21 лютого 2022 року ЛуцькСправа № 140/15627/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкціях,
Головне управління ДФС у Волинській області (далі - позивач ) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1 , відповідач) про стягнення заборгованості по фінансових санкціях в сумі 33000,00 грн до місцевого бюджету.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту перевірки від 12.05.2021 №03/3857/09-01/ НОМЕР_1 , яким встановлено порушення відповідачем, зокрема, статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", прийнято рішення від 25.06.2021 №000111-09 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 44000,00 грн. з яких: роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії - 17000,00 грн; роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії - 17000,00 грн; роздрібна торгівля алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії - 10000,00 грн. Частково вказана сума фінансових санкцій в розмірі 11000,00 грн погашена відповідачем добровільно. Оскільки відповідач не сплатив суму штрафу в розмірі 33000,00 грн в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 33 000,00 грн фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою судді від 20.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно.
Копія ухвали від 20.12.2021 про відкриття провадження в адміністративній справі вручена відповідачу 29.12.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подала.
Згідно із частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відтак, оскільки відповідач у встановлений судом строк відзиву не подала, тому справу вирішено за наявними матеріалами.
Дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець з 30.03.2006, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Працівниками ГУ ДПС у Волинській області було проведено фактичну перевірку магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює торгівельну діяльність ФОП ОСОБА_1 .
Перевірка здійснена на підставі наказу ГУ ДПC у Волинській області від 07.05.2021 №1350 та нaпpaвлeнь на фaктичнy пepeвipкy від 07.05.2021 №1285, №1286 з питань дотримання вимог ПК України від 02.12.2010 №2755-VI, Законів України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", постанови Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 "Про порядок електронного адміністрування реалізації пального" та інших нормативно-правових актів, які регулюють ліцензування, виробництво або зберігання спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального. Перевірку вказано провести протягом 10 діб, починаючи з 01.10.2019.
За результатами перевірки складено акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним від 12.05.2021 №03/3857/09-01/2601009175, яким встановлено порушення позивачем вимог статті 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» .
На підставі даного акту перевірки 25.06.2021 ГУ ДПС у Волинській області винесено рішення №000111-09 про застосування фінансових санкцій до підприємця ОСОБА_1 , яким застосовано штраф у загальному розмірі 44 000,00, з яких: 17000,00 грн. - за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії; 17000,00 грн. - за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії; 10 000,00 грн. - за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії.
Згідно з підпунктом 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до частин четвертої, п'ятої статті 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Судом також встановлено, що відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 25.06.2021 №000111-09 в судовому порядку не оскаржувалось.
Крім того, ФОП ОСОБА_1 частково сплачені фінансові санкції в сумі 11000,00 грн.
З урахуванням наведених норм чинного законодавства та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку, що оскільки рішення про застосування фінансових санкцій 25.06.2021 №000111-09 є чинним та у встановленому порядку не скасоване, за відповідачем обліковується заборгованість з фінансових санкцій в сумі 33000,00грн, при цьому, відповідач не подав доказів погашення такої заборгованості, тому позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості з фінансових санкцій у вказаному розмірі підлягають до задоволення.
Згідно із частиною другою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Відтак, судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору в сумі 2270,00грн. згідно із платіжним дорученням від 04.11.2021 №4048 з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь місцевого бюджету (Банк Казначейство України (ЕАП), н/р UA208999980314010561000003466, МФО 899998, отримувач коштів ГУК у Волин.обл/м.Павлівка/21081500, ідентифікаційний код одержувача 38009371, код виду сплати 135) заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 33 000 (тридцять три тисячі) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А.Лозовський