відсутність підстав для обчислення вказаних видів грошового забезпечення із застосуванням розрахункової величини 50% розміру мінімальної заробітної плати та не робив відповідних правових висновків.
Рішення у справі №560/3534/20 у визначених судом межах виконано відповідачем, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою від 06.11.2020 (а.с.17).
З урахуванням вищенаведеного рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.11.2020 у справі №560/3534/20 не має преюдиційного значення при вирішенні даної справи.
Судом встановлено, що позовні вимоги у справі №560/3340/20 стосуються видачі позивачу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням тільки двох видів грошового забезпечення: посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік на відповідні тарифні коефіцієнти.
Отже, при вирішенні справи №560/3340/20 суд не надав правову оцінку обчисленню додаткових видів грошового забезпечення у зв'язку з перерахунком посадового окладу у розмірі 50% розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому судове рішення у справі №560/3340/20 у визначених судом межах виконано відповідачем, що підтверджується довідками від 30.12.2020, які містяться в матеріалах справи (а.с.28).
Таким чином, судовим рішенням у справі №560/3340/20 не встановлено обставин, які мають значення для вирішення даної справи.
З огляду на вищенаведене права позивача поновлено у межах та у спосіб, встановлені судовими рішеннями у справах №560/3534/20 та №560/3340/20, тому підстави для застосування преюдиції вказаних рішень при вирішенні даної справи відсутні.
Отже, суд першої інстанції дійшов необґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог виключно на підставі постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2020 у справі №560/3340/20.
Оцінюючи доводи апеляційної скарги про відсутність підстав для переоформлення позивачу довідок від 30.12.2020, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до п.4 Постанови №704 в редакції, чинній станом на 01.01.2018, установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Примітками до Додатків 1, 14 до Постанови №704 передбачено, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.
Згідно з п.4 Постанови №704 в редакції Постанови №103 установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Однак зміст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови №704 не було приведено у відповідність з нормою п.4 цієї Постанови.
Оскільки у 2018 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн) складав менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн х 50% = 1861,50), вказані вище розбіжності призводять до конкуренції положень п.4 та п.1 Примітки Додатка 1 до Постанови №704 в частині визначення розрахункової величини для визначення посадових окладів військовослужбовців. Аналогічно у 2019-2020 роках розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати у відповідному році.
Вказані невідповідності були виправлені постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1038, яка застосовується з 01.10.2020.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 скасовано п.6 Постанови №103, яким, зокрема, внесено зміни до п.4 Постанови №704.
Отже, з 30.01.2019 року діє редакція п.4 Постанови №704 від 01.01.2018.
Водночас, згідно з п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII (далі - Закон №1774-VIII) мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, починаючи з 01 січня 2017 року.
Згідно з пояснювальною запискою до Закону №1774-VIII проектом акта передбачається новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. У бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України. У небюджетній сфері підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно у колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Проектом акта вносяться зміни до законів України, в яких заробітна плата або посадові оклади визначаються на основі мінімальної заробітної плати. Пропонується визначати їх у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.
Таким чином, оскільки фінансування грошового забезпечення військовослужбовців здійснюється за рахунок Державного бюджету, а розмір посадових окладів визначається Кабінетом Міністрів України, колегія суддів дійшла висновку про те, що положення Закону №1774-VIII застосовуються в тому числі і при обчисленні складових грошового забезпечення військовослужбовців.
Крім того, п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1774-VIII поширюється також і на інші виплати, які, зокрема, не пов'язані з оплатою праці.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що положення примітки до Додатків 1, 14 Постанови № 704 не відповідають положенням п. 3 розділу II Закону № 1774-VIII.
Згідно з ч.3 ст.7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
З урахуванням наведеного колегія суддів дійшла висновку про те, що до спірних правовідносин підлягають застосуванню положення правового акту, який має вищу юридичну силу - п. 3 розділу II Закону № 1774-VIII.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 11 лютого 2021 року в справі№240/11952/19.
Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Крім того, колегія суддів звертає увагу, що ч.4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ пов'язує право на перерахунок пенсії з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, що довідки про розмір грошового забезпечення готуються уповноваженими органами у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії.
Разом з тим, зобов'язання відповідача перерахувати розміри посадового окладу та окладу за військовим званням ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, 01.01.2019 та 01.01.2020 з урахуванням пункту 1 приміток Додатку 1 та примітки Додатку 14 до Постанови №704, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік, на відповідні тарифні коефіцієнти, не є підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців в розумінні Закону № 2262-ХІІ.
З урахуванням вищенаведеного підстави для зобов'язання відповідача переоформити довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 та станом на 01.01.2020 з визначенням у них розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, шляхом множення 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 01.01.2019 і 01.01.2020, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 та 01.01.2020 основного розміру пенсії ОСОБА_1 , відсутні.
Отже, доводи апеляційної скарги ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю підтверджуються встановленими у справі обставинами.
Висновки суду першої інстанції по суті спору не відповідають встановленим у справі обставинам, що призвело до неправильного її вирішення, у зв'язку з чим апеляційну скаргу необхідно задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати та відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до статті 317 КАС України, підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки задовольнити повністю.
Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 квітня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити дії скасувати.
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття відповідно до ч.1 ст.325 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку з підстав, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.
Згідно з ч.1 ст. 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий Сапальова Т.В.
Судді Смілянець Е. С. Капустинський М.М.