Ухвала від 18.02.2022 по справі 523/22209/21

Справа №523/22209/21

Провадження №1-кс/523/235/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2022 року слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , слідчого СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління Національної поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління Національної поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 у кримінальному провадженні за №12021160000000839 від 29.04.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263-1 ч.1 КК України, про встановлення строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, -

ВСТАНОВИВ:

18.01.2022 року до Суворовського районного суду м. Одеси звернувся слідчий СВ відділу поліції №3 Одеського районного управління Національної поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , із клопотанням про встановлення строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Згідно клопотання слідчого, досудовим розслідуванням встановлено, що в березні 2009 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_6 придбала у невстановленого в ході досудового слідства місці, мисливський нарізний карабін «ОП-СКС» калібру 7,62х39 мм № НОМЕР_1 , який являється мисливською нарізною зброєю та зберігала його за місцем свого мешкання в металевому сейфі відповідно до дозволу №2326 виданого 13.04.2009. В період часу з 13.04.2021 по 29.04.2021, більш точний час встановити не надалось можливим, ОСОБА_6 будучи обізнаною з діючим законодавством, у невстановлений час, маючи умисел на переробку належного їй карабіну, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в домашніх умовах, внесла в конструкцію карабіну «ОП-СКС» калібру 7,62х39 мм № НОМЕР_1 , саморобним способом конструктивні зміни у вигляді наварювання на передню частину втулки із внутрішньою гвинтовою різьбою та заміну прицільної дальності вогню, тим самим незаконно переробила зазначений мисливський карабін.

За даним фактом відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263-1 ч.1 КК України 29.04.2021 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021160000000839.

16.11.2021 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КК України, за кваліфікуючими ознаками: незаконна вогнепальна зброя.

Визнавши зібрані під час досудового розслідування докази у зазначеному кримінальному провадженні достатніми для складання обвинувального акту, слідчий за дорученням прокурора, 20.12.2021 року, повідомив підозрюваному та його захиснику про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового слідства.

Однак, підозрювана ОСОБА_6 та її захисник ОСОБА_4 , будучи належним чином повідомленим про дату і час проведення процесуальної дії - відкриття матеріалів досудового розслідування, на виклик шляхом вручення повісток про виклик до слідчого на 24.12.2021 та 25.12.2021, не з'явились та про причини своєї неявки не повідомив.

Вказані обставини свідчать про ухилення сторони захисту від ознайомлення з провадженням, з метою затягування останнього та свідчать про наявність передумов, визначених ст. 290 ч.10 КПК України для визначення строку ознайомлення.

В судовому засіданні слідчий вимагав задовольнити клопотання, у зв'язку з тим, що підозрювана та її захисник перешкоджають виконання вимог вказаний законом, а саме додержання розумних строків на досудовому слідстві.

Захисник у судовому засіданні вимагав відмовити в задоволенні клопотання, посилаючись на те, що він не був повідомлений належним чином про відкриття матеріалів для ознайомлення.

Суд, заслухавши слідчого, захисника, вивчивши матеріали клопотання та доданих до нього матеріалів, вважає що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Згідно ч. 5 ст. 219 КПК України строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк

ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.

Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.

Відповідно до положень ст. 290 ч.10 КПК України сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 18.01.2012 р. №1-рп/2012, Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Корнєв і Карпенко проти України" при визначенні адекватності часу та можливостей, які необхідні обвинуваченому для підготовки захисту, суд враховує конкретні обставини справи, її складність, обсяг матеріалів справи, який було пред'явлено для ознайомлення, обсяг матеріалів, з якими необхідно ознайомитись, тощо.

Вивчивши матеріали додані до клопотання суд встановив наявність повідомлення з особистим підписом ОСОБА_4 про отримання повістки від слідчого ОСОБА_7 про необхідність прибуття 24.12.2021 року о 10.00 годині для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, що свідчить про обізнаність ОСОБА_4 про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Таким чином, з 20.12.2021 року підозрювану та захиснику було повідомлено про можливість ознайомлення з матеріалами справи, 30.12.2021 захиснику були направлені повідомлення про повний доступ до всіх матеріалів провадження та він мав змогу в повній мірі реалізувати своє право. Тобто, стороною обвинувачення був наданий достатній час для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Проте, з боку підозрюваної та її захисника допущено необґрунтоване зволікання при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження, чим порушуються вимоги ст. 28 КПК України щодо виконання процесуальних дій у розумні строки.

Суд критично ставиться до пояснень захисника ОСОБА_4 , що йому не було відомо про відкриття слідчим матеріалів досудового слідства для ознайомлення, так як слідчим неодноразово направлялися повідомлення про закінчення досудового слідства, про що в матерыалах справи э письмові підтвердження. Всі ці факти свідчать про свідоме затягування підозрюваною ОСОБА_6 та її захисником ОСОБА_4 строків ознайомлення з матеріалами досудового слідства.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що має місце зволікання з боку підозрюваної ОСОБА_6 та її захисника ОСОБА_4 при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ.

Враховуючи обсяг матеріалів досудового слідства, складності матеріалів та умов доступу до них, слідчий суддя вважає, що строк ознайомлення з матеріалами справи протягом семи днів, який просить встановити слідчий у своєму у клопотанні, є достатнім для ознайомлення з матеріалами провадження, після спливу якого підозрювана та її захисники будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 28, 290 ч.10, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ відділу поліції №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 - задовольнити.

Встановити підозрюваній ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та її захиснику ОСОБА_4 строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021160000000839 від 29.04.2021 року до 7 днів з моменту винесення ухвали, тобто до 25.02.2022 року включно.

Після спливу даного строку вважати підозрювану ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та її захисника ОСОБА_4 такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12021160000000839 від 29.04.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
103478961
Наступний документ
103478963
Інформація про рішення:
№ рішення: 103478962
№ справи: 523/22209/21
Дата рішення: 18.02.2022
Дата публікації: 19.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Пересипський районний суд міста Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; встановлення строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (21.12.2021)
Дата надходження: 21.12.2021
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОЗНЯК ВІКТОР СТЕПАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ПОЗНЯК ВІКТОР СТЕПАНОВИЧ