Справа № 761/2552/22
Провадження № 1-кс/761/1859/2022
25 січня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого - судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві майора поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до оригіналів документів із можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ ( НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), юридична адреса: АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), АДРЕСА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), юридична адреса: АДРЕСА_8 , -
Старший слідчий СВ Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві майор поліції ОСОБА_3 звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42019100000000713 від 04.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 367, ч.3 ст. 358 КК України, в якому просить: надати старшому слідчому СВ Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві майору поліції ОСОБА_3 або за її дорученням іншим співробітникам Національної поліції України тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , а також наступних товариств - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ ( НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), юридична адреса: АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), АДРЕСА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), юридична адреса: АДРЕСА_8 , з можливістю вилучити їх оригінали (здійснити їх виїмку), а саме документи: журнали перевірки проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки; перевірки видачі захисного спорядження працівникам вказаних підприємств; перевірки та вилучення журналів інструктажів та журналів видачі захисного спорядження під час будівництва за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК " ІНФОРМАЦІЯ_10 "), перевірки отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, наказів про призначення відповідальних осіб на будівельній дільниці за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК " ІНФОРМАЦІЯ_10 "), витребування інформації щодо договорів субпідряду з вказаними підприємствами, первинних документів (договори, рахунки-фактури, акти, накладні, ТТН, платіжні доручення, банківські виписки за період з 01.01.2019 по 31.12.2021 тощо); журналів-ордерів (обороти) по всім рахункам та субрахункам, які використовувалися по рокам за період з 01.01.2019 по 31.12.2021.
Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019100000000713 від 04.11.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 367, ч.3 ст. 358 КК України за фактом неналежного виконання службових обов'язків посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_11 під час здійснення контролю за будівництвом так званих об'єктів Войцеховського на території міста Києва, в результаті чого будівництво об'єктів зупинилось, а інвестори не отримали у власність оплачені квартири.
Під час досудового розслідування допитані в якості потерпілих ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ще 60 осіб, які повідомили, що являлись покупцями майнових прав на квартири, які планувалось збудувати, а також що на їхню думку причиною того, що об'єкти будівництва не були добудовані, та будівництво зупинилось, було неналежне виконання своїх обов'язків посадовими особами КМДА, в тому числі мером м. Києва та його заступниками.
При цьому, в ході слідства встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12012110060000120, зареєстрованому в ЄРДР 26.11.2012 за фактами вчинення службовими особами групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_12 » кримінальних правопорушень, передбачених ст. 356, ч. ч. 1, 2, 3, 4 ст. 197-1, ч. 1 ст. 194, ч. ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 1, 2 ст. 382, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 2, 4 ст. 197-1, ч.ч. 1, 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 1, 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. ч. 1, 3, 4 ст. 190, ч.ч. 1, 3 ст. 212, ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 382, ч. 3 ст. 28, ч, 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362 КК України.
В ході розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено, що фактичний керівник групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_12 » у період 2011-2014 років організував групу та вчинення у її складі злочинів, спільно з невстановленими особами, зокрема умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); самовільні зайняття земельних ділянок та самовільні будівництва на них будівель; заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем у великих та особливо великих розмірах, організованою групою; складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, а умисне невиконання судових рішень; зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах) автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях інформації та вчинені такою особою, яка має право доступу до неї.
Крім того, впродовж 2012-2014 років, службові особи групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_12 », діючи в складі організованої групи, самовільно, всупереч встановленому порядку, на території міста Києва зайняли земельні ділянки та незаконно розпочали на них самовільне будівництво ряду житлових та офісно-торгово-житлових комплексів.
В кримінальному провадженні завершені та незавершені будівництва житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів, будівництво яких розпочато та здійснюється під керівництвом їх фактичного володільця без відповідної дозвільної документації та з численними порушеннями, визнано речовими доказами.
Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні на підставі ст. 170 КПК України ухвалами слідчих суддів Печерського районного суду міста Києва накладено арешти на майно - завершені та незавершені об'єкти будівництва житлових, офісно-торгово-розважальних комплексів.
Відповідно до інформації наданої Департаментом будівництва та житлового забезпечення, встановлено, що на даний час вкрай напружена ситуація склалася з забудовами групи компаній ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ». В ході узагальнення інформації стосовно зазначених об'єктів незавершеного будівництва, з'ясовано, що в даний час у місті Києві таких об'єктів понад 40.
Структурними підрозділами ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ), в межах наданих повноважень, здійснюється комплекс заходів стосовно приведення ситуації з незаконними забудовами групи компаній ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та « ІНФОРМАЦІЯ_13 » до вимог законодавства.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Станом на сьогодні, в рамках існуючого законодавства приведення проблемних об'єктів незавершеного житлового будівництва до вимог містобудівного законодавства (добудову) можливо здійснити трьома способами, а саме:
1. Укладання цивільно-правових угод.
Згідно з ст.ст. 9, 18 Закону України «Про інвестиційну діяльність», держава гарантує стабільність умов здійснення інвестиційної діяльності, додержання прав і законних інтересів її суб'єктів. Державні органи та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність суб'єктів інвестиційної діяльності, крім випадків, коли таке втручання допускається чинним законодавством і здійснюється в межах компетенції цих органів та посадових осіб. Укладання договорів, вибір партнерів, визначення зобов'язань, будь-яких інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України, є виключною компетенцією суб'єктів інвестиційної діяльності.
Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України для вилучення у землекористувача земельної ділянки, на якій розташований об'єкт незавершеного будівництва, необхідно отримати його письмову добровільну згоду, засвідчену нотаріально.
Враховуючи викладене, для завершення будівництва проблемних об'єктів житлового будівництва необхідно вирішити майново-правові питання шляхом укладання цивільно-правових угод.
2. Створення Житлово-будівельних кооперативів фізичними особами - інвесторами будівництва.
На багатьох об'єктах незавершеного будівництва з числа інвесторів житлових комплексів створені юридичні особи (ЖБК), здійснено аналіз отримання та виконання технічних умов по підключенню до інженерних мереж, проведено ряд засідань районних робочих груп щодо завершення будівництва за участю Національної поліції, СБУ, представників ІНФОРМАЦІЯ_16 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , інвесторів будівництва та забудовників.
Крім того, правлінням створених юридичних осіб ( ІНФОРМАЦІЯ_21 ) здійснюються заходи стосовно закріплення майнових прав за фізичними особами - інвесторами будівництва у відповідності до проінвестованих ними площ.
Також з метою зняття соціальної напруги, яка склалася внаслідок невиконання забудовниками своїх зобов'язань в частині прокладання інженерних мереж, проводяться виїзні засідання, організовуються технічні ради постачальників послуг з метою підключення житлових комплексів до міських мереж.
Питання щодо можливості приведення ситуації з незаконними забудовами групи компаній ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » до вимог містобудівного законодавства, розглядаються на засіданнях комісії з вирішення проблемних питань по об'єктах незавершеного будівництва, створеної розпорядженням виконавчого органу ІНФОРМАЦІЯ_20 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) від 18.03.2015 № 236, під головуванням профільного заступника голови ІНФОРМАЦІЯ_15 за участю всіх зацікавлених сторін, зокрема, представників ІНФОРМАЦІЯ_22 .
3. Внесення змін до законодавства.
Виникненню ситуації з довгобудами сприяли зміни до містобудівного та земельного законодавства, які приймалися протягом останніх 10-15 років, обмеження прав органів місцевої влади у сферах містобудівної діяльності та здійснення архітектурно-будівельного контролю.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації у своїй діяльності керуються Конституцією У країни, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади вищого рівня.
Разом з тим, відповідно до статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить організація роботи, пов'язаної із завершенням будівництва багатоквартирних житлових будинків, що споруджувалися із залученням коштів фізичних осіб, у разі неспроможності забудовників продовжувати таке будівництво.
Однак, на сьогодні відсутні чіткі способи та межі реалізації вказаного повноваження органами місцевого самоврядування, зокрема, з визначенням джерел фінансування таких об'єктів незавершеного будівництва, встановлення чітких механізмів вирішення зазначених проблем з урахуванням перш за все інтересів інвесторів.
Враховуючи викладене, ІНФОРМАЦІЯ_23 , неодноразово, листами від 26.07.2013 № 006-1659, від 26.03.2018 № 006-708, та від 11.06.2018 № 056/934-17809 зверталася до ІНФОРМАЦІЯ_24 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_25 ) з приводу надання роз'яснення стосовно меж, способу та порядку реалізації повноважень місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, визначених підпунктом 11 пункту «а» частини 1 статті 31, підпунктом 7 пункту «б» частини 1 статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Однак, чіткого роз'яснення щодо меж, способу та порядку реалізації вищевказаних повноважень не надійшло (копії листів додаються).
Зокрема, листом від 16.08.2013 Мінрегіон зазначає про реалізацію повноважень місцевих державних адміністрацій шляхом:
- проведення перевірок стану додержання Конституції України та законів України;
- залучення вчених, спеціалістів, представників громадськості до проведення перевірок, підготовки і розгляду питань, що входять до компетенції місцевих державних адміністрацій;
- одержання відповідної статистичної інформації та інших даних від державних органів та органів місцевого самоврядування.
Тобто, Мінрегіон підтвердив, що чинне законодавство не дає можливості ІНФОРМАЦІЯ_26 організовувати в односторонньому порядку добудову проблемних об'єктів незавершеного будівництва.
Враховуючи викладене, ІНФОРМАЦІЯ_23 неодноразово зверталася до Президента України, ІНФОРМАЦІЯ_27 , ІНФОРМАЦІЯ_28 з пропозиціями щодо вдосконалення законодавства в частині розв'язання проблем довгобудів. Зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_23 ще у 09.02.2012 листом № 001-170 звернулася до Президента України з проханням підтримати запропонований проект закону «Про вдосконалення державного регулювання у сфері житлового будівництва» та надати відповідні доручення Кабінетові Міністрів України.
В подальшому ІНФОРМАЦІЯ_23 неодноразово наголошувала на необхідності законодавчого врегулювання порушеного питання.
Беручи до уваги необхідність вирішення питання завершення будівництва проблемних довгобудів та відновлення порушених прав інвесторів, виконавчим органом ІНФОРМАЦІЯ_20 ( ІНФОРМАЦІЯ_29 ) підготовлено та направлено листи Президентові України ОСОБА_16 від 18.09.2019 № 001-2969 та Прем'єр-міністрові України ОСОБА_17 від 18.09.2019 № 001-2970 щодо доручення відповідним міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади із залученням виконавчого органу ІНФОРМАЦІЯ_20 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) забезпечити підготовку законопроекту про врегулювання ситуації, пов'язаної з довгобудами.
На момент підготовки відповіді на офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_30 оприлюднено для обговорення проект Закону України «Про особливості врегулювання добудови проблемних об'єктів житлового будівництва» з метою подальшого винесення його на розгляд Верховної Ради України.
За результатами опрацювання та узагальнення інформації від структурних підрозділів, листом від 15.01.2020 № 004-128 ІНФОРМАЦІЯ_23 направила ІНФОРМАЦІЯ_31 пропозиції та зауваження до змісту Законопроекту «Про особливості врегулювання добудови проблемних об'єктів житлового будівництва», зокрема, щодо необхідності добудови таких об'єктів за рахунок майна та коштів власників будівельного бізнесу, які створили зазначені проблеми, коштів державного бюджету, коштів, залучених від інвестиційних проектів.
Під час виконання доручення слідчим було допитано в якості свідка ОСОБА_18 , який повідомив, що вказані в допиті товариства, можуть бути причеті до вищевказаних кримінальних правпорушень.
Так, під час допиту ОСОБА_18 , який являється директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) останній повідомив, що роботи на вказаних об'єктах будівництва проводяться субпідрядними організаціями, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ ( НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), юридична адреса: АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), АДРЕСА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), юридична адреса: АДРЕСА_8 .
З приводу надання оригіналів документів між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та іншими товариствами, відносно здійснення будівельної діяльності, наявності офіційного працевлаштування робітників вказаних підприємств на будівництві за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_32 »), перевірки проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки; перевірки видачі захисного спорядження працівникам вказаних підприємств; перевірки та вилучення журналів інструктажів та журналів видачі захисного спорядження під час будівництва за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_32 »); перевірки отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; встановлення відповідальних осіб на будівельній дільниці за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_32 »), витребування інформації щодо договорів субпідряду з вказаними підприємствами, в тому числі первинних документів (договори, рахунки-фактури, акти, накладні, ТТН, платіжні доручення, банківські виписки тощо); журналів-ордерів (обороти) по всім рахункам та субрахункам, які використовувалися по рокам; оборотно-сальдових відомостей; розгорнутих журналів ордерів (Обороти по рахунку) по всім рахункам та субрахункам то вказані документи будуть надані виключно в рамках кримінально процесуального законодавства України, тобто на ухвалу суду.
Таким чином під час досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів наступних документів, а саме: журналів перевірки проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки; перевірки видачі захисного спорядження працівникам вказаних підприємств; перевірки та вилучення журналів інструктажів та журналів видачі захисного спорядження під час будівництва за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_32 »); перевірки отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; наказів про призначення відповідальних осіб на будівельній дільниці за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_32 »), витребування інформації щодо договорів субпідряду з вказаними підприємствами, первинних документів (договори, рахунки-фактури, акти, накладні, ТТН, платіжні доручення, банківські виписки за період з 01.01.2019 по 31.12.2021 тощо); журналів-ордерів (обороти) по всім рахункам та субрахункам, які використовувалися по рокам за період з 01.01.2019 по 31.12.2021; оборотно-сальдових відомостей; розгорнутих журналів ордерів (Обороти по рахунку) по всім рахункам та субрахункам, які використовувалися по рокам за період з 01.01.2019 по 31.12.2021.
22.01.2022 слідчим Шевченківського УП ГУНП у м. Києві призначено почеркознавчу експертизу.
Під час досудового розслідування встановлено, що документи, які містять зразки підпису та почерку директорів знаходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , а також наступних товариств - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ ( НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), юридична адреса: АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), АДРЕСА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), юридична адреса: АДРЕСА_8 .
З урахуванням викладеного, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність отримати оригінали документів, що містять зразки підпису та почерку директорів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_18 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - ОСОБА_19 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - ОСОБА_20 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 », - ОСОБА_21 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » - ОСОБА_22 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » - ОСОБА_23 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » - ОСОБА_24 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »- ОСОБА_25 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 »- ОСОБА_21 .
Слідчий в судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, подане клопотання підтримала в повному обсязі з підстав, зазначених у клопотанні та просила його задовольнити.
Звертаючись з клопотанням, слідча довела наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, у зв'язку з чим відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження № 42019100000000713 , вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
В ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 5 цієї ж статті передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до п.6) ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За змістом п. 2) ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У відповідності до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п.2) ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Як вбачається із долучених до клопотання документів, постановою старшого слідчого СВ Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 від 22 січня 2022 року, у кримінальному провадженні № 42019100000000713 призначено судово-почеркознавчу експертизу.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що отримані документи, можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження за № 42019100000000713, як докази факту протиправних дій, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
За таких обставин, керуючись вимогами ст. ст. 132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 або за її дорученням іншим співробітникам Національної поліції України тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), юридична адреса: АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_6 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), АДРЕСА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), юридична адреса: АДРЕСА_8 з можливістю вилучення оригіналів наступних документів:
- журналів перевірки проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки; перевірки видачі захисного спорядження працівникам вказаних підприємств; перевірки та вилучення журналів інструктажів та журналів видачі захисного спорядження під час будівництва за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК " ІНФОРМАЦІЯ_10 "), перевірки отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, наказів про призначення відповідальних осіб на будівельній ділянці за адресою: АДРЕСА_9 (ЖК " ІНФОРМАЦІЯ_10 "), витребування інформації щодо договорів субпідряду з вказаними підприємствами, первинних документів (договори, рахунки-фактури, акти, накладні, ТТН, платіжні доручення, банківські виписки за період з 01.01.2019 по 31.12.2021 тощо); журналів-ордерів (обороти) по всім рахункам та субрахункам, які використовувалися за період з 01.01.2019 по 31.12.2021.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Роз'яснити особам, у володінні яких знаходяться документи, що у відповідності до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
При виконанні ухвали слідчий в порядку ч.ч. 2, 3 ст. 165 КПК України зобов'язаний пред'явити особі, у володінні якої знаходяться документи, її оригінал і вручити копію.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1