Придніпровський районний суд м.Черкаси
Номер провадження 1-кс/711/223/22
Справа № 711/672/22
14 лютого 2022 року слідчий суддя Придніпровського районного суду міста Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на праваз відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в рамках кримінального провадження № 12021250000000845 від 17.09.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України,-
встановив:
Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на праваз відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_5 ..
В обґрунтування клопотання зазначено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021250000000845 від 17.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи
виробничого підрозділу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в період 2016-2018 років вчинили видобуток корисних копалин загальнодержавного значення у великих розмірах з порушенням норм чинного законодавства.
Згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, що спеціальний дозвіл на користування надрами № 4663 від 28.12.2007 надано АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою видобування незміненого та порушеного вивітрюванням монцонітів і діоритів в якості сировини для виробництва щебеню для баластного шару залізничної колії та будівельних робіт, відсіви від подрібнення монцонітів і діоритів, придатні для дорожнього будівництва, для використання у якості компонента в'яжучого щільних силікатних бетонів, благоустрою, рекультивації і планування, Хлистунівського родовища.
Дія дозволу № 4663 закінчилась 03.06.2016. Наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 03.08.2018 № 274 продовжено строк дії дозволу № 4663 до 03.03.2036.
Перевіркою, проведеною Держгеонадрами у липні 2021 року встановлено, що АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у період з 04.06.2016 по 02.08.2018 здійснювало видобування корисних копалин без спеціального дозволу на користування надрами. Відповідно до маркшейдерської, технічної та обліково-контрольної документації, а саме звітного балансу запасів корисних копалин (форма 5-гр), журналу обліку руху запасів по Хлистунівському родовищу та довідки ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » філії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 07.07.2021 у період з 04.06.2016 по 02.08.2018 видобуток корисних копалин склав 252, 152 тис. м.3.
Долучено копії акту перевірки, матеріалів перевірки, журналу обліку руху запасів по Хлистунівському родовищу, довідки ВП ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням обсягів видобування корисних копалин за вказаний період.
Допитаний як свідок директор ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 показав, що всі документи на отримання дозволів готує « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». У вказаний період було проведено скришні роботи з вивезення жорстви, відведення вод, підтримання належного стану території кар'єру, вибухові роботи, вивезення породи після вибухів, переробка залишків гірничої маси (залишку до 2016) переробка породи, отриманої після проведених вибухових робіт, та продаж отриманої готової продукції. Вибухові роботи проведені згідно рішень керівництва « ІНФОРМАЦІЯ_5 », реалізація виготовленої продукції із отриманої після вибухових робіт породи здійснювалась згідно письмових рішень керівництва « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та договорів, узгоджених із « ІНФОРМАЦІЯ_5 »
Допитаний як свідок інженер ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 показав, що підривні роботи у період закінчення дії дозволу проводились з метою ліквідації небезпеки від наявних станом на 2016 рік уступів, укосів, заколів, тріщин тощо в кар'єрі. Після виявлення небезпечних ділянок на ВП проведено наради із вказаного приводу та наказом створено комісію для обстеження небезпечних ділянок та надання висновків і пропозицій щодо їх ліквідації. Комісійно було здійснено неодноразовий огляд небезпечних ділянок із виготовленням фотозйомок, складанням актів тощо. Так ВП звернулось до філії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з листом про наявність відповідних небезпечних ділянок на кар'єрі та з проханням ліквідації вказаної небезпеки. Кінцеве рішення про порядок ліквідації небезпечних ділянок, укладення договорів та проведення підривних робіт здійснювалось працівниками « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
У відповідь на письмовий запит отримано лист ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з документами по буро-вибуховим роботам за 2016, 2017 роки, посадові інструкції, накази, плани виробництва 2016-2017 років, дозволи на користування надрами, документи, що засвідчують факт користування корисною копалиною, журнал обліку руху запасів, звітність по формі 5-гр, лист ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Листом « ІНФОРМАЦІЯ_5 » директорам ВП повідомлено, що «з метою запобігання самовільного користування надрами (закінчення терміну дії спеціального дозволу або його зупинення), керуючись ст. 24 Гірничого закону України, ст. 57 Кодексу України про надра, пунктом 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, зобов'язую керівників виробничих підрозділів не допускати виконання робіт з видобування корисних копалин на родовищах, де термін дії спеціального дозволу закінчився або дія дозволу призупинена».
Зупинення дії дозволу не звільняє надрокористувача від обов'язку проводити на ділянці надр роботи, пов'язані із запобігання виникнення аварійної ситуації або усунення її наслідків».
Крім того, згідно додаткової інформації, наданої Держгеонадра, встановлено, що згідно з підпунктом 10.1 пункту 1 п'ятого розділу Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.03.2010 № 61, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 03.06.2010 № 356/17651 (далі - Правила № 61) на кар'єрах (розрізах) необхідно здійснювати контроль за станом їх ботів, траншей, уступів, укосів і відвалів. У разі виявлення ознак зсуву порід роботи необхідно припинити. На кар'єрах, схильних до зсувів, необхідно здійснювати інструментальні спостереження за станом бортів кар'єру та укосів відвалів.
Згідно з пунктом 3 Єдиних правил охорони надр під час розробки родовищ твердих корисних копалин, затверджених постановою Гіртехнагляду СРСР від 14.05.1985 № 22 (далі - ЄПОН), на діючих підприємствах повинні виконуватися наступні маркшейдерські роботи: Своєчасне створення геодезичних і маркшейдерських опорних і знімальних мереж і на їх основі здійснення всього комплексу маркшейдерських вимірювань і обчислень, необхідних для складання і систематичного поповнення гірничої графічної документації, вирішення різних гірничо-геометричних задач для гірничого виробництва; Винос в натуру проектних параметрів будівництва різних об'єктів на земній поверхні і в підземних виробках, завдання напрямків гірничих і розвідувальних виробок відповідно до проектами і планами розвитку гірничих робіт, а також контроль за їх дотриманням; Виробництво інструментальних спостережень за процесами зрушення гірських порід, деформація земної поверхні, будівель, споруд, стійкістю уступів і ботів кар'єрів; Розрахунок і своєчасне нанесення на гірничу графічну документацію запобіжних і бар'єрних ціликів і границь безпечного ведення гірничих робіт. Маркшейдерські роботи повинні виконуватися відповідно до вимог Інструкції з виробництва маркшейдерських робіт і інших нормативних документів при строгому дотриманні термінів їх виконання, а також законодавства по надра, чинних правил і норм безпеки, правил технічної експлуатації і цих Правил. Забороняється проводити геологорозвідувальні, гірничі та будівельні роботи без маркшейдерського забезпечення цих робіт.
В підпункті 6.21. пункту 6 ЄПОН зазначено, що при відкритому способі розробки родовищ в обов'язковому порядку повинні проводитись спостереження за станом бортів кар'єрів, укосів уступів і відвалів з метою визначення оптимальних параметрів і запобігання їх деформацій. тПри розробці родовищ в складних гірничо-геологічних і гідрогеологічних умовах для визначення оптимальних параметрів бортів кар'єрів, укосів уступів і відвалів повинні залучатися науково-дослідні організації. Деформація бортів кар'єрів, укосів уступів і відвалів в обов'язковому порядку документуються із зазначенням причин виникнення деформацій і величини економічного збитку. Робота на деформованих уступах і бортах кар'єрів без вжиття заходів щодо забезпечення безпеки робіт забороняється.
Тобто, для виявлення нависаючих «козирків» та навісів в бортах кар'єру
ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » філії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (далі - ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », користувач надр) зобов'язане проводити постійні інструментальні маркшейдерські зйомки бортів кар'єру з фіксацією цих результатів в відповідних журналах (журнал теодолітної зйомки, журнал спостереження за станом бортів кар'єрів, укосів уступів і відвалів, тощо).
ІНФОРМАЦІЯ_8 наказом від 26.06.2019 № 229 «Про затвердження Уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 25.07.2019 за № 818/33789, затвердило Уніфіковану форму акту, що складається за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, яким передбачено вичерпні переліки питань в залежності від ступеня ризику від раціонального використання надр.
Згідно з пунктом 8 Уніфікованої форми акту посадові особи Держгеонадр перевіряють проведення під час видобувних робіт на родовищах твердих корисних копалин геологічних та маркшейдерських робіт, наявність геологічної та маркшейдерської документації тощо.
Під час перевірки посадовими особами ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не надана посадовим особам Держгеонадр документально підтверджена інформація, що ВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проводив роботи з ліквідації «козирків» та навісів або роботи, пов'язані із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації або усуненням її наслідків.
Разом з тим, надана маркшейдерська документація, яка свідчить по проведення видобувних робіт з видобутку корисних копалин за допомогою вибухових робіт, що було зафіксовано в акті перевірки від 16.07.2021 № 06-02/27/2021-39/п(108).
Згідно з підпунктом 2.7. пункту 2 Положення про проектування внутрішнього відвалоутворення та складування відходів виробництва в залізорудних і флюсових кар'єрах, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 17.08.2004 № 412 та зареєстрованого Міністерством юстиції України від 19.08.2004 № 1027/9626, видобувні роботи - роботи з видобутку корисних копалин з готової до видобутку частини родовища.
В пункті 2 Правил № 61 визначено, що - гірнича маса - зруйнований і подрібнений масив гірських порід під час розробки родовищ корисних копалин.
Згідно з статтею 1 Гірничого закону України, підривні роботи - роботи, що проводяться із застосуванням вибухових речовин для руйнування гірничих порід за допомогою вибуху з метою видобутку корисних копалин, проведення гірничих виробок тощо.
Тобто, роботи з видобування корисних копалин відкритим способом (кар'єр) - роботи з виділення гірничої маси від масиву за допомогою підривних робіт і переміщення їх до приймальних споруд (площадки первинної переробки або відвантаження споживачам, тощо).
Таким чином, гірничі роботи - вибухові роботи, навантаження екскаваторами подробленої гірничої маси на автосамоскиди, переміщення цієї гірничої маси автосамоскидами до дробарко-щебеневого заводу на переробку, відноситься до видобування корисних копалин відкритим способом.
Згідно з статтею 24 Гірничого кодексу України гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт повинно мати: Спеціальний дозвіл на користування надрами; Акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними надрами); Технічний проект, затверджений і погоджений у встановленому порядку; Геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми). Вся технічна документація повинна вестися відповідно до вимог правил безпеки, правил технічної експлуатації, єдиних правил безпеки при підривних роботах та інших нормативно-правових актів.
Статтею 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» визначено, що документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності
Відповідно до пункту 133 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» документом дозвільного характеру є спеціальний дозвіл на користування надрами у межах конкретних ділянок.
Частиною 1 статті 19 Кодексу України про надра визначено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право це засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Частиною 6 статті 16 Кодексу України про надра передбачено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 30.05.2011 № 615 (в редакції до 19.02.2020) затвердив Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - Порядок), який регулює питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначає процедуру продовження строку дії, переоформлення, поновлення дії, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін.
Питання надання гірничих відводів (частин надр) користувачам на території України для розробки родовищ корисних копалин, а також будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні, встановлюється Положенням про порядок надання гірничих відводів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59 (далі - Положення).
В пункті 2 Положення зазначено, що дія цього Положення поширюється на всіх користувачів надр, в тому числі на інвесторів, з якими в установленому законом порядку укладено угоду про розподіл продукції.
Згідно з пунктом 4 Положення гірничі відводи можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, іноземним юридичним особам, об'єднанням юридичних осіб, створеним в Україні чи за її межами (далі - підприємства), а також громадянам України, іноземцям та особам без громадянства (далі - громадяни) лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр, а також затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об'єкта чи підземної споруди, не пов'язаної з видобуванням корисних копалин.
Відповідно до пункту 29 Положення державний контроль за наявністю у підприємств і громадян, які використовують надра, актів про надання гірничого відводу, повнотою і правильністю оформлення гірничовідводної документації, а також за додержанням вимог законодавства про надра під час виконання робіт у межах гірничого відводу проводиться згідно з порядком здійснення державного гірничого нагляду.
Згідно з пунктом 2 Положення про порядок здійснення державного гірничого нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.1995 № 134, державний гірничий нагляд покладається на Держпраці.
Таким чином, реалізація права користувача надр на видобування корисних копалин відповідно до спеціального дозволу на користування надрами можлива лише при сукупності усіх умов, передбачених чинним законодавством, зокрема: Наявністю спеціального дозволу на користування надрами, наданого з метою видобування корисних копалин в межах конкретної ділянки надр (ст.19 КУпН); Засвідченого права на користування надрами - Акту про надання гірничого відводу, який містить відомості про ділянку надр та корисні копалини, ідентичні з відомостями, зазначеними у спеціальному дозволі на користування надрами (ст. 19 КУпН); Наявністю документів, що посвідчують право на користування земельною ділянкою, пов'язаною з користуванням надрами та наданих відповідно до земельного законодавства (ст. 18 КУпН); Наявністю затвердженого та погодженого в установленому порядку проекту розробки родовища (ділянки надр) корисних копалин, проектні рішення якого мають забезпечити раціональне та ефективне вилучення корисних копалин з ділянки надр, яка надана користувачу надр на підставі спеціального дозволу на користування надрами (ст.ст. 50, 51 КУпН); Геолого-маркшейдерської, технічної та обліково-контрольної документації, яка має містити достовірну інформацію про кількість та якість видобутих корисних копалин (ст. 53 КУпН).
Також слідчий зазначив, що в ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_10 у групі зі слідчим управлінням ГУНП в Черкаській області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.08.2019 під № 42018000000002148 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України надійшли матеріали ІНФОРМАЦІЯ_11 щодо незаконних дій службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_12 » Філії « ІНФОРМАЦІЯ_5 », Регіональної філії « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ПАЬ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », під час здійснення незаконного видобування корисних копалин на ІНФОРМАЦІЯ_14 , а саме за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого повторно, що спричинило збитки державі.
20.03.2020 на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України слідчим ІНФОРМАЦІЯ_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) прийнято рішення про закриття кримінального провадження № 42018000000002148 від 30.08.2018.
Ініціатор клопотання вказав, що матеріали зібрані в ході досудового розслідування № 42018000000002148 від 30.08.2018 мають важливе значення, для повного, всебічного, неупередженого розслідування кримінального провадження, та можуть бути використані як речові докази, а тому з метою об'єктивного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні доступу до оригіналів матеріалів кримінального провадження № 420118000000002148 відомості про яке 30.08.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України, які зберігаються у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_15 .
В судове засідання слідчий не з'явився, проте надав суду заяву про проведення розгляду справи за його відсутності та задовольнити клопотання на підставі обґрунтування викладеного у ньому та з урахуванням доказів доданих до клопотання.
На підставі положень ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається без участі слідчого.
За нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду слідчим суддею клопотання, за допомогою технічних засобів, не здійснювалась.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею вилучити їх.
Згідно п.п.1.2. ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України з метою недопущення зміни та знищення речей та документів, що містять інформацію доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.
Згідно практики Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п. 67 справи «ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції», п. 44 справи «Камензинд проти Швейцарії» та інші).
Також, з метою дотримання принципу верховенства права, органи влади повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання та збереження доказів, які стосуються події злочину. Це не є обов'язком досягнення результату, але обов'язком вжиття заходів. Зазначені усталені принципи були висловлені, у тому числі, у справах: «Холодков і Холодкова проти України» (заява 29697/08, рішення від 07 травня 2015 року), «Сердюк проти України» (заява 61876/08, рішення від 12 березня 2015 року), «Мащенко проти України» (заява №42279/08, рішення від 11 червня 2015 року).
Як встановлено слідчим суддею та вбачається з матеріалів кримінального провадження, які долучені до клопотання слідчого, СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021250000000845 від 17.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, процесуальне керівництво у якому проводиться Черкаською обласною прокуратурою.
Враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення за яким відкрите кримінальне провадження та в межах якого подано вказане клопотання, слідчий суддя вважає, що вказані слідчим у клопотанні документи можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.
Разом з тим, слідчим не доведено необхідності вилучення оригіналів документів, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання завірених належним чином копій вказаних документів буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних слідчим документів, у зв'язку з чим необхідно надати до вказаних документів тимчасовий доступ з можливістю їх вилучення.
Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у розпорядженні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_15 , за адресою АДРЕСА_1 , а саме:
-матеріалів кримінального провадження № 42018000000002148 відомості про яке 30.08.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України,
З можливістю ознайомлення з ними та вилучення належним чином завірених копій.
Строк дії цієї ухвали становить один місяць з дня її винесення.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1