Справа № 710/131/22
Провадження № 3/710/193/22
21.02.2022 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли 08.02.2021 року від Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , не працює, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст.44-3 КУпАП, суду не відомі
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №512602 від 28.12.2021 року цього ж дня о 20.30 год ОСОБА_1 перебував в м.Шпола по вул. Лозуватській, біля магазину « АТБ», без документів, які посвідчують особу, чим порушив вимогу п.п.2 п. 22 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020. Дії особи кваліфіковані працівниками поліції, як вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Матеріали справи містять: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення ОСОБА_1 ..
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час, дату та місце розгляду повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376, зареєстровано в Міністерстві в Міністерстві юстиції України від 01.12.2015 року за №1496/27941 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
У наведеному протоколі про адміністративне правопорушення у графі « особу встановлено» зазначено « паспорт НОМЕР_1 », однак не вказано дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), не містять таких відомостей і матеріали справи. Не можливо встановити такі дані і у зв'язку з тим, що особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, не з'явилась у судове засідання. Виявлені обставини, унеможливлюють подальший розгляд справи.
Ураховуючи те, що зазначені недоліки не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, адміністративну справу необхідно повернути для доопрацювання та усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 245, 254, 256, 268, 278, 280 КУпАП, суддя -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Симоненко