Справа № 375/910/21
Провадження № 3/375/44/22
21 лютого 2022 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
У ході судового розгляду встановлено, що відповідно до рішення Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області від 02.11.2015 № 01-1-VІІ за громадянкою України ОСОБА_1 визнано повноваження депутата зазначеної ради, обраної 25.10.2015.
Рішенням Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області від 02.11.2015 № 02-1-VІІ ОСОБА_1 обрано секретарем зазначеної ради на строк її повноважень та присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах V категорії посад.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада секретаря Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської області відноситься до V категорії посад органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
16.04.2007 ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування у зв'язку з призначенням її на посаду спеціаліста Шарківської сільської ради Рокитнянського району Київської та відповідно до запису в особовій картці остання письмово попереджена про встановлені Законом України "Про запобігання корупції" (далі по тексту Закон) обмеження.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пп. 3 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» та «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону, подається до 00 год. 00 хв. 01 квітня року наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Встановлено, що Шарківську сільську раду реорганізовано шляхом приєднання до Рокитнянської громади Білоцерківського району Київської області, а 04.12.2020 на першій сесії Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області визнано повноваження новообраних депутатів зазначеної ради.
ОСОБА_1 припинивши у 2020 році повноваження секретаря ради, була зобов'язана у наступному 2021 році, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2020рік (до 01.04.2021).
Склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 1726 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас суб'єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua) декларацію після звільнення за 2020 рік ОСОБА_1 подала лише 14.06.2021 о 14 год. 42 хв., тобто не своєчасно, без поважних причин.
Враховуючи викладене, подання документу (декларації після звільнення за 2020 рік) ОСОБА_1 вчинила 14.06.2021 о 14 год. 42 хв., тобто вже після закінчення відведеного Законом терміну (з 01.01.2021 по 01.04.2021) для подання декларацій.
Обов'язком суб'єкта декларування є знання і безумовне виконання вимог Закону, у тому числі абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаною щодо встановленого Законом обов'язку подачі декларацій після звільнення, маючи реальну можливість не допускати порушень Закону, порушила вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, подавши несвоєчасно, без поважних причин, декларацію після звільнення за 2020 рік.
Зважаючи на викладене, причиною несвоєчасного подання суб'єктом декларування щорічної декларації є безвідповідальне ставлення щодо додержання вимог Закону в частині своєчасного подання декларацій.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата закінчення етапу подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 00 год. 00 хв. 01.04.2021.
Фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення.
З огляду на викладене, своїми діями, які проявилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, ОСОБА_1 визнала.
Дані, які б вказували на неможливість ОСОБА_1 , з поважних причин вчасно подати декларацію після звільнення за 2020 рік, як того вимагає закон, відсутні.
Вина ОСОБА_1 встановлена матеріалами справи та її поясненнями наданими суду.
Згідно зі статтею 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є її щире каяття.
Згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, не встановлено.
Разом з тим, частиною 1 статті 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено строки накладення адміністративного стягнення.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до вимог пункту 7 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу. Згідно з вимогами статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 38, 40-1, 172-6, 247, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 68, 129 Конституції України, суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Закрити адміністративне провадження за фактом вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Постанова набуває законної сили ____________
Постанова може бути пред'явлена до виконання до _____________