11 лютого 2022 року м. Ужгород№ 260/7350/21
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судових засідань - Костелей І.Ф.,
розглянувши відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -
У відповідності до ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 11 лютого 2022 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. У зв'язку з перебуванням головуючого судді Іванчулинця Д.В. у відпустці в період з 14 лютого 2022 року по 18 лютого 2022 року Рішення в повному обсязі складено та підписано 21 лютого 2022 року.
01 грудня 2021 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - відповідач), згідно якого просив:
1) прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження по справі;
2) визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 щодо відмови врахувати складові заробітньої плати на суму 503187,54 грн. для призначення пенсії державного службовця отримані мною на посаді землевпорядника при переході на пенсію державного службовця згідно ЗУ «Про державну службу» та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 зробити перерахунок пенсії ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 РН ОКПП НОМЕР_1 як державного службовця згідно довідки Малодобронської сільської ради Ужгородського району про складові заробітної плати на суму 503187.54 грн. для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 786 від 20.08.2020 року та довідки про складові заробітньої плати № 787 від 20.08.2020 року;
3) стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 09 вересня 2014 року він є пенсіонером за віком. З метою подання заяви про перехід на інший вид пенсії, позивач звернувся до Малодобронської сільської ради Ужгородського району де йому було видано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 786 від 20.08.2020 року. Згідно вищезазначеної довідки він працюю в даній сільраді на посаді спеціаліста II категорії землевпорядника. Посадовий оклад 3900 грн., надбавка 300 гри. Надбавка за вислугу років (25 %) (за стаж державної служби 17 років). Усього 5250 грн. Також йому було надано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 787 від 20.08.2020 року за період з 2016 по 2020 роки на суму 503187,54 грн. З вище наведеними довідками позивач звернувся до відповідача по справі з метою переходу на інший вид пенсії. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області позивачеві було надано відповідь від 28.08.2020 року, в якій було повідомлено наступне: З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, яким визнано право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993р. Порядок призначення таких пенсій затверджено постановою Кабінету міністрів України від 14.09.2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01 травня 2016 року. Відповідно підпункту 11 пункту 3 статті 3 Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015р. дія цього Закону не поширюється на посадових осіб органів місцевого самоврядування. Враховуючи наведене, позивачеві було відмовлено в переході на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» оскільки, його посада відноситься до органів місцевого самоврядування. За наслідками отримання даної відмови позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії. Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суді від 10.12.2020 року по справі 260/303042/20, було задоволено подану мною позовну заяву та визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 щодо відмови в переході на пенсію державного службовця згідно ЗУ «Про державну службу» та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 перевести (здійснити перехід) пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 на пенсію державного службовця. В подальшому позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про виконання зазначеного рішення суду. Згідно листа від 28.01.2021 року, позивачеві було повідомлено що управлінням виконано рішення суду від 10 грудня 2020 року. Розмір перерахованої пенсії складає 7853,11 грн., повий розмір пенсії буде виплачуватись: починаючи з лютого 2021 року. Різниця в пенсії за період з 20.08.2020 по 31.01.2021 p.. в сумі 29451,78 грн., облікована органами Пенсійного фонду України та буле виплачена після надходження коштів з державного бюджету України. Тобто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було добровільно прийнято рішення про переведення пенсії ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 на пенсію державного службовця та здійснено нарахування відповідних сум з подальшою виплатою. Однак суми 29451,78 грн., облікованої органом Пенсійного фонду позивачеві виплачено не було, як і понесені судові витрати. Ще до того як позивач дізнався про рішення відповідача щодо добровільного виконання рішення суду 28.01.2021 року він звернувся із заявою про розрахунок пенсії та розрахунок заробітку. Відповідно до відповіді яку він отримав 01.03.2021 року, вже після нарахування пенсії в новому розмірі, позивачеві було надано відповідний розрахунок та його алгоритм станом на 23.02.2021 року. Так, було враховано стаж ОСОБА_1 роботи 41 рік 10 місяців 26 днів, стаж державного службовця 15 років 5 місяців 24 дні, загальний процент розрахунку пенсії від заробітку становить 60 %, розмір пенсії з врахуванням підвищень та надбавок становить 7853.11 грн.. Відповідачем було визначено середньомісячний заробіток для обчислення пенсії 13088,52 грн. з врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 787 від 20.08.2020 року за період з 2016 по 2020 роки на суму 503187,54 грн. Оскільки у довідці було враховано період з травня 2016 ро липень 2020 що становить 51 місяць зазначену суму було поділено 503187,54 грн. / 51 = 7838,52. З врахуванням розміру заробітної плати 5250 грн., для визначення розміру пенсії сукупність даних сум була помножена на 60 % , згідно постанови Кабінету міністрів України від 14.09.2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01 травня 2016 року. Саме такий розрахунок була надано ОСОБА_1 відповідачем по справі у відповіді від 13.04.2021 року.
Вже після того як позивач більше пів року отримував новий розмір пенсії, 28.10.2021 року Департаментом пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України було надіслано ОСОБА_1 відповідь № 2800-030203-8/53538, на подане позивачем звернення від 23.09.2021 року згідно якої йому повідомили, що оскільки судом не розглядалося питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, визначення за посадою, яку заявник займав в органах місцевого самоврядування, підстав не має. Далі від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області позивачеві надійшло повідомлення від 10.11.2021 року згідно якого оскільки повідомлялося що оскільки вищезазначеним рішенням суду не розглядалося питання порядку обчислення заробітньої плати для призначення пенсії державного службовця - врахувати довідки про складові заробітньої плати для призначення пенсії державного службовця, визначені за посадою яку він займав в органах місцевого самоврядування - не має. Повідомлено що Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суді від 10.12.2020 року по справі 260/303042/20 стосується лише переведення пенсії - без окладу державного службовця. Повідомлено про новий розмір пенсії після нового перерахунку становить 1854,00 грн. Рекомендують звернутися до сервісного центру для переходу на загальну пенсію.
Положеннями частини 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Право вибору пенсійних виплат закріплено у статті 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-1V). Відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (в редакції Закону, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Відповідно до пункту 12 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VIII) для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи па посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. За приписами статті 37 Закону № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058-1V, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закон № 1058-1V. у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які па час досягнення зазначеного віку працювали па посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Як наведено вище у позивача наявний необхідний трудовий стаж посадової особи органу місцевого самоврядування. Тобто, на момент звернення з заявою про перехід на інший вид пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ позивач мав необхідний спеціальний і загальний трудовий стаж та досяг відповідного віку для призначення йому такої пенсії. Окрім того, відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229. стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII. Згідно з пунктом 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. Таким чином, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 (далі - Порядок № 283). За приписами пункту 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів. Враховуючи наведене відмову відповідача щодо врахування складових заробітньої плати для призначення пенсії державного службовця отримані позивачем на посаді землевпорядника в сільській раді є протиправною та у зв'язку з чим останній звернувся до суду.
06 грудня 2021 року ухвалою Закарпатського оружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
23 грудня 2021 року, представник відповідача подав у справі відзив на позовну заяву у якому вважає позов безпідставним та просить відмовити у його задоволенні повністю.
У судове засідання представники сторін не з'явилися, однак подали до суду заяви про розгляд даної справи у їх відсутності за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - з 09 вересня 2014 року є пенсіонером за віком.
З метою подання заяви про перехід на інший вид пенсії, позивач звернувся до Малодобронської сільської ради Ужгородського району де йому було видано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 786 від 20.08.2020 року.
Згідно даної довідки позивач працюю в даній сільраді на посаді спеціаліста II категорії землевпорядника. Посадовий оклад 3900 грн., надбавка 300 грн. Надбавка за вислугу років (25 %) (за стаж державної служби 17 років). Усього 5250 грн..
Також позивачеві було надано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 787 від 20.08.2020 року за період з 2016 по 2020 роки на суму 503187,54 грн.
З вище наведеними довідками позивач звернувся до відповідача по справі з метою переходу на інший вид пенсії.
Судом також встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було надано позивачу відповідь від 28.08.2020 року, в якій було повідомлено наступне:
З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, яким визнано право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993р.
Порядок призначення таких пенсій затверджено постановою Кабінету міністрів України від 14.09.2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01 травня 2016 року.
Відповідно підпункту 11 пункту 3 статті 3 Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015р. дія цього Закону не поширюється на посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, позивачеві відмовлено в переході на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» оскільки, моя посада відноситься до органів місцевого самоврядування.
За наслідками отримання даної відмови позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суді від 10.12.2020 року по справі 260/3042/20, було задоволено подану мною позовну заяву та визнано неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 щодо відмови в переході на пенсію державного службовця згідно ЗУ «Про державну службу» та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063 перевести (здійснити перехід) пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 на пенсію державного службовця.
В подальшому позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про виконання зазначеного рішення суду.
Так, згідно листа від 28.01.2021 року, позивачеві було повідомлено що відповідачем виконано рішення суду від 10 грудня 2020 року. Розмір перерахованої пенсії складає 7853,11 грн., повий розмір пенсії буде виплачуватись: починаючи з лютого 2021 року. Різниця в пенсії за період з 20.08.2020 по 31.01 .2021 p.. в сумі 29451.78 грн., облікована органами Пенсійного фонду України та буде виплачена після надходження коштів з державного бюджету України.
Тобто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було прийнято рішення про переведення пенсії ОСОБА_1 на пенсію державного службовця та здійснено нарахування відповідних сум з подальшою виплатою. Однак суми 29451,78 грн., облікованої органом Пенсійного фонду позивачеві виплачено не було.
Позивач звернувся із заявою про розрахунок пенсії та розрахунок заробітку.
Відповідно до відповіді яку він отримав 01.03.2021 року, вже після нарахування пенсії в новому розмірі, йому було надано відповідний розрахунок та його алгоритм станом на 23.02.2021 року. Так, позивачеві було враховано стаж роботи 41 рік 10 місяців 26 днів, стаж державного службовця 15 років 5 місяців 24 дні, загальний процент розрахунку пенсії від заробітку становить 60 %, розмір пенсії з врахуванням підвищень та надбавок становить 7853,11 грн.
Відповідачем було визначено середньомісячний заробіток для обчислення пенсії 13088,52 грн. з врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 787 від 20.08.2020 року за період з 2016 по 2020 роки на суму 503187,54 грн.
Оскільки у довідці було враховано період з травня 2016 ро липень 2020 що становить 51 місяць зазначену суму було поділено 503187,54 грн. / 51 = 7838,52. З врахуванням розміру заробітної плати 5250 грн., для визначення розміру пенсії сукупність даних сум була помножена на 60 % , згідно постанови Кабінету міністрів України від 14.09.2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується починаючи з 01 травня 2016 року.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України «Про державну службу» № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII).
Зокрема, п. 10, 12 розд. XI Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягай віку 62 роки, та жінки, які досягай пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов4язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок №622).
Пунктом 2 Порядку №622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 №3723- XII «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року №889-VIII "Про державну службу", зокрема, мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п.5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
На виконання вимог Порядку №622 наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 №750, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №766/30634, затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад №750 (далі - Порядок №750).
Відповідно до п.7 Порядку №750 довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №622.
Згідно з пунктом 2 Порядку №750 довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України №3723-ХІІ видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку №622. Форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37
Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу», затверджені Постановою від 17.01.2017 № 1-3 Правління пенсійного фонду України (далі - Постанова №3-1).
ОСОБА_1 на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.12.2020 року по справі №260/3042/20 з 21.08.2020 року на підставі заяви №5063 від 21.08.2020 року призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» та довідок про заробітну плату №786, №787 від 20.08.2020 р. З урахуванням стажу державної служби 15 років 5 місяців і 24 днів. Розмір пенсії встановлено в сумі 7853,11 грн. (13088,52 х 60%).
Відповідно до ст. 45 п. 3 Закону перехід з одного виду пенсії на інший вид пенсії призначається з дня подачі заяви з усіма необхідними документами.
Згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2016 року №622, розмір пенсії державного службовця становить 60 відсотків суми заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з яких сплачено єдиний внесок на державне соціальне страхування.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 01 травня 2016 року.
У разі коли в заявника станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 p., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців.
Оскільки позивачем подано заяву про перехід на інший вид пенсії 21.08.2020 року, то з 01 травня 2016 року на дату заяви ним відпрацьовано 51 повний календарний місяць.
Зважаючи на це, середньомісячна сума зазначених виплат за період з травня 2016 року по липень 2020 року визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат, у випадку позивача, на 51 місяць. Отже, середньомісячна сума виплат ( надбавки, премії, та інші виплати) становить 7838,52 грн., а заробітна плата для обчислення пенсії - 13088,52 грн.
За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. Як вбачається з електронної бази даних, в заяві позивача відсутня відмітка про врахування неповного місяця як повного. Зважаючи на це, під час визначення заробітку для обчислення пенсії позивачу враховано суми надбавок, премій та інші виплати за 51 місяць.
Отже, враховуючи вищезазначене, відповідач правомірно відмовив позивачеві, а відтак у задоволенні даного позову позивачеві слід відмовити.
Керуючись статтями 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
СуддяД.В. Іванчулинець